Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288943)

Runner79 22-11-2018 08:00

Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Witam!

Mam problem z akumulatorem Varty EFB 75Ah/700A 1 917 577. Samochód ma niecały rok, 2.0 Diesel 180 KM Titanium z systemem Start/Stop. Mianowicie pojawił się wyciek i po ładowaniu oraz zmierzeniu napięcia wygląda na to, że akumulator jest uszkodzony, nie trzyma napięcia. To tylko moja diagnoza - nie sprawdzałem tego u elektromechanika. Akumulator ładowałem prostownikiem CTEK 5.0 Test and Charge - niby urządzenie poprawnie kończy proces, diody pokazują że naładowany został, ale po odpięciu i ponownym podłączeniu w trybie test napięcie jest na polu czerwonym - poniżej 12,4V (wewnętrzne zwarcie?)

Czy mieliście podobne doświadczenia, usterki i ew. jak Ford Polska podszedł do sprawy.

Jestem umówiony do ASO, gdzie aku. ma być testowany i czas oczekiwania to 3h. Niestety dowiedziałem się, że takie są procedury i dodatkowo wymiana w ramach gwarancji musi być potwierdzona przez Ford Polska...

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
Runner79

Hansolo 22-11-2018 13:44

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Nic im nie mów że ładowałeś , bo powiedzą że prostownik coś spi.....ł. Po prostu masz problem, jest jakiś wyciek i tyle. Udaj głupiego, ale nie takiego co pozwoli sobie kit wciskać.

kaan1 22-11-2018 14:02

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Najlepiej to powiedzieć, że masz jakiś wyciek i Twój pies się niechcący tym pobrudził (ma taki głupi zwyczaj że liże wodę , pozostałośc z klimatyzacji pod samochodem). Do tego pocierał łapami pysk, chcąc to wylizać i teraz ma problemy z widzeniem. Dodatkowo coś mu się zrobiło na łapie i masz termin do weterynarza - chciałbyś aby sprawdzli co się leje - może być potrzebne do skutecznej diagnozy i leczenia psa. Żal Ci czworonoga bo to bardzo rzadka rasa ... :619:

Woytas 22-11-2018 18:07

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
A ja myślałem , że napiszesz iż pies ma teraz wydepilowane łapy i mu brwi zniknęły :)

Pitol321 22-11-2018 21:04

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Był już temat z takim problemem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

mrironman 22-11-2018 21:16

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
U mnie nie grzala przednia szyba w zeszlym roku, po kontroli okazalo sie ze z winy aku, wymiana gwarancyjna bez problemu

Runner79 04-12-2018 19:18

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Witam!

Mały update, bo jestem po wymianie aku w ASO. Przez 2 dni wydawało mi się, że wszystko jest OK. Ale chciałem to na 100% sprawdzić i po nocy zmierzyłem napięcie aku. Okazuje się, że było 12,13V!!! Dzień wcześniej podróż ponad 170 km i 3 h jazdy.

Wygląda na to, że chyba coś podbiera napięcie. Czy macie jakieś pomysły jak to sprawdzić, czy zostaje mi tylko rozpięcie aku i szeregowo zmierzyć natężenie?

Czy po odpięciu aku muszę o czymś pamiętać, coś się "zapomni"?

I ost pytanie, chciałem sprawdzić konfigurację samochodu w systemie ETIS i nie widzę szczegółowego opisu. Czy dla Mondeo MK5 coś zmieniło? Wcześniej dla MK4 była cała lista.

Dzięki!
Pozdr
Runner79

Hansolo 04-12-2018 19:48

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Cytat:

Napisał Runner79 (Post 3064158)
I ost pytanie, chciałem sprawdzić konfigurację samochodu w systemie ETIS i nie widzę szczegółowego opisu.

Trzeba być zalogowanym do Etis. Daj na PW VIN to Ci prześlę to co wypluje Etis.

mm32 05-12-2018 18:42

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Cytat:

Napisał Runner79 (Post 3064158)
bo jestem po wymianie aku w ASO

Wymienili Ci na EFB,czy na AGM ?

zenq 05-12-2018 19:18

Odp: Uszkodzony akumulator - wymiana w ramach gwarancji.
 
Cytat:

Napisał Runner79 (Post 3064158)
Czy macie jakieś pomysły jak to sprawdzić, czy zostaje mi tylko rozpięcie aku i szeregowo zmierzyć natężenie?

rozpinasz, wpinasz miedzy aku a instalacje miernik, czekasz az uspi sie co ma sie uspic (w sensie pogasna lampki, licznik itp) i jak bedzie za duzo, to wyciagasz kolejno bezpieczniki, az zobaczysz znaczacy skok, wtedy patrzysz co jest na tym bezpiczniku i moze dojdziesz.
problemem w mondeo sa swiecace swiatla itp po otwarciu dzrzwi, polecam zostawic je otwarte tylko srubokretem zablokowac zapadke w zamku, niech 'mysli' ze drzwi zamkniete, wtedy mozesz sie na spokojnie 'krecic' przy bezpiecznikach.


-edit

ps. wymienili na gwarancji ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.