Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Parujące szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232693)

luki86 26-10-2015 13:31

Parujące szyby
 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam spory problem z parującymi szybami w mojej Fieście. Autko przeszło przegląd pod kątem klimatyzacji. Został wymieniony filtr kabinowy, ozonowanie z odgrzybianiem, czynnik chłodzący uzupełniony bez wycieków i do tej pory było wszystko w porządku. Od momentu kiedy temperatura powietrza zaczęła spadać poniżej 4 stopni klimatyzacja jak wiadomo nie ruszy bo tak jest zaprogramowana nie mogę sobie poradzić z parą na szybach. Ustawiony cały czas obieg otwarty, szyby umyte, dywaniki suche, stan płynu chłodniczego utrzymuje się na stałym poziomie. Mamy coraz chłodniejsze dni ale nadal jest sucho a co to dopiero będzie jak przyjdzie deszcz i wsiądzie kilka osób do samochodu. Skoro producent sobie wymyślił, że klimatyzacja ma nie działać poniżej pewnej temperatury to autko powinno sobie radzić na samym nawiewie a ja mam jedno mleko na szybach a to nie jest normalne. Jeździłem nawet chwilę bez filtra kabinowego żeby nic nie przeszkadzało w wentylacji ale efekt ten sam. Wyczerpały mi się wszystkie pomysły dlatego proszę o wszelkie rady tych, którzy z czymś takim się spotkali. Pozdrawiam.

luki86 26-10-2015 21:36

Odp: Parujące szyby
 
Kolego Zeta mam praktycznie to samo. Dziś wracałem z pracy, na zewnątrz 3 stopnie więc klima nie załapuje i jaki efekt-jedna wielka mgła na szybach. Może inni koledzy na forum coś doradzą?

MIREKTERAZPOLSKA 27-10-2015 12:40

Odp: Parujące szyby
 
A filtr kabinowy w jakim jest stanie????

mojmistrz 27-10-2015 12:44

A szybki czyste? ;)

Xperia Z1 tap tap

luki86 27-10-2015 15:35

Odp: Parujące szyby
 
Filtr kabinowy czysty wymieniany trochę lepiej jak miesiąc temu, szyby czyste bez tłustych śladów. Dzisiaj była mgła wsiadłem i po 5 minutach już nic przez szyby nie widziałem :(

mojmistrz 27-10-2015 15:54

A obieg powietrza masz wewnętrzny czy zewnętrzny? Nie wiem jak we fiescie, ale w focusie lubi się zaciać silniczek lub klapka odpowiedzialne za zmianę obiegu zew/wew.

Xperia Z1 tap tap

luki86 27-10-2015 19:15

Odp: Parujące szyby
 
Cały czas jeżdżę na obiegu zewnętrznym. Mechanizm raczej się nie zacina bo jak przestawiam na obieg wewnętrzny to słychać jak te klapki zmieniają położenie i dźwięk wdmuchiwanego powietrza się zmienia. Jedyne co zauważyłem to filtr kabinowy był w dolnej części wilgny jak dzisiaj sprawdzałem, co nie zmienia faktu że jak go 3 tygodnie temu wyjąłem to bez niego szyby i tak parowały. A można sprawdzić te klapki od nawiewu bez demontowania całego kokpitu?

mojmistrz 27-10-2015 20:07

Cytat:

Napisał luki86 (Post 2475691)
Cały czas jeżdżę na obiegu zewnętrznym. Mechanizm raczej się nie zacina bo jak przestawiam na obieg wewnętrzny to słychać jak te klapki zmieniają położenie i dźwięk wdmuchiwanego powietrza się zmienia. Jedyne co zauważyłem to filtr kabinowy był w dolnej części wilgny jak dzisiaj sprawdzałem, co nie zmienia faktu że jak go 3 tygodnie temu wyjąłem to bez niego szyby i tak parowały. A można sprawdzić te klapki od nawiewu bez demontowania całego kokpitu?

Zmienia się trochę charakterystyka pracy nawiewu, gdy zamykasz/otwierasz obieg. Da się to usłyszeć. Wrzuć nawiew na 3 bieg i wciśnij przycisk obiegu, jak wszystko sprawne, to usłyszysz wyraźną zmianę.

Xperia Z1 tap tap

luki86 27-10-2015 20:44

Odp: Parujące szyby
 
Cytat:

Napisał mojmistrz (Post 2475723)
Zmienia się trochę charakterystyka pracy nawiewu, gdy zamykasz/otwierasz obieg. Da się to usłyszeć. Wrzuć nawiew na 3 bieg i wciśnij przycisk obiegu, jak wszystko sprawne, to usłyszysz wyraźną zmianę.

Xperia Z1 tap tap

I tak właśnie jest. Zmienia się jak gdyby dźwięk nawiewu i jakby trochę przyspieszał

mojmistrz 28-10-2015 09:51

Czyli ok. Próbowałeś pochłaniaczy wilgoci? Nie mam już pomysłów, poza tym, że auto było topielcem.

Xperia Z1 tap tap


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.