Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   S-MAX do 40 tys. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301408)

Mazi0 01-10-2019 14:11

S-MAX do 40 tys.
 
Witam.
Pierwszy post pisałem w wątku diesel czy benzyna ale pewnie powinien być nowy temat więc zakładam.
Planuję kupić S-Max do 40tys.
Raczej Diesel (ale niekoniecznie), automat może być ale nie musi.
Mam na oku kilka aukcji (poniżej).
Jeżeli ktoś na forum zajmuje się sprowadzaniem lub znacie jakieś pewne firmy to też byłbym zainteresowany takim rozwiązaniem.
Czy możecie trochę pomóc w potrzebie :)
VIN: WF0SXXGBWSAP56254
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
VIN: WF0SXXGBWSBP27292
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
VIN: WF0SXXGBWSAP56254
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
VIN: jeszcze nie mam
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 01-10-2019 17:53

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
wiesz co...

sprawdzilem jeden WF0SXXGBWSBP27292 :D i juz mi sie nie chce..
Obecnie ma niby 166kkm, a 04/2015 mial 175kkm hahha

czapaja 05-10-2019 15:24

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
1 załącznik(i)
W poniedziałek przyjedzie 2013 rok Titanium 2.0 TDCi 7 os ale troszkę powyżej 40 tys VIN WF0SXXGBWSDE05361

Rafał szuka Forda 14-10-2019 10:11

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
Witam, podepnę się pod temat, bo mam ten sam dylemat. Z tymże jestem trochę bardziej do tyłu w stosunku do autora posta, bo nie mam jeszcze pewności czy S-max czy może jednak Galaxy. Również szukam auta do 40 tys, i w moim przypadku zależy mi przede wszystkim na pojemnym bagażniku i 7 fotelach. Stąd wybór między S-max a galaxy. i już miałem jechać na zachód i szukac egzemplarza, ale wczoraj zadzwonił do mnie szwagier i przekazał opinie jakiegoś mechanika - "broń boże forda..." Powiedzcie mi tak szczerze. pytanie kieruję głównie do posiadaczy- warto rozglądać się za takim autem? nie bardzo widzę niczego innego pasującego moim wymaganiom. Poza wymiarami bagażnika i ilością foteli następnym ważnym dla mnie aspektem jest oszczędność ,bezawaryjność/tanie koszty naprawy

piotrek305 14-10-2019 12:26

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
coś czuje, że ten mechanik to wyznawca VAGa. :) a to właśnie auta z grupy VAG na przestrzeni ostatnich lat miały najwiecej wpadek.. ford to przede wszystkim świetne, najlepsze silniki (od PSA) diesla :)

Rafał szuka Forda 14-10-2019 14:41

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
piotrek305 nie mam pojęcia. Otrzymałem takie rewelacje z trzecich ust. Rozumiem ze ty polecasz? Siedziałem teraz na tarasie, drapałem się po głowie i chyba jednak ograniczę sie do S-max (jeśli wybierać z tych dwóch). A jeśli chodzi o moje potrzeby to dobrze wyczytałem, że 20.tdci 140km to najlepszy wybór? i co z tymi skrzyniami automat? bo też w necie cuda ludzie piszą :(

ernestowski 14-10-2019 14:46

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
Każda skrzynia automatyczna ma prawo się zepsuć. Są też bardzo podatne na jakość serwisowania i eksploatacji. W dwusprzęgłowych mokrych trochę drożej wychodzi wymiana sprzęgieł i dwumasy.

Rafał szuka Forda 20-10-2019 07:32

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
Rozumiem, że może się popsuć. Pytam raczej o to, czy ryzyko takiej awarii jest znacząco wyższe w porównaniu ze skrzynią manualną. I czy wiąże się to wtedy z dużo wyższymi kosztami?

Bump: A i jeszcze pytanie o silnik 2.0 tdci 140km. To jest całkiem inna konstrukcja niż w Mondeo mk3? Miałem wielu znajomych, którzy posiadali kiedyś mondziaka w dieslu, i wszyscy jednym głosem narzekali na częste awarie wtrysków. Niestety stacja ,którą mam w pobliżu, nie oferuje chyba paliwa najwyższej jakości. Będę musiał bardzo uważać na lane paliwo przy w/w silniku?

ołowiany 20-10-2019 08:38

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
Cytat:

Napisał Rafał szuka Forda (Post 3184760)
Miałem wielu znajomych, którzy posiadali kiedyś mondziaka w dieslu, i wszyscy jednym głosem narzekali

To dotyczyło diesli do ok. 2004-2005 roku.
Cytat:

Napisał Rafał szuka Forda (Post 3184760)
Niestety stacja ,którą mam w pobliżu, nie oferuje chyba paliwa najwyższej jakości.

To z niej nie korzystaj. Niezależnie od pojazdu jakim jeździsz.
Cytat:

Napisał Rafał szuka Forda (Post 3184760)
czy ryzyko takiej awarii jest znacząco wyższe w porównaniu ze skrzynią manualną.

Nie jest znacząco wyższe. Warunkiem (jak zawsze) jest zakup dobrego samochodu. A to w tym budżecie nie będzie łatwe. Wszystkie będą miały zapewne jakąś "historię".

Rafał szuka Forda 20-10-2019 11:01

Odp: S-MAX do 40 tys.
 
Za 40 też nie kupie dobrego?? Pierw szukałem auta do 20, później podniosłem próg do 30.000. Następnie po wyczerpującym studiowaniu różnych forum itd zawyżyłem cenę do 40.000. I dalej wychodzi na to że w tej cenie kupię jakąś marnotę? :? jeszcze miesiąc zwlekania z mojej strony z zakupem i wyjdzie że jedyna opcja to zakup nowego z salonu, a na to mnie nie stać, tak jak i większości społeczeństwa :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.