Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Tuning wnętrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86203)

roger 16-12-2009 11:15

Tuning wnętrza
 
Witam,
stojąc ostatnio w korkach zacząłem podziwiać jakość plastików środkowej konsoli: ten srebrny panel od radia po uchwyty na kubki. Nie wiem jak u Was, ale moje "srebro" zaczyna w niektórych miejscach przechodzić do historii. Podoba mi się za to konsola w wydaniu czarnym (piano black, czy jakoś tak) i pomyślałem sobie, czy by tego nie wymienić lub pomalować. Podejrzewam, że w ASO za ten kawał plastiku będą chcieli z 1.000 zł, a widziałem kiedyś na niemieckim forum, że ktoś to oklejał folią termokurczliwą. Innym rozwiązaniem byłoby to porządnie polakierować na czarno + bezbarwny połysk. Będę wdzięczny za sugestie.
pozdrawiam

loop_77 16-12-2009 13:46

Odp: Tuning wnętrza
 
Też się noszę z zamiarem zmiany konsoli środkowej na czarną.
W ASO cena tych bodajże trzech elementów w tymże kolorze wyniesie pomiędzy 1500-2000 zł,więc katastrofa :(
Sam bym z chęcią sobie to jakoś okleił,ewentualnie pomalował jak wspomina Roger,bo szkoda wydawać tyle kasy na kawałek plastiku...

roger 16-12-2009 13:58

Odp: Tuning wnętrza
 
1 załącznik(i)
czarny kokpit w modelu po lifcie:

witekga 16-12-2009 17:31

Odp: Tuning wnętrza
 
Czarny faktycznie wygląda ładnie, ale muszę ciągle przecierać z kurzu - widać każdy pyłek, poza tym strasznie miekki plastik, bardzo łatwo się rysuje.

pebeel 16-12-2009 19:12

Odp: Tuning wnętrza
 
Cytat:

Napisał witekga (Post 1311354)
Czarny faktycznie wygląda ładnie, ale muszę ciągle przecierać z kurzu - widać każdy pyłek, poza tym strasznie miekki plastik, bardzo łatwo się rysuje.

Potwierdzam. Ładnie wygląda głównie na zdjęciu.
Każdy, najdrobniejszy pyłek kurzu widać na tym cholerstwie... A jak słońce się pokaże to aż żal patrzeć - trzeba cały czas latać ze szmatą ;) Więc może lepiej ten srebrny odświeżyć i jakoś zabezpieczyć przed rysami? Folia?

GMK 16-12-2009 20:13

Odp: Tuning wnętrza
 
A może by tak obszyc skórą. Tylko czy to wykonalne.

arczi_75 17-12-2009 12:13

Odp: Tuning wnętrza
 
Cytat:

Napisał GMK (Post 1311509)
A może by tak obszyc skórą. Tylko czy to wykonalne.

Czy wykonalne? Podejrzewam, ze wszystkie numery są wykonalne - powstaje tylko zawsze pytanie za ile i jak to będzie wyglądało? Ja mam polakierowaną konsolę na kolor Piano black i tak jak koledzy podkreślają widać każdy pyłek, dotknięcie palcem, a najgorsze to wystarczy lekko ubrudzonym palcem przejechać po powierzchni i już zarysowanie gotowe. Dlaczego tak się dzieje? Ostatnio ktoś podrzucił mi wytłumaczenie - prawdopodobnie podczas lakierowania lakier nie został dobrze utwardzony i oto cały ból :-( Cenka którą zapłaciłem za lakierowanie w ASO to 400 zł - niby niewiele ale wypadałoby zrobić to porządnie.

be_rcik 18-12-2009 18:22

Odp: Tuning wnętrza
 
Cytat:

Napisał GMK (Post 1311509)
A może by tak obszyc skórą. Tylko czy to wykonalne.

Na pewno wykonalne g:galy, chciaż jakoś idea do mnie nie przemawia, jestem z natury konserwatywny,
ale daj znać o pochwal się jak zrobisz :D

Hit 18-12-2009 20:27

Odp: Tuning wnętrza
 
abc

PoleApart 19-12-2009 14:36

Odp: Tuning wnętrza
 
Cytat:

Napisał arczi_75 (Post 1311977)
Czy wykonalne? Podejrzewam, ze wszystkie numery są wykonalne - powstaje tylko zawsze pytanie za ile i jak to będzie wyglądało? Ja mam polakierowaną konsolę na kolor Piano black i tak jak koledzy podkreślają widać każdy pyłek, dotknięcie palcem, a najgorsze to wystarczy lekko ubrudzonym palcem przejechać po powierzchni i już zarysowanie gotowe. Dlaczego tak się dzieje? Ostatnio ktoś podrzucił mi wytłumaczenie - prawdopodobnie podczas lakierowania lakier nie został dobrze utwardzony i oto cały ból :-( Cenka którą zapłaciłem za lakierowanie w ASO to 400 zł - niby niewiele ale wypadałoby zrobić to porządnie.

Paćka się strasznie, jak widać. Ale IMHO i tak lepiej wygląda od srebra z kaseciaka Funai z 92 roku ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.