Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Wymiana koła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289061)

Treneiro12 25-11-2018 09:01

Wymiana koła
 
Witajcie

Auto kupione rok temu na zimówkach, które przejeździły cały sezon. Sam wymieniałem na letnie i poszło bez problemu. Teraz jednak przy próbie założenia zimówek po raz kolejny mam problem z dopasowaniem felgi z przodu (pierwsze koło wymieniłem, ale kolejnego już nie mogę dopasować). Próbowałem doczyścić papierem ściernym i posmarować lekko smarem ale śruby mogę dokręcić tylko do połowy i dalej nie dociągają ;/ Opony 215/55/R16 kupione na felgach chyba firmowych (znaczek ford) a na letnie dokupiłem felgi Borbat. Co może być powodem, że akurat jednego koła nie mogę dopasować? Prosta czynność a pierwszy raz mam taką sytuację.

gibaj 25-11-2018 09:05

Odp: Wymiana koła
 
no to daj na tył

Treneiro12 25-11-2018 09:14

Odp: Wymiana koła
 
Na tył pasuje. Ale z przodu po lewej stronie próbowałem dopasować każdą z 4 opon w każdej z pięciu kombinacji (przekręcając felgę, aby sprawdzić czy może śruby w innym ustawieniu będą pasować i NIC )

weuek 25-11-2018 09:18

Odp: Wymiana koła
 
Może gwinty szpilek są uszkodzone.

TheIslander 25-11-2018 09:20

Odp: Wymiana koła
 
A nie został tam może przypadkiem pierścień ustalający od drugiego zestawu kół?

Treneiro12 25-11-2018 09:38

Odp: Wymiana koła
 
Gwinty szpilek wydają się ok.
Co do pierścienia to sprawdzę, ale chyba w porządku.
Jak pojadę do wulkanizacji to mnie chyba śmiechem zabiją...:)

TheIslander 25-11-2018 09:45

Odp: Wymiana koła
 
A nie masz może dwóch zestawów śrub do felg? Aluchy i staluchy mają różną grubość i różne nakrętki/śruby. Może Twoje felgi też tak mają?

ołowiany 25-11-2018 10:00

Odp: Wymiana koła
 
Cytat:

Napisał TheIslander (Post 3059965)
A nie masz może dwóch zestawów śrub do felg? Aluchy i staluchy mają różną grubość i różne nakrętki/śruby. Może Twoje felgi też tak mają?

Czytałeś posty ?

Rafał A.(antek) 25-11-2018 12:20

Odp: Wymiana koła
 
zrób zdjęć pare może czegoś sie dopatrzymy, fotki z kołem niedokreconym i bez koła

Treneiro12 25-11-2018 13:15

Odp: Wymiana koła
 
Ok Panowie. Rzeczywiście został mały fragment wykruszonego pierścienia centrującego z felg zimowych. Dla niewprawnego oka (mojego) ciężkie to było do odróżnienia. Dzięki wielkie za wskazówki, bo drogą eliminacji się udało. (nawet zdjęcia porobiłem w razie czego, ale teraz się chyba obejdzie bez:lol:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.