Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Wypalanie DPF a losowe błędy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314594)

cruiser 09-11-2020 16:55

Wypalanie DPF a losowe błędy
 
Cześć,
Zauważyłem w swoim galaxiaku ciekawą przypadłość.

Podczas niektórych wypaleń DPF samochód zachowuje się mega dziwnie. Dostaje choinkę na zegarach, 'engine malfunction', ikonka od ABSu się pali, skrzynia automat przechodzi w tryb awaryjny, generalnie samochodem nie da się jechać.

Błędy na kompie pojawiają się różne, trochę ich pozbierałem:

===PCM DTC U0402:87-2E===
Kod: U0402 - Nieprawidłowe dane uzyskane z TCM
===PCM DTC U0101:00-26===
Kod: U0101 - Utrata łączności z TCM

U0126:00-8A- (ABS) - Lost Communication With (SASM) - No Additional Failure Type
Information for this (DTC) - Current (DTC) - Warning Lamp On,Fault is currently present,
warning lamp on ((MIL), Wrench, Message Center, etc.).
U0401:68-48- (ABS) - Invalid Data Received from (ECM)/(PCM) A - Event Information -
Indeterminate,Fault previously detected but monitor has not completed to determine state.

U0452:00-24- (BCMii) - Invalid Data Received From Restraints Control Module - No Additional
Failure Type Information for this (DTC) - Pending (DTC),Fault has failed in the current or
previous key/drive cycle.
U0452:00-28- (BCMii) - Invalid Data Received From Restraints Control Module - No Additional
Failure Type Information for this (DTC) - Not Current (DTC),Fault previously detected, not
currently present.


Po ich skasowaniu nie wracają do czasu następnego wypalania albo - co ostatnio mi się zdarzyło - ostrego przyspieszenia.
Poza nimi w kompie jedynie niedziałające grzanie świec i U3000 na IPC.

Ma ktoś pomysł jak to ugryźć? Gdzie zacząć?

Styber 10-11-2020 11:25

Odp: Wypalanie DPF a losowe błędy
 
Cytat:

Napisał cruiser (Post 3294876)
Ma ktoś pomysł jak to ugryźć? Gdzie zacząć?

Akumulator, klemy, masy, wtyki ECU.

cruiser 12-11-2020 11:39

Re: Odp: Wypalanie DPF a losowe błędy
 
Cytat:

Napisał Styber (Post 3295066)
Akumulator, klemy, masy, wtyki ECU.

Dzieki za sugestie - pozostaje mi do sprawdzenia ECU i masy - czy sa jakies wrazliwe 'masowe' miejsca w Galaxiaku?

Jak wytlumaczyc, ze na co dzien praktycznie problemu nie ma (przez 2 miesiace raz) - a przy kazdym wypalaniu DPF choinka?

jaceks 16-11-2020 23:47

Odp: Wypalanie DPF a losowe błędy
 
ja miałem w bliźniaczym losowe błedy podczas ostrego przyśpieszania i jazdy pod wzniesienia.
przypaliła się instalacja elektryczna w okolicy zasilania świec żarowych, i zwierała w takich sytuacjach.

cruiser 23-11-2020 10:34

Re: Odp: Wypalanie DPF a losowe błędy
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 3296634)
ja miałem w bliźniaczym losowe błedy podczas ostrego przyśpieszania i jazdy pod wzniesienia.
przypaliła się instalacja elektryczna w okolicy zasilania świec żarowych, i zwierała w takich sytuacjach.

na bloku czy w innym miejscu?

Oddałem samochód do elektryka licząc na to, że to rozwiąże problem - dostarczyłem info o sczytanych błędach, sprawdzonych już rzeczach itp.

Elektryk przeczyścił wtyczki od ABSu i BCMa, rzekomo pomierzył masy i nic innego nie wykrył. Skasował 205EUR (3h roboty)!

Oczywiście błędy znowu wyskoczyły. Pojechałem do niego i dawno się tak nie wqrviłem... Nie ma sobie nic do zarzucenia, samochód stary więc generalnie moja wina :P

jaceks 28-11-2020 22:02

Odp: Wypalanie DPF a losowe błędy
 
tego dokładnie nie wiem. mechanik sprawdził ze nie grzały świece, wymienił nowe i też nie grzały, po elektryce doszedł do kłebka.

cruiser 12-01-2021 15:12

Re: Wypalanie DPF a losowe błędy
 
Dobra to pochwalę się bo w końcu sam problem rozwiązałem.

Jeden z biuletynów serwisowych dotyczący losowych błędów mnie na to rozwiązanie naprowadził.

Wrzuciłem nowy soft do sterownika silnika za pomocą IDSa i interfejsu VXDIAG IDS.

Odpukać przejechałem już parę tysięcy km w różnych warunkach i błędy (i choinka!) nie powróciły, także polecam :)

cruiser 20-10-2021 12:47

Odp: Wypalanie DPF a losowe błędy
 
zostawiam dla potomnych, biuletyn dotyczący opisywanego problemu

FordEtis - TECHNICAL SERVICE BULLETIN 19/2011
Markets: All Section: 418-02

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bardzo dużo dziwnych błędów komunikacji rozwiązano za pomocą aktualizacji


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.