Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zegar i data z GPS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=265216)

pitz 13-06-2017 13:58

Zegar i data z GPS
 
1 załącznik(i)
Witam,

Może ktoś zetknął się z problemem takim jak na załączonym obrazku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pierwotnie udało mi się ustawić pobieranie czasu i daty z GPS, ale po tym jak ELMConfig sczytał mi parametry resetując przy okazji ustawienia klimatyzacji i średnie spalanie, musiało się też wyłączyć i to.
Pacjent to MK4 z nawigacją na karcie SD.
Jakiś pomysł? Bo to chwilowo trwa już dłuższy czas...
Nawigacja pokazuje gdzie jestem, więć GPS raczej działa.

totek2 13-06-2017 14:04

Odp: Zegar i data z GPS
 
może pokazuje Ci ostatnią lokalizację i akurat się zgadza?
jak klikniesz na INFO to ile satelit pokazuje?

pitz 13-06-2017 15:02

Odp: Zegar i data z GPS
 
Muszę sprawdzić ile satelitów, ale sprawdzałem kilka razy i przesuwał się zgodnie z prawdą (korek do pracy).
Żeby było śmieszniej, w sobotę jechałem w okolice Bełchatowa i nie miał nowych dróg (jakieś nowe obwodnice). Obwodnicę Łodzi już miał (aktualizacja z lutego 2017), doprowadził do nowych dróg przed Bełchatowem gdzie porypało mu się zupełnie i wg. niego jechałem polem nawet jak już wjechałem na stare drogi. Przy powrocie pokazywał coś od czapy, mimo że w poprzednią stronę prowadził po tych samych drogach.
W każdym razie podparłem się wujkiem Googlem i mam wątpliwości, czy te aktualizacje fabrycznej nawigacji mają w ogóle sens...
Ale dziś pokazywał już dobrze.

Mariusz 13-06-2017 15:08

Odp: Zegar i data z GPS
 
"Siada" antena GPS, jechałeś na żyroskopie wg mnie.

pitz 13-06-2017 15:17

Odp: Zegar i data z GPS
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2816115)
"Siada" antena GPS, jechałeś na żyroskopie wg mnie.

Na żyroskopie (jeśli coś takiego w ogóle jest w samochodzie) to raczej by nie wcelował w ulicę oddaloną o ponad 170 km od ostatniej pozycji.
Sprawdzę z tymi satelitami jak wieczorkiem będę jechał.

pitz 14-06-2017 11:09

Odp: Zegar i data z GPS
 
4 załącznik(i)
I sprawdziłem. Sytuacja jest co najmniej dziwna.
W trakcie jazdy pokazywał dokładną pozycję, mając 0 setelitów - pozycja zmieniała się zgodnie z jazdą, pokazywane współrzędne też:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Potem zatrzymałem się i satelity były 4:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Próbowałem ustawić zegar przy 4, ale komunikat był cały czas ten sam.
Potem satelita był uparcie tylko jeden, czy to w ruchu czy na postoju.
Czy ktoś wie, gdzie znajduje się odbiornik GPS od firmowej nawigacji?
Czy to możliwe, że montaż bagażnika dachowego + 4 uchwyty rowerowe wywołuje takie zakłócenia? Raczej nie bardzo...

totek2 14-06-2017 11:44

Odp: Zegar i data z GPS
 
Ja często jeżdżę z bagażnikiem dachowym i nie mam problemu. Najwidoczniej pasa Ci antena.

pitz 14-06-2017 11:48

Odp: Zegar i data z GPS
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 2816496)
Ja często jeżdżę z bagażnikiem dachowym i nie mam problemu. Najwidoczniej pasa Ci antena.

A wiesz gdzie ta antena jest i jak bardzo to boli?

Mariusz 14-06-2017 11:55

Odp: Zegar i data z GPS
 
Antena GPS, to podstawka w którą wkręcasz bat anteny FM. Do podstawki od strony podsufitki dochodzą dwa, bądź trzy kable koncentryczne. Jeden z nich to kabel od anteny GPS, która się właśnie mieści w podstawce.

P.S. i co, jednak miałem rację z tą anteną. :p

pitz 14-06-2017 12:11

Odp: Zegar i data z GPS
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2816499)
Antena GPS, to podstawka w którą wkręcasz bat anteny FM. Do podstawki od strony podsufitki dochodzą dwa, bądź trzy kable koncentryczne. Jeden z nich to kabel od anteny GPS, która się właśnie mieści w podstawce.

P.S. i co, jednak miałem rację z tą anteną. :p

Ja nie mam nic w co by się dało coś wkręcić. Na moje oko to antena jest wtopiona w szybę. Tak miałem też w poprzednim samochodzie (FM, bo Navi nie miałem). Miałem odbiornik GPS, ale tylko do lokalizacji samochodu w razie wypadku (bądź wykrycia holowania) i był gdzieś schowany, ale też nie był "firmowy".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.