Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Ubywający płyn chłodniczy EB 1.0 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309332)

Mullen 23-05-2020 12:02

Ubywający płyn chłodniczy EB 1.0
 
1 załącznik(i)
Witam.
Po przeszukaniu forum nie natrafiłem na podobny wątek więc tworzę nowy.

Mam problem z płynem chłodniczym.
Przy dynamicznej jeździe ubywa. Na pełny bak paliwa uciekam od max do min wskaznika.
Przebieg 119k

Wymieniona została pompa wody bo podobno była pęknięta, później korek od zbiornika bo przeciekał? Czy jest to możliwe?

Oraz zastanawia mnie olej w miejscu na zdjęciu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ford focus 1,0 EB 125KM

clubGRANT 23-05-2020 14:03

Odp: Ubywający płyn chłodniczy focus EB 1.0
 
Skoro płyn się traci to gdzieś musi trafić, jeśli nie ma wycieku to na pewno pęknięta głowica i się spala - sprawdź kolor spalin, albo dostaje się do oleju- sprawdź poziom.
Lektura do poczytania:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mullen 26-05-2020 19:41

Odp: Ubywający płyn chłodniczy EB 1.0
 
Płyn dalej ucieka, a stan oleju się nie powiększa. A to sączenie między śrubami czym może być spowodowane?

Marek 26-05-2020 20:18

Odp: Ubywający płyn chłodniczy EB 1.0
 
Zobacz czy z obudowy termostatu nie cieknie. Standardowa usterka w Fordzie. Przeważnie winna jest uszczelka. Wycieku nie widać na glebie bo odparowuje na silniku

bejzbol 28-05-2020 09:28

Odp: Ubywający płyn chłodniczy EB 1.0
 
Olej w tym samym miejscu miałem i się okazało że mam mikropęknięcie na pokrywie. Wymiana na "nową" używaną z alle załatwiło problem.

Mullen 04-06-2020 12:22

Odp: Ubywający płyn chłodniczy EB 1.0
 
1 załącznik(i)
Chyba znalazłem przyczynę. Zauważyłem że kapie z pod zbiornika i było co na zdjęciach. Zbiornik wymieniony. Dam znać jaki efekt.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tyrlas1 04-06-2020 21:01

Odp: Ubywający płyn chłodniczy EB 1.0
 
Jak sie okaze ze to zbiornik to "oszukałes przeznaczenie"8)

fiołek 03-01-2021 09:29

ford focus mk3 2014r 1.0 ecoboost 125 km ubytek płynu chłodzącego
 
ford focus mk3 2014r 1.0 ecoboost 125 km
Witam. Mam forda focusa 1.0 125 km z 14 roku. Zauważyłem że pomalu ucieka mi płyn chłodzący . Nigdzie na zewnątrz nie ma wycieku. Sprawdzam olej co jakiś czas i nie widzę zmian. Ale pod korkiem oleju pojawiają się malutkie kropelki plynu. Płyn napewno bo próbowałem. Mazi nie ma. Nie zauważyłem też żeby znacząca mocno kopcił na bialo. Test szczelności uszczelki pod głowica negatywny. Plyn czysty. Ciśnienie w ukl. chlodz ok. Czasami przy odpaleniu jakby na jeden baniak nie palił przez parę sekund. Ale to czasami. Czy jest jakaś możliwość naprowadzić się na usterkę czy to oring pod deklem rozrządu od pompy czy pęknięty płaszcz wodny głowicy czy moze jednak uszczelkapod głow. Może pomożecie. Dziękuję.

arturek 03-01-2021 09:41

Odp: ford focus mk3 2014r 1.0 ecoboost 125 km ubytek płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał fiołek (Post 3307821)
ford focus mk3 2014r 1.0 ecoboost 125 km
[...]
Zauważyłem że pomalu ucieka mi płyn chłodzący . [...]

Połączyłem z istniejącym wątkiem

Proszę się zapoznać z tematem - była akcja serwisowa silników Ecobooster w związku z mozliwością pękania głowicy i wycieku płynu chłodzącego

pozdrawiam
Arturek

karloss 03-01-2021 12:29

Odp: ford focus mk3 2014r 1.0 ecoboost 125 km ubytek płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał fiołek (Post 3307821)
ford focus mk3 2014r 1.0 ecoboost 125 km
Witam. Mam forda focusa 1.0 125 km z 14 roku. Zauważyłem że pomalu ucieka mi płyn chłodzący . Nigdzie na zewnątrz nie ma wycieku. Sprawdzam olej co jakiś czas i nie widzę zmian. Ale pod korkiem oleju pojawiają się malutkie kropelki plynu. Płyn napewno bo próbowałem. Mazi nie ma. Nie zauważyłem też żeby znacząca mocno kopcił na bialo. Test szczelności uszczelki pod głowica negatywny. Plyn czysty. Ciśnienie w ukl. chlodz ok. Czasami przy odpaleniu jakby na jeden baniak nie palił przez parę sekund. Ale to czasami. Czy jest jakaś możliwość naprowadzić się na usterkę czy to oring pod deklem rozrządu od pompy czy pęknięty płaszcz wodny głowicy czy moze jednak uszczelkapod głow. Może pomożecie. Dziękuję.

Zalezy jak duży jest ten ubytek. W 1.0 też potrafiły ciec pompy wody (podobnie zresztą jak w 1.6 Eco). Takiego wycieku możesz nawet nie zauważyć. Zwróć jeszcze uwagę czy gdzieś w komorze silnika i na masce nie masz białych plam jak po soli. Dopiero wtedy można się zastanawiać czy to uszczelka czy pęknięcie bloku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.