Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] Modyfikacja toru audio (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305927)

Draculescu 06-02-2020 18:42

Modyfikacja toru audio
 
Witam
Czy macie swoje spostrzeżenia odnośnie modyfikacji nagłośnienia w Kuga 2?
Szukałem w necie przykładów pod nasz model i trafiłem na film :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ciekawa propozycja. Zastosowane głośniki przedstawione na filmie to koszt ok 2tys zł. Myślę że można to zrobić i niższym kosztem.
Czy ktoś z Kolegów/Koleżanek wymieniał firmowe (u mnie SONY) na inne głośniki np Hertz? Jak wrażenia, uwagi?
Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia.

CHARONSKI 06-02-2020 21:45

Odp: Modyfikacja toru audio
 
A czego brakowało ,basów?

Draculescu 07-02-2020 03:30

Odp: Modyfikacja toru audio
 
Tak, brak basów i jakoś tak płasko brzmią te głośniki od SONY.
Coś takiego mam w aucie tyle że bez subwoofera.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

woro_woro 07-02-2020 06:05

Odp: Modyfikacja toru audio
 
Podstawowa rzecz to sprawdzić, czy nie są w przeciwfazie. Jest wątek o tym.

CHARONSKI 07-02-2020 14:45

Odp: Modyfikacja toru audio
 
W mk 2 te głośniki grały bardzo dobrze,po zainstalowaniu ich w mk 3 (radio z nawigacja 8 cali)grały gorzej ,niż oryginalne papierowe,i co najmniej o klase gorzej niż w mk 2 na radio Sony.Dopiero po po dołożeniu wzmacniacza na ukladzie TPA 3116 w oba tylne drzwi wymiatają całe wnętrze:).Caly koszt 2 wzmacniaczy i konwerterow to ok 100zł.

Draculescu 10-02-2020 17:36

Odp: Modyfikacja toru audio
 
Z tego co ludzie piszą odnośnie nagłośnienia w Mondeo i nie tylko, to problem leży w głośnikach.
Wymiana na markowe poprawia jakość odsłuchu. Tzw SONY made in China nawet nie mają zwrotnic. Wielkość magnesów to jakaś wer bieda. Do całości dochodzi głośnik 87mm na podszybiu którego wymiana na samym początku już poprawia dźwięk w aucie.
Wygłuszenie drzwi to następny klocek do tej układanki.
Gwoli ścisłości ja mam 9 głośników bez suba.
Może ktoś szuka sprawdzonych głośników, niżej zrobiłem krótkie zestawienie.
Na podszybie zwykle trafiają 87mm głośniki (cena za parę ):
Excursion SX-352 (120 zł)
HERTZ DCX 87.3 (140 zł)
JBL CLUB 3020 (188 zł)

Głośniki w drzwi tzw. dwudrożne odseparowane:
Hertz DSK 165.3
AUDISON APK 165
Audio System X 165 EVO XION
Audio System M 165 EM EVO XION

grzechu913 10-02-2020 18:35

Odp: Modyfikacja toru audio
 
W swoim c maxie ( prawie jak blizniak kugi) na 9 glosnikowym aufio sony ,wymienilem ten na podszybiu na hertza,faktycznie duzo lepiej gra,drzwi sa wygluszone ( poszycie plus zrobienie skrzyni basowej z drzwi ), tez bardzo pomoglo. Ale zastanawiam sie nad wymiana glosnikow w drzwiach ,bo jest niedosyt . Z tych co podales,te Audio System chyba spoko sa prawda ? Czytalem ze podobno jak jest zimno to roznie z tym basem nest,zanim sie rozruszaja,ale mozliwe ze kwestia montazu lub polaczenia itp. Nie chcialbym ladowac subwoofera do bagaznika ,bo troche miejsca zajmie. Ciekaw jestem ,czy glosniki by pomogly. Mial ktos z nimi do czynienia ?czy w kwocie ok 700-800 szukac czegos innego ?

Draculescu 10-02-2020 18:47

Odp: Modyfikacja toru audio
 
Zawsze możesz wsadzić taki sub pod fotel Pioneer TS-WH500A
To co wyczytałem to głośniki z drzwi potrafią dobrze oddać basy i suba można odpuścić. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - "czy w kwocie ok 700-800 szukac czegos innego ?"
Może te: MOREL MAXIMUS 602 cena w granicy 730zł, ktoś je montował bodaj w Mondeo.
Na stronie jednego ze sklepów było takie pytanie odnośnie tych głośników:
- Jakiej mocy wzmacniacz jest wymagany do napędzenia Morel Maximus 602?
- Wystarczy niewielka moc 15W RMS na kanał.*System ten został zaprojektowany tak,*aby dawał frajdę ze słuchania na fabrycznej jednostce. Oczywiście 100% możliwości uskamy dopiero po podłączeniu go pod wzmacniacz o mocy przynajmniej 40W RMS.

grzechu913 11-02-2020 08:54

Odp: Modyfikacja toru audio
 
Znalazlem morel maximo 6.2 z wzmacniaczem za ok 1300 zl. Mysle tez nad subwooferem aktywnym Alpine swe-815 ,lub cos bardziej plaskiego ,aby sie zmiescilo za tylnym siedzeniem w bagazniku. Ciekawe jak te Auduo System x165 evo,zagraja pod samym fabrycznym radiem.
Ogolnie chodzi aby nie przesadzac,wymienic glosniki ,aby smigalo lepiej pod fabrycznym radyjkiem.

Draculescu 11-02-2020 09:43

Odp: Modyfikacja toru audio
 
Posłuchaj tego, ponoć działają bez zewnętrznego wzmacniacza :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.