Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Klaksonologia wywala mi bezpiecznik, (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310009)

Martinezio 12-06-2020 19:36

Klaksonologia wywala mi bezpiecznik,
 
Cześć :)

Od pewnego czasu mam problem z obwodem klaksonu - wywala mi bezpiecznik, jakikolwiek bym nie założył. Nie chciałem drutować, bo wiadomo jak to się może skończyć, więc dziś zdjąłem zderzak, aby dobrać się do gada. Oczywiście full korozja, więc będzie nowy, ale zastanowiło mnie jedno: jak przeglądałem oferty klaksonów do Fuzji wszędzie były podwójne trąbki. U mnie jest pojedyncza.
Nadmienię, model po lifcie, 2007 rocznik.
Do tego pod przedni pas zderzaka podwieszona jest dodatkowa para kabli z wtyczką zakończoną zaślepką. Kable są w kolorach brązowo-białym i fioletowo-białym (przy samej kostce kabel ten zmienia się na niebiesko-biały g;)).

Jak sobie gmerałem po diagramach tych włoskich, to taka kolorystyka odpowiada za czujnik położenia wału... Ki czort? Ktoś wie co to? To aby nie do tej drugiej trąbki?

Z góry dzięki za info :)

Antej 12-06-2020 20:01

Odp: Klaksonologia Fuzji '07
 
Na pasie przednim jest miejsce na czujnik temperatury zewnetrznej (dla wersji z komputerem).

Klaksony były pojedyncze, ale nie ma problemu zalozyc podwojny.
Pojedyncze maja masę w podstawie, podwojny miał dwa piny.

Zakladalem podwojny :) z Cmaxa, ma pryknkęcie.

https://ford.7zap.com/w_img/img/cgm/T010131507.gif

Martinezio 12-06-2020 20:13

Odp: Klaksonologia Fuzji '07
 
1 załącznik(i)
Aaa.... Czyli nie mam się co stresować.
Super :) Dzięki za info!

PS: ja miałem taką trąbkę od Fiam-a jak w załączniku - połączenie na 2 piny. Próbowałem to rozebrać, ale w środku wszystko zaprasowane na amen - także tylko wymiana.

Antej 12-06-2020 20:50

Odp: Klaksonologia Fuzji '07
 
Koszt trabki ponizej 20zl, czy to nowy zamiennik, czy uzywka, nie ma co dziadować.
Jak mi w drugim fordzie zaniemogła, to po prostu założyłem pojedynczą wziętą z półki.
W razie czego jeszcze jeden zamiennik czeka.

Martinezio 15-06-2020 20:19

Odp: Klaksonologia wywala mi bezpiecznik,
 
Założona nowa trąba, ale dalej pali bezpieczniki :(
Czy to moduł komfortu do wymiany? Bo nie widzę w schematach nic innego po drodze...

Martinezio 17-06-2020 08:30

Odp: Klaksonologia wywala mi bezpiecznik,
 
To może inne pytanie. Czym się różni moduł komfortu o symbolu 6S6T-15K600-AH od takiego z końcówką AF, np? Albo BA/DE/CF... Tych końcówek jest sporo, jak widzę...

Antej 17-06-2020 08:39

Odp: Klaksonologia wywala mi bezpiecznik,
 
wersjami wyposażenia
w zakresie -Ax niczym widocznym dla użytkownika

swoją drogą biedne to wyposażenie

Szukaj zwary w zwijaku kierownicy, w wiązce w komorze silnika.

KRUKER 17-06-2020 14:39

Odp: Klaksonologia wywala mi bezpiecznik,
 
Na forum jest duzo napisane i w zasadzie kompletnie o modulach komfortu.Wystarczy poszukać g:)

6S6T-15K600-AH <---- jedna z najuboższych wersji wyposazenia.

Martinezio 18-06-2020 15:09

Odp: Klaksonologia wywala mi bezpiecznik,
 
Dzięki, Kruker - znalazłem info. W sumie nie potrzeba mi "bogatszego" wyposażenia. Samochód jest tylko na dojazdy do pobliskich miejsc ;) Jako drugi mam Galaxy.

Antej: jeśli słyszę "klikanie" w module komfortu, jak naciskam kierownicę, to znaczy, że moduł jest ok, a zwarcie gdzieś w komorze? Cała wiązka jest w otulinie + na większej części w peszlu... Wewnątrz wtyczki przy samym klaksonie jest czyściutko :/

Bump: Dzięki, Kruker - znalazłem info. W sumie nie potrzeba mi "bogatszego" wyposażenia. Samochód jest tylko na dojazdy do pobliskich miejsc ;) Jako drugi mam Galaxy.

Antej: jeśli słyszę "klikanie" w module komfortu, jak naciskam kierownicę, to znaczy, że moduł jest ok, a zwarcie gdzieś w komorze? Cała wiązka jest w otulinie + na większej części w peszlu... Wewnątrz wtyczki przy samym klaksonie jest czyściutko :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.