Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Piszczące hamulce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136240)

majkelmk3 26-07-2011 20:26

Piszczące hamulce
 
Przed przywitaniem zacznę od tego iż nie znalazłem odpowiedz jak też sposobu aby zwalczyć mój problem,i proszę o zbędne głupie komentarze lub tez usunięcie mojego postu.

Witam!
Po części oficjalnego czas na moj problem.
Otóż od jakiegos czasu podczas jazdy piszczą mi hamulce/klocki.Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Jest to przeważnie przy wolnych prędkościach od około 10-60.
Zaczyna piszczeć dopiero po chwili tzn po kilku hamowaniach.
Byłem w sklepie motoryzacyjnym i facet podpowiedział mi żeby przesmarował smarem miedziowym cięgna(nie wiem czy dokładnie to tak sie nazywa ale generalnie chodzi o to że niby od tego moze nie odbijać zacis) oczywiście nie pomogło.

Klocki sa oryginalne tak samo jak i tarcze i są w dobrym stanie.
klocki maja grubo ponad 7-8 mm.a tarcze maja może 1mm rant.

A co najważniejsze w tym wszystkim jest to że piszczenie nie jest ciągłe tylko cykliczne i nasila sie przy skręcaniu w lewo.

Proszę o jakieś rady bo meczy mnie już powoli...

Emmm 26-07-2011 21:24

Odp: Piszczące hamulce
 
Kolego, przede wszystkim musisz mieć pewność, że to właśnie klocki piszczą. Nasilanie dźwięku przy skręcie w lewo raczej wyklucza skojarzenie tarcza/klocek. Wyjaśnij też, co znaczy
Cytat:

Napisał majkelmk3 (Post 1687994)
piszczenie nie jest ciągłe tylko cykliczne

, czy działa to na zasadzie zbliżonej do kierunkowskazu, czy są dłuższe okresy kiedy słychać pisk a później przez jakiś równie długi czas dźwięków tych nie ma. Jeszcze jedna ważna sprawa, czy dźwięk pojawia się wyłącznie po naciśnięciu hamulca a po zwolnieniu ustępuje, czy słychać go podczas wolnej jazdy nawet bez wciskania hamulca?
Pozdrawiam

majkelmk3 27-07-2011 09:21

Odp: Piszczące hamulce
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1688027)
słychać go podczas wolnej jazdy nawet bez wciskania hamulca?

Tak,nawet jeśli nie dotykam hamulca to słychać to piszczenie.

Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć..chodzi o to ze np jadać 40km/h co np 5 sekund słychać piszczenie.

Piotruś 27-07-2011 09:25

Odp: Piszczące hamulce
 
u mnie też słychać piszczące klocki z przodu, po wciśnięciu delikatnie hamulca pisk ucicha tak samo przy delikatnych ruchach kierownicą przy max 60kmh. wymieniłem klocki+tarcze problem ustał na miesiąc i znów piszczy moim zdaniem to już będą zaciski do poprawki
TYLKO TAK MI SIĘ NIE CHCE ŻE AŻ MNIE TRZĘSIE JAK O TYM POMYŚLĘ

majkelmk3 27-07-2011 09:27

Odp: Piszczące hamulce
 
Cytat:

Napisał Piotruś (Post 1688175)
moim zdaniem to już będą zaciski do poprawki

tzn

Piotruś 27-07-2011 11:53

Odp: Piszczące hamulce
 
tzn mogły się trochę zapiec lub coś w tym stylu. mówię jak jest w moim przypadku

Emmm 27-07-2011 13:15

Odp: Piszczące hamulce
 
Nadal nie bardzo wyobrażam sobie ten dźwięk, ale w sumie regeneracja zacisków z pewnością nie zaszkodzi. Kolego Majkelmk3 wymień gumy na tłoczkach (możesz kupić komplet naprawczy do zacisków), porządnie oczyść prowadnice i przesmaruj smarem miedziowym, złóż do kupy i zobaczysz jaki efekt osiągniesz.
Pozdrawiam

SrebnaStrzała 27-07-2011 14:27

Odp: Piszczące hamulce
 
Dla mnie to piasta się zużywa i przy hamowaniu zmieniają się siły jakie na nie oddziałują.
Nie tak porządnie bo się na klocki i tarcze dostanie. To trzeba zrobić z umiarem i precyzją a nie psikać po wszystkim.

majkelmk3 27-07-2011 15:15

Odp: Piszczące hamulce
 
Nigdy nie regenerowałem zacisku ;/

Emmm 27-07-2011 15:16

Odp: Piszczące hamulce
 
Hmmm, nie ma mowy o psikaniu na klocki i tarcze. Do regeneracji zacisk trzeba zdemontować i wówczas oczyścić dokładnie prowadnice i pokryć smarem miedziowym i najlepiej nie tym w aerozolu.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.