Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281009)

brzoznik 16-05-2018 12:51

Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Witam.

Wracam właśnie z Niemiec gdzie przymierzałem się do zakupu Galaxy 2.0tdci ok 4 letniego. W autokomisie napaliłem się na "okazję", tj lekko rozbitego Galaxy z 2017r 1.5eb.
W czwartek ma do mnie ruszać na lawecie, zapłaciłem zaliczkę, resztę dopłaci i dopilnuje brat na miejscu.
Kosztował niemało, dojdą jeszcze koszty remontu, zaczynam mieć wątpliwości czy to był dobry pomysł. Doradźcie proszę jakich formalności muszę dopilnować, co ewentualnie jeszcze sprawdzić żeby nie wtopić. Od biedy do jutra mogę (chyba) sprawę odkręcić.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN WF0KXXWPCKHM66139

Poprzednim właścicielem była wypożyczalnia Hertz, czy mogą się za tym czaić jakieś pułapki? Nastawiam się na roboty blacharskie, silnik chodzi dobrze, żadne błędy nie wyskoczyły ale zaraz wszedł na wysoką temperaturę, w zbiorniku płynu chłodzącego brak płynu, widać że od stłuczki lekko wygięta jest chłodnica. Czy duże jest niebezpieczeństwo że silnik był przegrzany? Poratujcie tatę dużej rodziny bo mnie stres zaraz zje...

czeslaw555 16-05-2018 14:44

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Tato... na odległość to tutaj za wiele się nie doradzi jeżeli chodzi to rozbicie. Kupiłeś to żaba do przełknięcia pozostaje

makinen 16-05-2018 15:11

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Znajomy kupił kosmetyczne uszkodzone Polo. Okazało się że łapa silnika była urwana. Są komisy kupujące mocno rozbite sztuki, naprawiają żeby wyglądały na niewiele uszkodzone i takie sprzedają. Taki jest w np. w miejscowości Łask dokładnie w Kolumnie. Życzę tobie, żeby wszystko było dobrze.

StStS 16-05-2018 15:30

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Roczne auto za około połowę ceny nowego - raczej sprzedający nie jest świętym Mikołajem, czyli auto prawdopodobnie jest do solidnej naprawy.
Ale dla pocieszenia powiem, że w 2011 moi rodzice kupili podobnie stukniętego Focusa, również z Hertza. Do teraz jedyne awarie wynikały z grasujących pod maską gryzoni. Więc może się okaże, że było warto :)

brzoznik 16-05-2018 16:39

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Cytat:

Napisał StStS (Post 2979996)
Roczne auto za około połowę ceny nowego - raczej sprzedający nie jest świętym Mikołajem, czyli auto prawdopodobnie jest do solidnej naprawy.
Ale dla pocieszenia powiem, że w 2011 moi rodzice kupili podobnie stukniętego Focusa, również z Hertza. Do teraz jedyne awarie wynikały z grasujących pod maską gryzoni. Więc może się okaże, że było warto :)

Dzięki:) dam znać jak poszło;) trudno, raz się żyje...

slawek-kali 16-05-2018 16:54

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Stoi od konca stycznia.. dlugo jak na taka okazje ;)

brzoznik 16-05-2018 18:08

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2980020)
Stoi od konca stycznia.. dlugo jak na taka okazje ;)

Heh, myślałem, że to świeża oferta... Tak to jest z kupowaniem na szybko...

karloss 16-05-2018 20:13

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Jak jest tyle wątpliwości to czy niewskazane byłoby wycofanie zaliczki?

brzoznik 16-05-2018 20:48

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 2980147)
Jak jest tyle wątpliwości to czy niewskazane byłoby wycofanie zaliczki?

Wciąż walczę z sobą. Na chwilę obecną chcę zaryzykować. Szacuję koszt naprawy na ok 10tyś zł, nawet jeśli sięgnie 20tyś to wierzę że na tym jeszcze nie stracę. Jeśli będzie gorzej to będę miał drogą nauczkę...

czeslaw555 16-05-2018 20:53

Odp: Galaxy 2017 1.5eb z Niemiec.
 
jak 20 tys zl to jeszcze nie stracisz, tyle teoria. Nie wiem jak będzie w praktyce, czy przy sprzedaży jak wyjdzie że auto miało szkodę przód i tył to czy będzie chętny za to auto zapłacić tyle żebyś np. wyszedł na zero


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.