Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271639)

markus_marcin 28-10-2017 11:52

brak mocy
 
dzień dobry mam problem z fordem kuga 2.0 tdci w automacie a mianowicie stało sie to w styczniu jak były były duże mrozy i przy dodawaniu gazu właczała sie usterka silnika lecz wyłanczałem i włanczałem auto to jechało przez pewien czas dobrze a potem znowu i nie moge dodac wiecej gazu bo go dusi. pojechałem na komputer i tam tam nic nie wykazało, skasowali mi bład i podobno wina paliwa była. usterka powróciła w ostatnim czasie i sie pojawia co jakis czas jak sie chce dodac wiecej gazu lecz gdy tankuje to lepsze paliwo jest troszke lepiej ale tez czasem sie usterka właczy wie ktoś co to moze byc? tutaj pseugo mechanicy mówią ze to może byc wina wtrysków

slawek-kali 28-10-2017 11:57

Odp: brak mocy
 
bo to moze byc wina wtryskow, bez diagnostyki porzadnej nic nie wykombinujesz.

Tarmas 28-10-2017 12:00

Odp: brak mocy
 
Nic go nie dusi, tylko jak mu wywala usterkę na desce rozdzielczej, to samochód przechodzi w tryb awaryjny, żebyś mógł dotoczyć się do warsztatu i nie załatwić przy tym silnika.

Pytanie, co to za błąd wyskakuje, bo bez takiej informacji można wróżyć z fusów.

Pseudomechanicy, skoro się uczepili paliwa, to niech filtr najpierw wymienią.

markus_marcin 28-10-2017 12:19

Odp: brak mocy
 
wyskakuje komunikat "awaria silnika" i dokładnie jak jak pan pisze toczy sie ale zrobie reset i przez pewien czas jedzie. jak sie wolno jedzie i wolno rusza to jest wszystko wporządku ale dodając wiecej gazu to nagle jakby brakowało paliwa i sie zaraz włancza. ale tankując to drozsze paliwo jest troszkę lepiej. Mówi pan żeby najpierw wymienić filtr paliwa i spróbować. poza tym wydaje mi sie że jakby troszke głośniej chodził i czy jest sens jechac znowu na komputer skoro tamtym razem tez nic nie wykazało?

mro 28-10-2017 12:31

Odp: brak mocy
 
Na pewno jest błąd zapisany w kompie, najwyraźniej partaczy trafiłeś i nie potrafią odczytać. Może być milion powodów. Bralbym pod uwagę miedzy innymi nieszczelność na ciśnieniu z turba. Dość powszechna usterka z takimi samymi objawami. Podnieś maske i niech ktos dodaje delikatnie gazu jak skasujesz błąd. Jak usłyszysz jakieś dość głośne nietypowe syczenie ulatniajacego sie cisnienia to to... A prawde powie Ci komp... Przynajmniej +/-. Rownie dobrze moze byc 10 innych rzeczy...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

markus_marcin 28-10-2017 12:54

Odp: brak mocy
 
ok skocze zaraz na komputer i zobaczymy co pokaze

Hakerek117 30-10-2017 10:03

Odp: brak mocy
 
A filtr paliwa kiedy wymieniany? W momencie dodania gazu przecież wzrasta zapotrzebowanie na paliwo a zapchany filtr skutecznie blokuje przepływ. Czy po zdjęciu nogi z gazu auto jedzie dalej w miarę normalnie czy zawsze wymagany jest restart silnika?

markus_marcin 09-11-2017 18:02

Odp: brak mocy
 
sorki za brak odpowiedzi ale czekam na swojego mechanika polaka bo niemcom nie wierze juz. tak w momencie dodawania gazu a gdy w miare szybko zareaguje to nie włancza sie awaria tylko jedzie dalej normalnie.

Hakerek117 09-11-2017 21:16

Odp: brak mocy
 
To na początek ten filtr bym sprawdził... Miałem podobnie, a auto niby z salonu/serwisu brane. Zdecydowanie zalecany przez ASO interwał wymiany filtra paliwa jest zbyt długi.

aqua 10-11-2017 10:07

Odp: brak mocy
 
Cytat:

Napisał Hakerek117 (Post 2884864)
To na początek ten filtr bym sprawdził... Miałem podobnie, a auto niby z salonu/serwisu brane. Zdecydowanie zalecany przez ASO interwał wymiany filtra paliwa jest zbyt długi.

Potwierdzam jazda emerycka wszystko cacy pedał w podłogę brak mocy filtr wymieniony i po kłopocie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.