Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Automatyczne światła drogowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330652)

Grzesiek17 29-08-2022 11:44

Automatyczne światła drogowe
 
4 załącznik(i)
witam,
mam pytanie jak załączyć automatyczne światła drogowe. pokrętło ustawiłem na automatyczne. pomimo tego jadąc "ciemną" drogą komputer nie przełącza świateł pomiędzy mijania a drogowymi. w załączeniu foty z moim menu.
pozdrawiam
Grzesiek

tombalt 29-08-2022 11:56

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał Grzesiek17 (Post 3422857)
automatyczne światła drogowe

Pokrętłem kolega ustawia aktomatyczne światła mijania....
W menu brak ustawień do AHB. Najpierw to trzeba aktywować w ustawieniach pojazdu. Oczywiście zmiana softu nie wystarczy jeśli hardware nie obsługuje tej funkcji. Odpowiedzialne jest za to lusterko wsteczne z wbudowaną kamerą....

Grzesiek17 29-08-2022 12:13

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3422864)
Pokrętłem kolega ustawia aktomatyczne światła mijania....
W menu brak ustawień do AHB. Najpierw to trzeba aktywować w ustawieniach pojazdu. Oczywiście zmiana softu nie wystarczy jeśli hardware nie obsługuje tej funkcji. Odpowiedzialne jest za to lusterko wsteczne z wbudowaną kamerą....

w jaki sposób mogę aktywować tą funkcję?

tedi_k 29-08-2022 12:15

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3422864)
...W menu brak ustawień do AHB...

Na fotkach widać, że Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma 'pre collision' oraz TSR - czyli MUSI mieć AHB (chyba, że ktoś coś "grzebał"...). AHB jest "podstawową/najprostszą" funkcją kamery na szybie. Wszytkie "wyższe" funkcje z automatu implikują obecność AHB.
Tylko Kolega zdaje się nie wie, że do zadziałania AHB potrzebna jest NOC a nie "ciemna droga"...

tombalt 29-08-2022 12:40

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3422869)
potrzebna jest NOC a nie "ciemna droga"...

Doprecyzowując NOC czyli brak oświetlenia ulicznego i świateł innych pojazdów w obrzarze widzenia kamery.
Dodatkowo pojazd musi się poruszać z prędkością minimum 50km/h (albo 30km/h... już nie pamiętam)

Grzesiek17 29-08-2022 12:51

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Koledzy mają na myśli "ciemną" drogą miałem na myśli NOC, brak aut przed oraz brak oświetlenia ulicznego. jeśli chodzi o prędkość to poruszałem się >100km/h

tombalt 29-08-2022 13:00

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Ikona AHB się pojawiła? (Biały symbol świateł drogowych).

Grzesiek17 29-08-2022 13:01

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3422890)
Ikona AHB się pojawiła? (Biały symbol świateł drogowych).

nie pojawia się.

tombalt 29-08-2022 13:04

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Nawet po próbie włączenia drogowych manetką?

Na obudowie lusterka powinno być widać informacje w stylu AHBC/LA /TSR itp...co kolega tam ma?

Grzesiek17 29-08-2022 13:19

Odp: Automatyczne światła drogowe
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3422894)
Nawet po próbie włączenia drogowych manetką?

Na obudowie lusterka powinno być widać informacje w stylu AHBC/LA /TSR itp...co kolega tam ma?

podczas załączania menetką świateł drogowych zapalała się jedynie kontrolka świateł drogowych (niebieska). na obudowie lusterka nic się też nie pojawiało


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.