Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zachowanie wycieraczek czy coś jest nie tak? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230089)

Marcin112 01-09-2015 22:49

Zachowanie wycieraczek czy coś jest nie tak?
 
Witam
Zakupiłem s maxa i chciałem się spytać o działanie wycieraczek .

Mam tak ze jak je włączę to chodzą normalnie ale po zakończeniu pracy wycieraczka od kierowcy zostaje troszkę wyżej żeby po paru sekundach opaść do końca.

Czy to jest normalne ?

Zaznaczam ze tak to wszystko śmiga jak trzeba jedynie ten ostatni ruch mnie martwi.

Pozdrawiam

Speedo 01-09-2015 22:52

Odp: Ford s max wycieraczki
 
tak, normalne, ciut wyżej jest w stanie gotowości, jak nic się nie dzieje (nie pada) to opada na dół w stan uśpienia ")

Marcin112 01-09-2015 23:09

Odp: Ford s max wycieraczki
 
Super.
Dziękuje Ci serdecznie za odpowiedz.

Pozdrawiam

szmelcmax 02-09-2015 09:38

Odp: Zachowanie wycieraczek czy coś jest nie tak?
 
Cytat:

Napisał Marcin112 (Post 2449384)
pracy wycieraczka od kierowcy zostaje troszkę wyżej żeby po paru sekundach opaść do końca.

To dotyczy tak lewej jak i prawej wycieraczki. Obydwie pozostają powyżej stanu spoczynkowego przez kilka sekund. Czekają czy dalej czyścić czy można odpocząć. Ta prawa mniej podniesiona, ale jednak. Jeżeli prawa od razu spada na pozycję spoczynkową to znaczy, że jednak coś jest nie tak. Choć nie ma to chyba większego znaczenia. Zakładam jednak, że nie zauważyłeś że ona też od razu nie opada.

Marcin112 02-09-2015 20:16

Odp: Zachowanie wycieraczek czy coś jest nie tak?
 
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 2449461)
To dotyczy tak lewej jak i prawej wycieraczki. Obydwie pozostają powyżej stanu spoczynkowego przez kilka sekund. Czekają czy dalej czyścić czy można odpocząć. Ta prawa mniej podniesiona, ale jednak. Jeżeli prawa od razu spada na pozycję spoczynkową to znaczy, że jednak coś jest nie tak. Choć nie ma to chyba większego znaczenia. Zakładam jednak, że nie zauważyłeś że ona też od razu nie opada.

Dzięki zwrócę na to uwagę, chociaż i tak już się uspokoiłem, bo pierwszy raz widzę tak działające wycieraczki 

szmelcmax 03-09-2015 09:30

Odp: Zachowanie wycieraczek czy coś jest nie tak?
 
Cytat:

Napisał Marcin112 (Post 2449735)
pierwszy raz widzę tak działające wycieraczki

Ja myślę ,że jest to pomysł konstruktorów (według mnie dobry) aby skrócić trasę wycieraczek (i tak jest długa) które mają sporą szybę do ogarnięcia. Ten kawałek na dole i tak nie ma znaczenia dla widoczności i nie jest czyszczony w trybie normalnej pracy. Ten postój powyżej stanu spoczynkowego przyspiesza start i częstotliwość. Choć ona i tak rewelacyjna nie jest. Takie trochę "myślące "wycieraczki. Poczekają trochę czy zanosi się na jakąś robotę, a jak nie to idą odpoczywać.

gruniu 10-03-2020 08:25

praca wycieraczek
 
jak pracują u was wycieraczki?
zauważyłem, że jak mi chodzą w automacie, to po wykonaniu cyklu, odstawiają się jakby w standby - nie dochodzą do końca. dopiero po chwili odkładają się i zaraz znowu wykonują cykl i tak w kółko.
jak wywołam ręcznie, to zawsze wracają do pozycji startowej.
też tak macie? bo może to nie jest usterka.

ookon 10-03-2020 08:29

Odp: praca wycieraczek
 
Mam tak samo.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

woro_woro 10-03-2020 09:03

Odp: Zachowanie wycieraczek czy coś jest nie tak?
 
Wszystko jest ok.

gruniu 10-03-2020 09:25

Odp: Zachowanie wycieraczek czy coś jest nie tak?
 
dzieki za info i pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.