Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320170)

Roni21 12-05-2021 10:51

nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Witam,
Mam taki problem z moim c max, na wtrysku 4 zużyła się podkładka i juz pokazywała się smoła ,więc zleciłem mechanikowi wymianę podkładek i uszczelniaczy pod wszystkimi 4 wtryskami (przy okazji zepsół rozrusznik próbując go odpowietrzyć) po odebraniu auta , z silnika wydobywał się dymek ale to mechanik powiedział że to musi odparować .... więc zrobiłem kilkadziesiąt km ale (odparowywanie ) się nie zmniejszyło ,więc zaglądłem pod maskę okazało się że leci ropa na 4 wtrysku, w między czasie byłem jeszcze 2 x u niego ale nic się nie poprawiło ...więc wziąłem auto do innego mechanika, i zrobił tą samą robotę czyli powymieniał wszystko na nowe orginalne z service ford(okazało się ze 1 mechanik nie wyciągnał 1 wtrysku bo nie dał rady, a na pozostały nic nie bylo wyczyszczone tylko skręcone )
Jak już to wszystko wyczyścił i skręcił (drugi mechanik) to w ogóle nie może zapalić auta, zapewnia mnie że wszystko odpowietrzał ale cisza.
z Plakiem odpalił ale gaśnie ,to już trwa tydzień i nie możliwe jest żeby nie zagadał , jaka może być przyczyna że auto nie chce odpalić (wcześniej przed oddaniem do któregokolwiek mechanika nie miałem problemu z odpalaniem.
Chciałbym usłyszeć wasze opinie może jakoś go nakieruje,bo on już nie ma pomysłu.

P.S Chciałem to opisać w miarę dokładnie, przepraszam ze taki spam i mam nadzieje że trzyma się "kupy"

Styber 12-05-2021 12:31

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Istnieje coś takiego jak diagnostyka i skanery diagnostyczne.
Proponuje udać się do specjalisty, któremu nie są obce takie urządzenia i wtedy przyczyna napewno zostanie szybko znaleziona :)

Roni21 12-05-2021 20:10

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Cytat:

Napisał Styber (Post 3342546)
Istnieje coś takiego jak diagnostyka i skanery diagnostyczne.
Proponuje udać się do specjalisty, któremu nie są obce takie urządzenia i wtedy przyczyna napewno zostanie szybko znaleziona :)

Był podpinany pod komputer który nic nie wykazał, sprawdzane były wszystkie przekaźniki i bezpieczniki ,mechanik chce wymienić zawór na pompie z nadzieja że pomoże.

gibaj 13-05-2021 11:54

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
niech go czyści najpierw
filtr paliwa wymieniony?

Roni21 13-05-2021 12:50

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3342817)
niech go czyści najpierw
filtr paliwa wymieniony?

Co masz na mysli? niech go czysci najpierw??
filtr byl wymieniany 8k km temu

Styber 13-05-2021 13:24

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Cytat:

Napisał Roni21 (Post 3342681)
Był podpinany pod komputer który nic nie wykazał

Akurat... :)

romanhoks 13-05-2021 14:14

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Tak ciezko podpiac kompa i sprawdzic wartosci rzeczywiste. Cisnienie na szynie naprzyklad.

krzys1968 13-05-2021 18:11

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Cytat:

Napisał romanhoks (Post 3342865)
Tak ciezko podpiac kompa i sprawdzic wartosci rzeczywiste. Cisnienie na szynie naprzyklad.

A jak ma sprawdzic jak silnik nie odpala :?:

Bump:
Cytat:

Napisał Roni21 (Post 3342681)
,mechanik chce wymienić zawór na pompie z nadzieja że pomoże.

Przyczyna może być zamieniony wtrysk miejscami, nieszczelny układ na wtrysku, którymś. Do sprawdzenia oringi na przelewach, bo tam też może powodować problemy z odpaleniem. A przede wszystkim odpowietrzenie dokładne układu.w

Roni21 13-05-2021 18:31

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3342906)
A jak ma sprawdzic jak silnik nie odpala :?:

Bump:

Przyczyna może być zamieniony wtrysk miejscami, nieszczelny układ na wtrysku, którymś. Do sprawdzenia oringi na przelewach, bo tam też może powodować problemy z odpaleniem. A przede wszystkim odpowietrzenie dokładne układu.w

przelewka jest nowa z serwisu,a jesli by nie trzymalo to by tam ropa leciala a wszystko suche.
wtryski sa te same,wymieniane podkładki i uszczelniacze tez z serwisu,uklad odpowietrzyny ,

krzys1968 13-05-2021 18:50

Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami
 
Cytat:

Napisał Roni21 (Post 3342909)
wtryski sa te same,wymieniane

Chodzi o zamiane miejscem czyli z 1 cylindra zalozyl na 3 . A ja jednak obstawiam ze uklad jest nie odpowietrzony , niech dokladnie odpowierza filtr paliwa-zaleja do pelna ropa a nie probe odpowietrzenia przez kreceniem rozrusznikiem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.