Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] nie chce odpalac 1,8tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197634)

rayvan 23-10-2010 22:59

Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
Witam mam od niedawna Forda Focusa 1.8tdci 2002r. Mam problem z odpalaniem nie zawsze odpala za 1 razem i przy tym wydaje dziwny dźwięk. Ale głównie chodzi mi o to jak długo powinny grzać świece żarowe, mi grzeją max 1s przy temperaturze 0C nie wiem czy mam coś z podgrzewaczem bądź z jakimś czujnikiem czy takie coś jest normalne

pit76 24-10-2010 06:45

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
Cytat:

Napisał rayvan (Post 1528368)
mi grzeją max 1s przy temperaturze 0C

mierzyłaś stoperem?czas świecenia kontrolki i czas grzania świec nie mają ze sobą nic wspólnego,nawet po odpaleniu powinny grzać w celu dogrzania komory spalania przez jakiś czas

rayvan 24-10-2010 10:06

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
nie mierzyłem stoperem ale zaraz po przekręceniu zapłonu i oświeceniu się kontrolki od grzania świec, za chwile gaśnie i nie ma różnicy czy na dworze jest 0C czy 30C zawsze gaśnie w mgnieniu oka

cezarg1410 24-10-2010 10:55

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
W focusach tak jest że kontrolka już gaśnie a świece grzeją dalej. Jeżeli przy odpalaniu będzie spora cisza to po gdzieś 6-8 sekundach od przekręcenia kluczyka usłyszysz delikatne "pyk". TO będzie oznaczało że świeczki już nie grzeją - wyłącza się przekaźnik. Jeżeli ten układ działa poprawnie to najlepiej skontroluj stan świec.

Jędrek1964 24-10-2010 11:01

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
Posłuchaj jak długo trzyma przekaźnik od świec, będzie słychać kiedy puści.
Prawda jest taka że świece grzeją dłużej niż by to sugerowała sprężynka, która gaśnie po ok. 3 sekundach jednak świece grzeją nadal, po odpaleniu w zależności od temperatury silnika grzeją jeszcze nawet do 30 sekund.
Ja zamontowałem dodatkową kontrolkę faktycznego grzania świec.
Szczegóły możesz zobaczyć tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

barteks2 12-11-2011 18:30

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
Czyli w zimie przed odpaleniem warto jeszcze poczekać kilka sekund po zgaśnięciu kontrolki?

Pietro71 30-11-2011 07:07

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
Jędrek ma racje takie pyknięcie jest słyszalene przy totalnej ciszy w aucie ,słychac pyk i mozna palic ale wiekszosc ludzie tego nie robi tylko gasnie kontrolka i ciach :( nie pali za pierwszym razem.

Uziu 09-12-2011 21:39

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
u mnie jak zimno to kontrolka swieci ok 8-10 sekund i jeszcze z 5 sekund mija zanim przekaznik "pyknie" czyli okolo 12-15 sekund
silnik TDDI

moons 09-12-2011 22:35

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
Bo tak się powinno odpalać normalne auto. Gaśnie kontrolka i odpalamy. Gdzie w instrukcji do auta jest o nasłuchiwaniu jakichś przekaźników, czy dodatkowych kontrolkach świec?
Pozdrawiam

Pietro71 10-12-2011 05:16

Odp: Jak długo powinny grzać świece żarowe
 
Mam znajomą która tez ma focusa diesla 1998, czy na dworze jest 0 czy -20 wsiada do auta przekręca stacyjkę gasnie kontrolka od swiec i ciach juz pali a u mnie jest inaczej przy minusowych temperaturach jest problem nie pali po zgasnięciu swiec za pierwszym razem jest tak jak tam kolega napisał czekam i nasłuc***e pykniecia i ciach .To nie jest pierwszy problem z odpalaniem focusików ,po prostu jeden pali za pierwszym razem a 10 innych nie .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.