Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151403)

wonderrw 20-02-2012 12:16

Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Witam
Mam problem z radyjkiem( 6000CD) poza miastem prawie w ogóle nie łapie żadnych fal, w, w mieście jest trochę lepiej, ale wjadę w osiedle i już gorzej odbiera.Autko sprowadziłem z Niemiec. Wiecie co to może być.
Z góry dziękuje za pomoc.

paka 20-02-2012 18:59

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Może problem z anteną? Ja tak miałem po jej złamaniu. Jeśli jest, to może być niepodłączona.

marcinmg2 20-02-2012 20:41

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Potwierdzam jak miałem starą to w garażu czy poza miastem łapał tylko Radio Maryja :), po wymianie na nową oryginalną większość stacji łapie nawet w garażu a poza miastem nie ma żadnych problemów.

maro18 20-02-2012 21:24

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Temat był poruszany, wystarczy poszukać i jest proste rozwiązanie :D

wonderrw 20-02-2012 23:33

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Cytat:

Napisał maro18 (Post 1787560)
Temat był poruszany, wystarczy poszukać i jest proste rozwiązanie :D

Jak takie proste to jak możesz to napisz, bo szukałem i nie mogę znaleść. Z góry wielkie dzięki.
Pozdro

dab1978 22-02-2012 18:24

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
witam
mam podobny problem, focus mk2.
otóż auto kupiłem bez radia fabrycznego, zostało założone jakieś tam jvc za 300 zł i było dobrze, stacje ładnie szukał lecz nagle przestał...bedąc np. w w-wie szuka super, ale juz w gliwicach jedna stacja i to z biedą:( na trasie w ogóle nie łapie nic.
bat anteny zmieniony, myslałem ze radio się zrąbało, ale dziś zalozyłem inne i jest to samo...
antena jest na jakimś bezpieczniku, czy co za czort?

tedi_k 23-02-2012 10:57

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Nowsze anteny (na pewno w Focusie II) mają w podstawce bata wzmacniacz. Dość często podchodzi tam woda i wzmacniacz koroduje. Nie ma wtedy innego wyjścia jak zmienić podstawkę. Możesz przysłać fotkę podstawki, to powiem Ci czy może o to chodzić. Jestem z Katowic i w razie czego służę taką (z C-maxa 2008 ) na wymianę. Kontakt na priva.

dab1978 24-02-2012 16:31

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Sugerujesz więc, ze z tej anteny juz nic nie będzie?
zdemontowałem dzis lampkę oświetlenia przy lusterku i jest dobry dostęp do mocowania anteny, ale nie widać tam nic podejrzanego, wilgoci równiez nie ma...

tedi_k 25-02-2012 22:31

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Wilgoć wchodzi do stopki między uszczelką gumową a wierzchem stopki. Zwykle nie dostaje się do samochodu (nie wchodzi pod gumę). Oczywiście nie twierdzę, że tak być musi, ale to częste uszkodzenie. Trochę poglądowych fotek - w celu porównania, czy chodzi o taką stopkę.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dab1978 26-02-2012 10:20

Odp: Radio 6000 CD za miastem gubi fale , w mieście słabo odbiera.
 
Głowy uciąć sobie nie dam, ale chyba to jest to...;) narazie tego nie odkręcałem, ale sprawdzę w wolnej chwili...następny niepotrzebny patent, jakby nie można było zwykłego bata zastosować. dzięki za fotki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.