Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Modyfikacje Converse+ by Orion512 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197422)

orion512 21-01-2014 12:48

Modyfikacje Converse+ by Orion512
 
Ponieważ ten wątek jest faktycznie nieco chaotyczny, zawiera mnóstwo różnych obrazków poprzeplatanych dyskusjami, dla niektórych osób może być trudne do ogarnięcia co już jest zrobione.
Zwłaszcza jeśli nie czytało się go wnikliwie od początku.

Aktualnie są zatem dwie zamknięte, przetestowane i niemodyfikowane już wersje:

1007 black dla liczników przedliftowych do 2009 roku (7M2T, 8M2T)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

1122 black dla liczników międzyliftowych z roku 2010 (AM2T)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wizualnie obie wersje są nieomal identyczne (pomimo gorszej jakości zdjęć dla 1007).
Różnice są dosłownie kosmetyczne w dwóch kontrolkach (przedlift nie miał jeszcze BLIS, w międzylifcie nie ma już kontrolki tempomatu)
Wszystkie zdjęcia więc należy traktować jako adekwatne dla obu wersji.

Modyfikacje w obu wersjach są jednakowe:
- motyw brązowy został zastąpiony czarnym poliftowym (oryginalny niebieski również pozostał)
- zmienione dwa obrazki samochodów (główny oraz w podglądzie ciśnienia TMPS)
- zamienione kontrolki na wersje poliftowe

Ewentualnie na życzenie do każdej wersji (przed i poliftowej z update do 1507) można dorzucić logo startowe według własnego projektu np. takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To właśnie te wersje dostępne są również u kolegi tedi_k

Równolegle prowadzone są różne prace związane z PDC oraz modyfikacją grafik komunikatów otwartych drzwi, maski, hill assist itp. jednak nie mają one nic wspólnego z powyższymi wersjami.
Jeszcze przez jakiś czas będą one jedynymi.

Mam nadzieję że ułatwi to ogarnięcie tematu.

orion512 23-01-2014 21:48

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Panowie czy naprawdę nikt nie ma dostępu do tego schematu??

A może w takim razie ktoś wie w jaki sposób convers dowiaduje się o wciśnięciu guzików na kierownicy kiedy poruszamy się po menu (ok, strzałki, M).

Czy te guziki są podłączone do jakiegoś modułu a ich stan jest transmitowany do converse poprzez magistralę CAN (jeśli tak to którą), czy też guziki podłączone są bezpośrednio do zegarów przewodami?

Ile magistral CAN dochodzi do zegarów. Kiedyś wyczytałem gdzieś że wszystkie 3 ale po obserwacji płyty wychodzi mi że tylko dwie. Czy ktoś może to potwierdzić?

mayak 24-01-2014 09:20

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
ze dwa razy podawałem, ale podam jeszcze raz :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kolonez 24-01-2014 10:05

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
3 załącznik(i)
Mayak podał Ci dokładny adres schematów, tam jest to w jednym pliku tiff

Widziałem Twoją prośbę na priv, jeżeli masz jakiś problem ze ściągnięciem to załączam schematy podłączenia licznika oraz rozpiskę wtyczki

Pozdrawiam

orion512 24-01-2014 14:02

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Bardzo dziękuje kolegom mayak oraz kolonez za pomoc.

Dzięki schematom udało mi się częściowo odpalić conversa na biurku.
Na wyświetlaczu pojawiło się logo forda :) niestety nic poza tym się nie dzieje.
To już coś ale będę walczył dalej.

Zauważyłem że klawiaturka jest podłączana 3 przewodami do zegarów.
Naciśnięcia rozróżniane są po rezystancji.

Czy może ktoś wie jakie wartości ma te 5 rezystorów w klawiaturce?

ps.
Na rosyjskim forum w linku podanym przez mayaka
jest taki fajny program Etis OFFLINER 1.2
Czy orientujecie się czy istnieje jego wersja z opisami w języku angielskim?

mm32 25-01-2014 10:53

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Cytat:

Napisał orion512 (Post 2145234)
Czy może ktoś wie jakie wartości ma te 5 rezystorów w klawiaturce?

A co to za problem jak masz to na wierzchu zmierzyć miernikiem ?A jak nie masz na wierzchu to demontaż trwa 3 minuty i 23 sekundy.
Do odpalenia zegarów potrzebujesz emulatora sieci CAN bez tego to tylko sobie będziesz mógł popatrzeć na logo FORD.
Nigdy jak dotąd nie spotkałem Etis OFFLINER po angielsku.

orion512 25-01-2014 15:05

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
No właśnie nie mam tej klawiaturki na wierzchu a wgrzebywać jej bez powodu nie chcę mi się bo nie wiem jak.

Jeśli chodzi o samego CAN to spróbuję się pobawić. Wysłać i odebrać jestem w stanie wszystko i to równolegle na kilku magistralach jednocześnie pracujących z różnymi prędkościami.
Problemem będzie raczej nie jak wysłać tylko co wysyłać do konwersa aby ruszył dalej.
Bo rozumiem że problemem (że nie rusza dalej) nie jest fakt nie podłączonej magistrali i brak potwierdzeń wysyłanych ramek tylko brak informacji od reszty samochodu.

A tego co jest wysyłane to raczej w sieci nie znajdę? Chyba że ktoś ma namiary na jakieś opracowania na temat protokołów transmisji wewnątrz forda to chętnie przytulę :).

Jak nic nie znajde to najwyżej popróbuję posłuchać transmisji w samochodzie nagrać ją i odtworzyć dla zegarów na biurku (usuwając wcześniej ramki z ID wysyłanymi przez converse samochodu). Ciekaw jestem co z tego wyjdzie :)

Normalnie w samochodzie converse rusza dalej po włączeniu zapłonu. Dopóki nie przekręcę kluczyka też wisi na logo forda. Rozumiem że o tym że kluczyk został przekręcony dowiaduje się przez magistralę.
Na początku myślałem że do zegarów doprowadzony będzie przewód z napięciem po zapłonie. Na schematach jest coś takiego co się nazywa IGNITION BACKUP i myślałem że to właśnie to (może ktoś wie do czego służy). Niestety converse nie zareagował na podanie tam napięcia.

Stąd doszedłem do wniosku że informacja o włączonym zapłonie przychodzi przez sieć i trzeba będzie z nim jednak pogadać po CANie.

mm32 25-01-2014 17:25

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Tak to wygląda ,że wszystkie informację lecą po sieci CAN i bez komunikacji z BMII Convers nic nie wyświetli. Tak podejrzewam,że do kompletu musi być BMII bo tam jest zapisana główna konfiguracja pojazdu,w zegarach oczywiście jest kopia tej konfiguracji,ale to tylko kopia.Z czystej ciekawości podłączyłbym razem Conversa i BMII i zobaczył co to da,a powinno dać to że Convers ruszy dalej.
Z czystej ciekawości zapytam po co to wszystko ?

orion512 25-01-2014 22:40

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Wpadł mi po prostu częściowo uszkodzony converse+. Postanowiem go naprawić i przy okazji poznać trochę jego budowę.
Nie ukrywam również, że od dłuższego czasu chodzą mi po głowie różne pomysły związane z converse i chciałem wybadać czy są realizowalne.

Mam nadzieję, że zaspokoiłem twoją ciekawość :)

mayak 26-01-2014 01:33

Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję
 
Mam na półce jednego BCMa, mogę Ci pożyczyć na trochę, aby go spiąć z Converse


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.