Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215289)

p.saw 23-11-2014 16:02

Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Czy ktoś z kolegów (koleżanek) ;) ma takie doświadczenia i mógłby się nimi podzielić? Chodzi o domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu krok po kroku. Posiadam na szybie czołowej dużą osłonę pod lusterkiem, co oznacza, że jest miejsce na czujnik. Mój focus to wersja titanium, więc podejrzewam, że wiązki powinny być. Wiem, że należy zakupić taki czujnik oraz wyłącznik świateł z pozycją Auto. Czy konieczna jest aktywacja? Czy "zabieg" wykonać w ASO (samochód na gwarancji), czy można samemu ogarnąć temat? Czy części kupować w ASO czy używki? Ponoć czujnik w ASO kosztuje "grosze".
Z góry dziękuję za wskazówki. :)

weuek 23-11-2014 16:48

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
A pojeździłeś autem z takim czujnikiem? Jesteś pewien, że to cie uszczęśliwi? Bo ja mam i uważam to za gadżet zupełnie bezużyteczny.

p.saw 23-11-2014 19:04

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Co do zasadności to już moja ocena.;) Jeździłem i aktualnie jeżdżę z takim czujnikiem w mondeo. W focusie będę zakładał DRL LED i czujnik zmierzchu pozwoli na całkowite zapomnienie o włączaniu świateł, szczególnie latem (zimą lub w pochmurne dni automat nie jest już taki jednoznaczny). Automatyczne wycieraczki akurat sobie bardzo chwalę.:D

tedi_k 23-11-2014 20:18

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Kluczowa dla możliwości dodania czujnika deszczu/zmierzchu jest szyba a nie osłona za lusterkiem. Zwykle szyby są pomalowane na czarno na całym obszarze czujników i tego lakieru nijak się nie da zdrapać - wówczas założenie czujnika wiąże się z wymianą szyby. Trzeba popatrzeć z przodu na szkło w samochodzie z czujnikiem a potem u siebie i wszystko będzie wiadomo...

p.saw 24-11-2014 09:51

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Dzięki Tadeusz. Sprawdzę.8)

krystianen 24-11-2014 10:16

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
p.saw tak jak rozmawialismy puszka za lusterkiem to polowa sukcesu. Powinno byc mozliwos montazu. U mnie mam miejsce przygotowane razem z wiazka.

tutaj masz taki czujnik.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dodam ze ja tez sie przyzwyczailem do tego drobiazku w innym aucie i teraz brakuje...

jadja 24-11-2014 11:07

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Do tego czujnika, jako podkładka jest jeszcze potrzebna żelowa "poduszka" z silikonu. Także do zdobycia w Allegro.

mayak 27-11-2014 23:22

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
w swoim FF2 dołożyłem czujnik deszczu do zwykłej szyby - przykleiłem ramkę mocującą czujnik pomalowałem odpowiedni obszar na czarno, ale jest z tym trochę zabawy :)

p.saw 28-11-2014 12:40

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Ja nic takiego (na szczęście) nie muszę robić ;) Ale chciałbym wiedzieć dokładnie co powinienem kupić i jak zamontować (taki step by step). :wink:

jadja 28-11-2014 16:38

Odp: Domontowanie czujnika zmierzchu/deszczu
 
Czy zamalowanie na czarno jest ze względu na estetykę z zewnątrz, czy też musi być w związku z elementem światłoczułym, który także jest w czujniku deszczu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.