Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236887)

ravsoft 13-01-2016 19:48

2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Mam Mondeo 2.0 TDCI 180KM Titanium kombi 2015r. Przebieg obecnie około 11 kkm. Jestem ogólnie zadowolony z samochodu. Jeździ się bardzo przyjemnie. Jest jednak jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Wyciszenie kabiny jest na bardzo przyzwoitym poziomie, nie słychać odgłosu przejeżdżających pojazdów, wiatr nie jest uciążliwy. Mam jednak zastrzeżenia co do głośności silnika. Silnik pracuje "basowo". W zakresie obrotów do powiedzmy 1500 - 1700 jest nieźle, ale w okolicach 2000 słychać buczenie, wraz z zwiększeniem obrotów buczenie ustępuje miejsca normalnemu hałasowi silnika pracującego na wyższych obrotach. Zdążyłem się z tym oswoić.
Niedawno jednak miałem okazję pojechać w dłuższą trasę (1200km) Mondeo mk 4 2.0 TDCI 163KM 2011r. Byłem mocno zdziwiony - odgłos pracy silnika było dużo przyjemniejszy. Silnik pracował jakby bardziej "jedwabiście", nie było hałasów o niskim tonie.
Pojadę z tym do ASO i przejadę się autem testowym żeby porównać dzwięk z moim autem.

Właściciele 2.0 TDCI 180km. Jak Wasze wrażenia ?

pawegio 13-01-2016 20:10

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Na początku u mnie słychać było tylko lekkie stukanie podczas jazdy, ale szybko minęło. Buczenia chyba nie doświadczyłem, ale dopiero jestem po 1,8kkm.

Tribal 14-01-2016 07:33

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Witam forumowiczów,

u mnie jest taka sama sytuacja jak u kolegi RAVSOFT. Tzn. mam takie same spostrzeżenia.
To buczenie jest dla mnie bardzo denerwujące.
Każde przyspieszanie jest obarczone głośną pracą/warkotem/buczeniem silnika. Jazda ze stał wyższą prędkością jest bardzo przyjemna - no, ale tak to można jechać tylko przez chwilę po autostradzie;))
Na razie przejechałem prawie 3.000 km więc poczekam jeszcze chwilę i będę to zgłaszał w serwisie - zobaczymy co na to powiedzą.
Auto miało być takie ciche (i wielu użytkowników tak twierdzi) i może w przypadku benzynowego silnika tak jest, ale mój 2.0 TDCi 180KM to TRAKTOR.
Nie wiem czy tylko nas dwóch ma takie odczucia czy taka jest specyfika tego auta?
Porównywałem z MK4 FL 140 KM i 163KM i tam jest zdecydowanie lepiej - więc jak dla mnie coś tu jest nie tak.
Proszę o opinie innych użytkowników.

kruger 14-01-2016 08:40

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Przez pierwsze parę tysięcy km, powyżej 2,5k obrotów, przy mocnym przyspieszaniu miałem basowy dźwięk silnika, brzmiący jak mocna jednostka benzynowa. Ale on był bardzo przyjemny i nie przypominał natarczywego buczenia. Teraz już tego nie słyszę, tym bardziej żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Jak któryś z Was jest z okolic Warszawy to możemy jakoś się złapać i porównać.

bosiaczek 14-01-2016 16:29

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Miałem bardzo podobny objaw - buczenie, jakby coś wpadało w rezonans, szczególnie przy zdejmowaniu nogi z gazu. Pomimo 7500 km nie zanikało.
Wizyta w ASO Auto Plaza pomogła od razu - okazało się że nie zdjęte były jak to wytłumaczono "fabryczne opaski" które się poluzowały i wpadały w rezonans !

Rothmans 23-01-2016 15:49

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Przyznam, że nie słyszę nic niepokojącego w pracy mojego silnika, przy gwałtownym przyspieszeniu da sie usłyszeć w początkowej fazie taki jakby gwizd ale to podobno naturalne. Żadnych basów, rezonansow itp.
Najlepiej porównać na własne uszy jak ktoś ma wątpliwości - w wawie są dostępne dwa egzemplarze 2.0 tdci w automacie :)

ravsoft 27-01-2016 11:43

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Byłem wczoraj w serwisie Gołębiewski w Elblągu. Zgłosiłem problem głośnej pracy silnika. Gość z serwisu przejechał się i też stwierdził, że rzeczywiście dźwięk silnika jest jakby basowy. Jego zdaniem nie jest to coś co kwalifikuje auto do naprawy. Podnieśli auto na podnośniku, sprawdzili mocowanie jakichś przewodów (paliwowych ?). Podobno we wcześniejszych wersjach był jakiś problem ze złym mocowaniem co mogło objawiać się potencjalnie jakimiś hałasami. U mnie jest to niby ok. Powiedziano, że jeśli hałas będzie się nasilać "to ma Pan jeszcze dwa i pół roku gwarancji" i że mogę to zgłosić. Takie tam pitolenie. No nic, pojadę może jeszcze do innego serwisu i się zaczynam z tym dźwiękiem oswajać...

tk5 27-01-2016 17:16

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Cytat:

Napisał Rothmans (Post 2522296)
...Najlepiej porównać na własne uszy jak ktoś ma wątpliwości - w wawie są dostępne dwa egzemplarze 2.0 tdci w automacie :)

Który dealer ma te pokazówki?

kruger 27-01-2016 17:32

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Cytat:

Napisał tk5 (Post 2524962)
Który dealer ma te pokazówki?

Chyba chodzi o auto Rothmansa i moje:)

ravsoft 28-01-2016 08:05

Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie
 
Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy za basowe brzmienie może odpowiadać stan DPF'a. Mimo niskiego przebiegu (12 tyś) ostatnie kilka tysięcy kilometrów przejechałem prawie wyłącznie po mieście. Może zdarzyły się krótkie odcinki na trasie - około 60km. Długo już auto nie miało okazji pojechać trasy na autostradzie. Mimo, że nie świeci się żadna kontrolka to być może nie była przez dłuższy czas uruchamiana procedura wypalania filtra. Czy ma ktoś doświadczenie czy stan zapełnienia wpływa na głośność pracy silnika / układu wydechowego ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.