Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277372)

trzycztery 01-03-2018 00:05

Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
Cześć wszystkim. Focus 1,6 zetec, 2004, mk1, benzyna.
Mróz jest siarczysty, autko tydzień postało, ale czy to normalne, żeby skrzynia mi zdrętwiała do tego stopnia, że praktycznie nie idzie wrzucić biegów, czy to jednak olej niedomaga?

I teraz pytanie żółtodzioba motoryzacyjnego, jak sprawdzić olej w skrzyni?

Pozdrawiam i dobrego dnia wszystkim.

Andrzej K. 01-03-2018 00:08

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
Cytat:

Napisał trzycztery (Post 2941603)
czy to normalne, żeby skrzynia mi zdrętwiała do tego stopnia, że praktycznie nie idzie wrzucić biegów,

Nie, to nie jest normalne.

Bump:
Cytat:

Napisał trzycztery (Post 2941603)
I teraz pytanie żółtodzioba motoryzacyjnego, jak sprawdzić olej w skrzyni?

Od przodu skrzyni pod osłoną plastikową jest śruba na imbus - odkręcasz, sprawdzasz.
Stan powinien być do dolnej krawędzi otworu lub minimalnie poniżej.

damianisko5 01-03-2018 07:42

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
Czy to normalne, żeby skrzynia mi zdrętwiała do tego stopnia, że praktycznie nie idzie wrzucić biegów - TAK, NORMALNE - olej w skrzyni po 13 latach stracił właściwości smarne przy niskich temperaturachi może zachowywać się jak towot. W mojej 17 letniej Fieście zmieniałem olej /na syntetic/ przy okazji zmiany łożyska podpory półosi. Teraz w niskiej temperaturze zmiana biegów jak masełko, jednym paluszkiem.

Fulara 01-03-2018 12:42

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
przeciez ford nie zaleca :D

merkaba12 01-03-2018 13:08

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
mnie jak na zimny także ciężko chodzi skrzynia biegów , a w trasie już lekko

damianisko5 01-03-2018 14:14

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
Ford wielu rzeczy nie zaleca/zaleca. Przy wymianie łożyska podpory trzeba wyjąć półoś ze skrzyni. Wtedy ok.1 litra oleju się wylało. To okazja do uzupełnienia świeżym/nowym olejem.

Fulara 01-03-2018 18:42

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
mi tego nie mow
dla mnie 5 lat / 100 k km olej do śmietnika

BMW nie zaleca wymiany w automatach. parodia

Luttek 01-03-2018 21:28

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
Co znaczy praktycznie ciężko wrzucić bieg? Ale da się ? A co się dzieje po kilku minutach? Już normalnie?
Bo mam wrażenie że mówimy tu o bardzo subiektywnym zjawisku. Ktoś kto się przyzwyczaił, że normalnie bieg wrzuca małym palcem, a teraz musi użyć więcej siły będzie narzekał. To chyba normalne że po nocy na kilkunastostopniowym mrozie olej zgęstnieje.
Ja mam w skrzyni w miarę "świeży" - 2 czy 3 lata, kilkadziesiąt tysięcy przejechane. I gęstnieje i rano wajcha ciężko chodzi - przez chwilę.
W starej Skodzie którą miałem wcześniej było dokładnie tak samo, a miała kilkanaście lat i 300 000 na liczniku (prawdziwe) gdy ją sprzedałem. Olej w jej skrzyni nigdy nie był zmieniany (może z raz dolewany).
Ale jeśli naprawdę jest tak że trzeba się siłować z wajchą, to nie ma innego rozwiązania, tylko tak jak przedmówca wspomniał, ze starości olej zmienił się w towot.

Fulara 02-03-2018 07:40

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
przy każdym mrozie olej przez pierwsze 2-3 min bedzie gestszy i zmarzniety

dlatego trzeba auto traktować delikatnie

ale... mimo, że wajha czuć na -20 stopniach chodzi inaczej niż w lipcu przy +40 ale bieg musi wejść w miarę płynnie

cezarg1410 02-03-2018 07:46

Odp: Mróz, czy jednak olej w skrzyni niedomaga?
 
Olej to podstawa.
U mnie teraz w mrozy czuje tylko delikatnie większy opór lewarka ale biegi wchodzą bardzo dobre.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.