Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] czy w refletorach głównych są kierunkowskazy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317800)

kopson 23-02-2021 22:54

czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
2 załącznik(i)
Mam pytanie (może nieco prozaiczne) skierowane głównie do kolegów użytkujących Kugę II FL: czy reflektory główne, oprócz ledów do jady dziennej oraz żarówek do świateł mijania/drogowych (tudzież biksenonów), zawierają pod jednym wspólnym kloszem także kierunkowskazy? Do tej pory sądziłem, że kierunkowskazy są montowane osobno w dolnej części zderzaka.
Ale moje pytanie wynika z ciekawych obserwacji: otóż przeglądając zdjęcia różnych Fordów Kuga zauważyłem, że niektóre reflektory mają w narożnikach pomarańczowe światełka przypominające właśnie kierunkowskazy, podczas gdy na zdjęciach innych aut tego nie zauważyłem (klosze reflektorów są całe białe). Proszę o wyjaśnienie.
W załączniku zamieszczam 2 przykładowe zdjęcia.

TheDriver 23-02-2021 23:29

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Ja mam na dole w zderzaku. Pomarańczowe z boku to mogą być odblaski lub obrysówki. Niektóre zamienniki europejskie tak mają.

razes 24-02-2021 04:21

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Najprawdopodobniej te Fordy Kuga są sprowadzone z USA. Tam wszystkie auta mają takie pomarańczowe światła (obrysowe) - w czasie jazdy są cały czas włączone. Przynajmniej wcześniej tak było.

kopson 24-02-2021 10:47

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
hmm, to ciekawe, bo całkiem sporo widzę takich aut z tymi właśnie pomarańczowymi światełkami w reflektorach. Aż tyle samochodów na rynku (również niemieckim) byłoby sprowadzonych zza oceanu?

Czy inni użytkownicy Kugi II mogliby potwierdzić te informacje, że chodzi właśnie o takie światełka obrysowe?

TheDriver 24-02-2021 17:04

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3322301)
Czy inni użytkownicy Kugi II mogliby potwierdzić te informacje, że chodzi właśnie o takie światełka obrysowe?

Jak się dobrze przyjrzysz to chyba każda Kuga II FL ma
odblaski na boku reflektora. U mnie są białe.

Capsell 24-02-2021 17:53

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3322301)
Czy inni użytkownicy Kugi II mogliby potwierdzić te informacje, że chodzi właśnie o takie światełka obrysowe?

U mnie kierunki są na dole w zderzaku, a w reflektorze mam pomarańczowe kąciki... samochód z polskiego salonu.

kopson 24-02-2021 18:09

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Dzięki koledzy za odpowiedzi, ale ...coraz mniej to jest dla mnie jasne :wink:

Nie spotkałem się z odblaskami z przodu samochodu (w reflektorach głównych), co innego z tyłu - tam odblaski są w każdym samochodzie.
A nawet jeśli to są odblaski, to czemu w jednych Kugach są one białe, a w innych pomarańczowe?

tedi_k 24-02-2021 19:57

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3322445)
... jeśli to są odblaski, to czemu w jednych Kugach są one białe, a w innych pomarańczowe?

To jest "element ozdobny" - zaślepka w miejsce amerykańskich "obrysówek", które w Stanach są obowiązkowe. Dla zmniejszenia kosztów i unifikacji kształu reflektora w miejscu tym w Europie są są same "klosze" tych obrysówek. W stanach są one żółte - stąd wersja zółta. Ponieważ jednak za dużo ludzi dzwoniło do Forda Europa "po co są te żółte trójkąty w lampach" :mrgreen::mrgreen: To w kloszach europejskich postanowili w końcu zrobić "białe trójkąty" by stały się mniej widoczne.:one::one:
Do niczego w europejskich lampach nie służą - poza "intrygującym wyglądem".

BTW - amerykańskie żółte "obrysówki" w tym miejscu są w Polsce jak najbardziej legalne, gdyż światła te spełniają wymogi "boczego światła pozycyjnego" i nie muszą być demontowane/odłączane do przeglądu.

kopson 24-02-2021 20:27

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3322493)
To jest "element ozdobny" - zaślepka w miejsce amerykańskich "obrysówek"...

Dzięki kolego Tadeusz za rzeczową odpowiedź. Skoro jest to tylko zaślepka, to rozumiem, że wewnątrz nie ma żadnej żarówki, która by ten element ozdobny podświetlała, tak?
A czy w tych reflektorach jest coś takiego jak żarówka światła pozycyjnego? Czy tę funkcję spełniają wbudowane ledy?

I jeszcze jedno: czy wiadomo od którego roku w wersji EU zaprzestano montować te amerykańskie ozdoby? :wink:
Będę wdzięczny za odpowiedzi na wszystkie pytania.

tedi_k 24-02-2021 23:05

Odp: czy w refletorach głównych są kierunkowskazy?
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3322504)
...amerykańskie ozdoby? :wink:
...

Na moją pamięć to w xenonach EU do polifta żółte "zaślepki" były jedynie w 2016 roku, od 2017 były białe...
W lampach halogenowych jest żąrówka światła pozycyjnego, w lampach xenon pozycja jest na ściemnionym led DRL.
W Europie nie ma miejsca na "źródło światła" dla zaślepek. W USA tam są małe ledy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.