Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Niedziałająca klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243804)

karole 04-05-2016 19:06

Niedziałająca klimatyzacja
 
Witam,
Kolejna usterka Kugi... Szlag trafił klimę, wieje ale temperaturą otoczenia. :/
Mam prośbę, na co zwrócić uwagę w serwisie klimatyzacji? Czy jest określona temperatura powietrza na wylocie dla Kugi? Są na forum różne opinie odnośnie temperatury - ludzie podają dla innych samochodów temperaturę na kratkach od -2 do 10 st C.
Jutro idę do samochodu z termometrem. Temperaturę mierzy się tylko z jednym wylotem otwartym?

Jak się mierzy temperaturę na przewodzie wylotowym parownika i ile ona powinna wynosić?

Pozdrawiam

radek70 04-05-2016 19:44

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał karole (Post 2589592)
Szlag trafił klimę, wieje ale temperaturą otoczenia.

Karol, nie dorabiaj ideologii. Ubyło czynnika, więc presostat nie pozwala na włączenie sprężarki. Jedź na zwykły serwis klimy, po nabiciu powinno być około 8st/C na kratkach.

juri2069 04-05-2016 19:48

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał karole (Post 2589592)
Temperaturę mierzy się tylko z jednym wylotem otwartym?

Wtedy masz najlepszy i najszybszy pomiar , całe powietrze skupia się na jednym wylocie :) U mnie wylatuje ok 5 stopni :)

karole 05-05-2016 06:24

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2589627)
Karol, nie dorabiaj ideologii.

Ale ja nie dorabiam ideologii. Po prostu uważam, że w samochodzie który nie przejechał jeszcze 30k km nie powinna się psuć klima.

duo21 05-05-2016 15:48

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
W mojej Kudze poszła chłodnica klimatyzacji, a dokładniej jeden spaw w niej. Dobrze, że mam Ford Protec...

karole 25-05-2016 09:41

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
W serwisie stwierdzono całkowity brak czynnika chłodzącego. Po napełnieniu układu czynnikiem z barwnikiem - brak wycieku. Kolejna kontrola po dwóch tygodniach używania klimatyzacji, dalej brak wycieku.
"Czary z mleka" Panowie, był i zniknął, bo nieszczelności brak...

aprox99 26-05-2016 11:15

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
Nieszczelność jest tylko taka mikroskopijna i nawet barwnik niekiedy nie pomoże

hyrus1 28-05-2016 13:09

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
w mondeo po zaladowaniu czynnika na maxa-po miesiacu zero chlodzenia, po zaladowaniu 50 proc 3 miesiace, pomogla wymiana chlodnicy. Jezeli za jakis czas ubedzie czynnika poprostu wymien chlodnice, jest ona narazona na uszkodzenia mechaniczne, do tego mikropekniecia

Robertgd 29-06-2016 18:41

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
Wczoraj byłem na reklamacji Kugą ojca własnie z klimą , całkowity brak czynnika . Auto z 2013 roku , teraz na gwarancji Ford Protect , mechanik stwierdził , że czynnik został wyrzucony przez zawór bezpieczenstwa na sprężarce , mówi że przyczyną mogło być zacięcie sie sprzęgła na kompresorze. Na razie klima nabita i działa , zobaczymy co bedzie dalej . Auto ma przejechane 21 tys km

Po miesicu klima przestała działać .Kolejna wizyta w Aso , diagnoza , do wymiany skraplacz.

Tomas123 03-06-2021 13:27

Odp: Niedziałająca klimatyzacja
 
Panowie mam problem z klimatyzacją - dwa tygodnie temu, klima nabita - weszło 680g czynnika, obecnie zostało 85g, oczywiście jest gdzieś nieszczelność... Został dodany barwnik - niestety nigdzie nie ma śladu, klimatyzacja nadal się załącza. Klima nabita azotem i bardzo szybko ciśnienie spadło...
Bardzo dziwna sprawa bo wychodzi, ze jest spora nieszczelność.
Auto z 2013r - lakier oryginał jeszcze, na pewno nie było uszkodzone, skraplacz sprawdzony i wychodzi na to, ze je jest OK.
Gość z serwisu podejrzewa, że usterki nalezy szukać pod dechą? Tylko pytanie jakby usterka była wew. pojazdu to chyba było by czuć czynnik, gdyż ma on specyficzny zapach oraz przednia szyba była by tłusta???
Czy macie jakieś pomysły ??? Bo mnie dosłownie trafii jak zdejmą dechę a tam nic nie znajdą!!!!

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.