Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259334)

slip_ 24-02-2017 13:38

Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Chciałbym obejrzeć ten konkretny egzemplarz:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jakieś rady, na co zwrócić uwagę, co może być nie tak w tyko konkretnym egzemplarzu i ewentualnie ogólnie w modelu?

Generalnie szukałem starszego dobrze wyposażonego 1.6EB, ale w okolicach Łodzi to niemal niewykonalne, więc skłonny jestem obejrzeć ten egzemplarz.

Jakieś niespodzianki, czy jest ok?

VIN: WF05XXGCC5FC75988

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, sugestie i rady bardziej obeznanych i doświadczonych forumowiczów.

hasimenes 24-02-2017 13:44

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
1.0EB=strzał w kolano.Szukaj 1.6 wolnossaka lub EB.

Rechor 24-02-2017 13:56

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Jeździłeś, że mówisz strzał w kolano? wg mnie auto zbiera się zaskakująco dobrze jak na tak małą pojemność. Jeżeli nie jeździłeś z takim silnikiem jedź obejrzyj przejedź się a zdziwisz się, że nie idzie on wcale źle i na pewno lepiej niż np. 1.6 135 koni w Hyundai i30

sokrates-79 24-02-2017 14:06

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Raczej chodzi o małą przewidywana żywotność takiej jednostki. Te silniczki gdyby miały poniżej 100km i napędzały małe auto miejskie to może by coś pożyły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slip_ 24-02-2017 14:38

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Miałem jazdę testową MK3 sprzed liftu, też z 1.0EB, 4 osoby na pokładzie, przebieg prawie 81tyś km. Auto jechało bez zastrzeżeń, ale oczywiście demon przyspieszenia to to nie jest, przy czym nie nazwałbym go mułem. Ja (może też podświadomie) czułem, że pod machą są tylko 3 cylindry (w sensie kultury pracy), ale pasażerowie kompletnie na to nie zwrócili uwagi.

Jakie są pierwsze symptomy wskazujące na to, że z tym silnikiem coś dzieje się nie tak? Z jakimi awariami te 1.0EB 125KM trafiają do serwisów? Przy jakich udokumentowanych przebiegach?

Czy to, że auto jest jeszcze niemal rok na fabrycznej gwarancji Forda, którą mam zamiar przedłużyć co najmniej o kolejny rok, coś zmienia? Co może się stać z silnikiem? Ford to naprawi w ramach wspomnianej gwarancji?

Oczywiście wolałbym 1.6/1.5EB, ale trzeba też mieć na uwadze, ile mam w portfelu. Wtedy na pewno będzie to auto sprzed liftu, starsze i z większym przebiegiem (mimo, że to 55k km na 2 lata to i tak sporo).

Z drugiej strony miesięcznie robię 1-2 przeloty autostradą, 300km w obie strony, staram się nie przekraczać 150km/h (realnych, nie licznikowych) a tak to po Łodzi dojeżdżam do biura i na zakupy...

Pytanie z nieco innej beczki, czy z salonem, w którym auto stoi, ktoś ma może jakieś doświadczenia (Nissan, Łódź, Brzezińska)? Polecacie, omijać, czy też jest neutralny?

Dziękuję za dotychczasowe cenne uwagi i czekam na kolejne. :)

hasimenes 24-02-2017 15:07

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Cytat:

Napisał Rechor (Post 2756289)
Jeździłeś, że mówisz strzał w kolano? wg mnie auto zbiera się zaskakująco dobrze jak na tak małą pojemność. Jeżeli nie jeździłeś z takim silnikiem jedź obejrzyj przejedź się a zdziwisz się, że nie idzie on wcale źle i na pewno lepiej niż np. 1.6 135 koni w Hyundai i30

A tak się składa że jeżdziłem.A strzał w kolano dlatego że to awaryjne jednorazowe silniki,które potrafią kucnąć po 60kkm.W aso mozna zakupić dół silnika po regeneracji(stary oddajesz).Jak myślisz dlaczego do nowych aut mają już regenerowane silniki???

kumpel Fordzika 24-02-2017 15:31

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Silniki litrowej pojemności o mocy indykowanej rzędu 100 KM czy 125 KM nader często zdarzają się w motocyklach, baaaa są wysilone jeszcze bardziej i jeśli są dbane jak należy to z palcem w nosie dożywają 150 tys km przebiegu. Jak jest używany silni w szybkim motocyklu przemilczmy :D Jak to możliwe, że te litrówki u Forda, ale nie tylko u Forda padają jak muchy. Zachodziłem w łepetynę dopuki dwa razy nie zobaczyłem takiego rozebranego filigranowgo silnika u mechanika na stole. Po prostu wafelek, a nie silnik. Jak bym miał taki EB 1.0 125 KM w swoim samochodzie to bym mu zmieniał olej jak w silniku motocyklowym co 5-6 tys km i to olej z najwyższej półki, a z miejsca bym nie ruszył zimnym silnikiem tylko go trochę rozgrzewał. Jak patrzyłem na tą rozebraną samochodową litrówkę to dziw bierze, że ten wafelkowy układ korbowo-tłokowy przenosi takie moce i obciążenia.

elucidate 24-02-2017 15:38

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Zasada żywotności jest prosta. Jeśli ktoś będzie non stop startował pierwszy na światłach bądź bawił się w wyścigówkę to wiadomo że żywotność będzie mała. W przeciwnym wypadku będzie zadowolony...

kumpel Fordzika 24-02-2017 16:02

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Pałować silnik też trzeba umieć, nigdy zimnego. Dbać o serwis, skracać okresy wymiany oleju i można cisnąć spod świateł tylko szkoda gum i sprzęgła, przegubów,choć z drugiej strony po co tak jeździć zwłaszcza jak się nie ma czym :) ?
Moim zdaniem te silniki 1.0 to motorki specjalnej troski w użytkowaniu.
Widziałem rozebrany malutki EB i TSi . Oba wafelki nie dożyły nawet 100 tys km i niestety już po gwarancjach padły.

slip_ 24-02-2017 16:15

Odp: Focus MK3 2015 1.0EB 55tyś km, prośba o opinie
 
Pytanie do stałych bywalców forum. Czy są tu użytkownicy 1.0EB 125KM, którzy mieli już naprawiany/wymieniany silnik? Jak to wygląda w porównaniu do 1.5/1.6EB?

Czy dobrze rozumiem, że należy się spodziewać, że wszystkie te auta:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

są już po wymianie silnika?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.