Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207534)

Greg-c-max 02-07-2014 22:21

zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
Witam

Komputer zgłasza mi błąd p1335, czyli, że zawór egr nie został skalibrowany. Niestety nie da rady tego zrobić, próbowałem kilkoma różnymi programami i interfejsami i nic. Próbowałem oryginalnym ids em i też nic. Wymieniłem egr na nowy oryginał (z fiata scudo, też delphi) i sytuacja jest taka sama.
Samochód chodzi normalnie, tylko ten błąd.
Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
Błąd zgłasza od razu po przekręceniu kluczyka.
Samochód to 2.0 tdci z usuniętym dpf i programem - 186km.

ps.
Wątki o problemach z egr czytałem, ale takiego przypadku nie znalazłem

madamsz 02-07-2014 22:42

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
U mnie po wymianie też nie dało się zrobić adaptacji zaworu, a winny był błąd w sterowniku poduszek, nie wiem dlaczego, ale po wykasowaniu wszystkich ustawień do fabrycznych i nowa adaptacja zwalczyła to.

Mariusz

PS. może dalej jest coś nie tak z tym zaworem, może cos na wtyczce

Greg-c-max 02-07-2014 22:48

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
Nie ma żadnych innych błędów, sprawdzałem wszystko dokładnie, powoli staje się to moją obsesją.

Radek27 02-07-2014 22:51

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
Może masz uszkodzoną kostkę albo jakiś kabelek idący do zaworu się przetar? Chyba że przy wgrywaniu wirusa coś z egrem też namieszali

madamsz 02-07-2014 22:52

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
nie zrobisz adaptacji zaworu, bez usuniecia tego błędu, a po kodzie wychodzi, że jest związany z zaworem EGR
P1335 possible causes:
- Faulty EGR Valve
- EGR Valve harness is open or shorted
- EGR Valve circuit poor electrical connection

Mariusz

Greg-c-max 02-07-2014 23:04

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
Cytat:

Napisał Radek27 (Post 2235459)
Może masz uszkodzoną kostkę albo jakiś kabelek idący do zaworu się przetar? Chyba że przy wgrywaniu wirusa coś z egrem też namieszali

Kable te które są na wierzchu są ok, przy kostce i kilkadziesiąt cm do wiązki też. Myślałem o tym, ale musiał bym popruć całą wiązkę i po kolei sprawdzać. Biorę to pod uwagę, ale jako ostateczność.

Bump:
Cytat:

Napisał madamsz (Post 2235462)
nie zrobisz adaptacji zaworu, bez usuniecia tego błędu, a po kodzie wychodzi, że jest związany z zaworem EGR
P1335 possible causes:
- Faulty EGR Valve
- EGR Valve harness is open or shorted
- EGR Valve circuit poor electrical connection

Mariusz

Wiem, błąd daje się skasować bez problemu, przez 2 tygodnie robiłem to nawet telefonem po każdym uruchomieniu samochodu. Procedurę kalibracji przechodzi całą, komputer mówi, że zawór jest skalibrowany, ale po ponownym przekręceniu stacyjki sytuacja się powtarza.

Bump:
Cytat:

Napisał Radek27 (Post 2235459)
Może masz uszkodzoną kostkę albo jakiś kabelek idący do zaworu się przetar? Chyba że przy wgrywaniu wirusa coś z egrem też namieszali

Wirus był 3 miesiące wcześniej, ale faktycznie problemy zaczęły mniej więcej się w tym samym czasie. Przy delikatnej jeździe zaczął podszarpywać pomiędzy 2200, a 2500 obrotów, po kilku tygodniach zaczął mocno kopcić na czarno i spalanie wzrosło o około 2l.
Ale byłem na poprawce wirusa i wszystko wróciło do normy. Miesiąc później zaczęło się z egr.
Teraz nie ma żadnych negatywnych objawów, nie kopci, jeździ dobrze, pali w normie, czyli ok. 8l. przyspieszenie jest ok.

Radek27 02-07-2014 23:19

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
Może nie trzeba pruć całej instalacji tylko pomierzyć napięcie na kostce miernikiem tylko jakie tam mają być wartości to niewiem w Opolu to w Tisie pisali a frodzie?

Greg-c-max 02-07-2014 23:35

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
Cytat:

Napisał Radek27 (Post 2235475)
Może nie trzeba pruć całej instalacji tylko pomierzyć napięcie na kostce miernikiem tylko jakie tam mają być wartości to niewiem w Opolu to w Tisie pisali a frodzie?

Mam dostęp do Ecata, ale tam takich informacji nie ma.

marecki.marekk 19-03-2015 15:01

Odp: zawór EGR , brak możliwośći skalibrowania
 
Cytat:

Napisał Greg-c-max (Post 2235480)
Mam dostęp do Ecata, ale tam takich informacji nie ma.

I jak? Udało Ci się ogarnąc temat?

Mateuszcmax 22-11-2020 14:14

Błąd egr
 
Witam serdecznie kolegów chcial bym dowiedzieć się i rozwiązać problem z moim fordem.
C max 2005 2.0 tdci 136km błąd czujnika temperatury egr p1335
Nie mam pomysłów co mu jest szarpie podczas lekkiej jazdy i po przekręceniu stacyjki wywala błąd egr instalacje do kompa sprawdzałem czy gdzieś się nie przetarła,wyglada ok egr drugi to samo jedynie co mi zostaje to chyba sterownik mam nadzieje ze ktoś juz borykał się z taką usterką bo to mój pierwszy ford i pewnie ostatni


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.