Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313696)

pretec 08-10-2020 17:57

FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
2 załącznik(i)
Chodzi o dolne mocowanie zderzaka z tyłu po lewej stronie i osłonę. Wersja 5dr. 2.0 EcoBlue 190 KM A8, FL, produkcja koniec 2019.
Sprawdzałem w innych wersjach Mondeo i wygląda to zupełnie inaczej. Zderzak jest na sztywno zamocowany i trzeba użyć siły żeby go ruszyć. Dodatkowo zamontowane jest coś w rodzaju osłony, która prawdopodobnie pełni rolę uchwytu. W Vignale zderzak wisi sobie luźno,przymocowany albo i nie, do osłony nadkola.Zdjęcia przypadku poniżej.
Czy to rzeczywiście tak powinno wyglądać? Czy ktoś sprawdzał? Aż nie chce mi się wierzyć, że tak to zostawili, jakby nie mieli pomysłu na wykończenie. Podejrzewam, że jest tam dodatkowy zbiornik na EcoBlue i Forda to przerosło.:?
Zdjęcie po lewej to lewa strona, i kolejne prawa.

Przy okazji, może ktoś ma podobny problem-głośna praca skrzyni biegów? odnośnik do wątku poniżej:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Matych 09-10-2020 09:21

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Powinien być ten plastik z opu stron ,jeśli teraz to fabryka tak zostawia ze względu na ten zbiornik to porażka.

Matych 10-10-2020 16:07

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Przykro mi kolego, ale dzisiaj obejrzałem 2 nowe diesle w salonie jeden kombi drugi hb i obydwa miały osłony.Albo się komuś urwała albo się w fabryce nie założyło.

pretec 12-10-2020 22:10

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3287902)
Przykro mi kolego, ale dzisiaj obejrzałem 2 nowe diesle w salonie jeden kombi drugi hb i obydwa miały osłony.Albo się komuś urwała albo się w fabryce nie założyło.

Czy hb to 2.0 EcoBlue 190 KM? Podejrzewam, że dodatkowy zbiornik na Adblue spowodował brak możliwości montażu osłony?

WoojO 12-10-2020 22:47

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Na zdjęciu ten zbiornik jest schowany, nie wystaje od spodu auta. Zresztą widać nawet dziury na śrubki/spinki. Osłona to kawał w miarę prostego plastiku... tutaj na pewno czegoś brakuje...

Matych 12-10-2020 22:52

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
HB to Hatchback dwa nowe 2.0 EcoBlue miały osłonę której u ciebie nie ma.

pretec 13-10-2020 20:55

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3288442)
HB to Hatchback dwa nowe 2.0 EcoBlue miały osłonę której u ciebie nie ma.

W takim razie jest jeszcze opcja, że w innych wersjach ta osłona jest, a w wersji Vignale nie. Ciekawe na czym jeszcze oszczędzili i czego nie zamontowali.:?

Dziękuję za sprawdzenie.

Matych 13-10-2020 21:22

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Bzdura.Opcja jest moim zdaniem taka że masz iść do salonu, w którym odbierałeś samochód i powiedzieć że brakuje części.Albo nie zamontowali w fabryce ,albo ktoś ją ukradł,albo uległa uszkodzeniu w jakiś magiczny sposób.Jedno wiem powinna tam być bo po to klękałem w salonie przy dwóch dieslach EB.

pretec 14-10-2020 12:28

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3288668)
Bzdura.Opcja jest moim zdaniem taka że masz iść do salonu, w którym odbierałeś samochód i powiedzieć że brakuje części.Albo nie zamontowali w fabryce ,albo ktoś ją ukradł,albo uległa uszkodzeniu w jakiś magiczny sposób.Jedno wiem powinna tam być bo po to klękałem w salonie przy dwóch dieslach EB.

Więc, kontaktowałem się z salonem i twierdzą,że sprawdzili i w wersji Vignale ta osłona nie występuje. :? Zostaje więc opcja - jeśli będę miał okazję spotkać takie auto, to sprawdzę osobiście.

Matych 14-10-2020 14:30

Odp: FL Vignale - mocowanie tylnego zderzaka
 
Też to sprawdzę ale ktoś tu raczej kłamie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.