Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus USA] Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132895)

opal@fcp 11-06-2011 00:07

Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
Witam,
Mam amerykańskiego Focusa 2.0 ZX5 z 2004 roku [MK1] w którym pękła sprężyna w przednim zawieszeniu.

Są w nim amerykańskie sprężyny i amortyzatory - tak miękkie, że aż mdli, więc od zawsze chciałem wymienić je na twardsze. Teraz wydaje się, że byłaby okazja.

Ponieważ wydaje mi się, że Focusy są optycznie wysoko osadzone, ale mają dość mały prześwit to nie chcę go obniżać a jedynie utwardzić. Niestety mam problem ze znalezieniem nie obniżonego a utwardzonego zestawu.

Obniżone zestawy można kupić za ok 800 zł więc chętnie bym przy okazji tej pękniętej sprężyny wymienił komplet.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

  • Czy ktoś zna podobny utwardzony, ale nieobniżający zestaw zawieszenia?


Podejrzewam, że podkładek nie można użyć ponieważ amortyzatory z zestawu nie będą pracowały w optymalnym zakresie.

Pozdrawiam

berthold61 11-06-2011 08:42

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
a ja ci normalnie zazdroszczę że masz komfortowe zawieszenie bo ja takie lubię

opal@fcp 11-06-2011 12:15

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
Dla mnie trochę sztywniejsze od europejskiej serii jest dopiero komfortowe, ponieważ takie miękkie jest nie przewidywalne, a nieprzewidywalności nie może zapewnić komfortu.

berthold61 11-06-2011 12:21

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
czyżby następny KUBICA ?????g:okulary

maureliusz 11-06-2011 12:45

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
zawieszke utwardzisz raczej amortyzatorem, a nie sprężyną...
Załóż sobie coś z najmocniejszego diesla - napewno będzie twardo :-)

opal@fcp 11-06-2011 13:20

Cytat:

Napisał berthold61 (Post 1667794)
czyżby następny KUBICA ?????g:okulary

Niestety nie.
Chociaż dla Kubicy pewnie stety :)

Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1667806)
zawieszke utwardzisz raczej amortyzatorem, a nie sprężyną...
Załóż sobie coś z najmocniejszego diesla - napewno będzie twardo :-)

Nie mam doświadczenia w doborze zawieszenia - dlatego szukam zestawu.
Czy zestaw od diesla będzie dobry?
Czy tył w dieslu też jest twardszy?

A może zestaw od ST170? Tylko czy poniżej 1000 zł udało by się kupić?
Trochę googlowałem, ale nie mogę znaleźć informacji czy ST170 jest obniżony?

Yosephtbg 11-06-2011 19:28

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
wystarczą zdjęcia:) st170 na 17" felgach stoi niżej niż nie st na 16 albo 15 :) Chociaż nie jest duż bardziej posadzony.
Muszę przyznać że ja przy swoim samochodzie nie czaję się że krawężnik czy coś;p wszędzie wjedziesz tylko trzeba robić to z głową, polnych dróg też się nie boję a i delikatny "offroad" atakowałem;p Niżej z glebą nie zejdę, ale tego co jest w serii naprawdę nie trzeba się obawiać.
Pozdrawiam

moons 11-06-2011 21:51

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
Nie ma czegoś takiego jak jedynie twardsze amorki i sprężyny. Twardsze zawsze pójdą w dół. W europejskich focusach w wersjach Trend było montowane ciut obniżone zawieszenie zdaje się o 1.5 cm od zwykłej serii, w ST było chyba podobnie. O ile masz Focusa jeszcze takiego podobnego do Europejskiej I a nie już tego podobnego do niczego to możesz próbować szukać amorków i sprężyn do Focusa 2.0 Trend. Będzie ciut niżej ale i bardziej twardo niż w serii.
Pozdrawiam

opal@fcp 11-06-2011 22:03

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
Cytat:

Napisał Yosephtbg (Post 1667938)
wystarczą zdjęcia:) st170 na 17" felgach stoi niżej niż nie st na 16 albo 15 :) Chociaż nie jest duż bardziej posadzony.
Muszę przyznać że ja przy swoim samochodzie nie czaję się że krawężnik czy coś;p wszędzie wjedziesz tylko trzeba robić to z głową, polnych dróg też się nie boję a i delikatny "offroad" atakowałem;p Niżej z glebą nie zejdę, ale tego co jest w serii naprawdę nie trzeba się obawiać.
Pozdrawiam

Dobrze wiedzieć, że ta odrobina nie wpływa negatywnie na użyteczność samochodu. Ale najmniejsze obniżenie jakie znalazłem do 35 mm a najczęściej bywają 40 mm lub więcej.
To chyba będzie już za dużo.

Mam nadzieję, że da się znaleźć taki zestaw w rozsądnej cenie.
Może znacie jakiś dobry punkt do kupienia takiego zestawu?

opal@fcp 11-06-2011 22:06

Odp: Poszukuję zawieszenie twardsze od seryjnego ale nie odbniżone
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1668020)
Nie ma czegoś takiego jak jedynie twardsze amorki i sprężyny. Twardsze zawsze pójdą w dół. W europejskich focusach w wersjach Trend było montowane ciut obniżone zawieszenie zdaje się o 1.5 cm od zwykłej serii, w ST było chyba podobnie. O ile masz Focusa jeszcze takiego podobnego do Europejskiej I a nie już tego podobnego do niczego to możesz próbować szukać amorków i sprężyn do Focusa 2.0 Trend. Będzie ciut niżej ale i bardziej twardo niż w serii.
Pozdrawiam

Nie widzę technicznego powodu takiej zależności, ale rozumiem, że tak producenci robią.

Mechanik z Forda oglądał go i powiedział, że nie widzi różnicy w zawieszeniu od europejskiego.

Czy może wiesz gdzie można taki zestaw kupić w rozsądnej cenie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.