Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] LPG instalacja w 2,5 l (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266094)

lukaszant 01-07-2017 08:42

LPG instalacja w 2,5 l
 
Witam!
Chciałbym w jednym miejscu by znalazły się wszystkie informacje o a naszych doświadczeniach z LPG z silnikiem 2,5l w Fusionach/Mondeo Mk5.

Ja napiszę o wczorajszym swoim doświadczeniu wynikającym raczej z braku dokładnego złożenia mojego auta.
Otóż mam założoną instalacje LPG z dotryskiem PB przy większym obciążeniu i jak przełączałem skrzynię na tryb sportowy i wciskałem gaz do dechy to od razu przełączał mi tylko benzynę - myślę sobie kiepska instalacja gazowa, mało wydajny parownik itd... :027:
Aż tu w ubiegłym tygodniu zauważyłem kilku brakujących plastikowych części pod maską... deflektor, wąż plastikowy do filtra powietrza i z jednej strony obój do podtrzymywania maski. Do tej pory mi to nie przeszkadzało.
Deflektor od razu zamontowałem ale na wąż do filtra musiałem czekać tydzień. I wczoraj po montażu i małej zabawie na trasie okazało się, że przyczyną przełączania gazu w trybie sportowym był brak tego węża - czyli za dużo zostawał powietrza. g:DD
Mam nadzieję, że to już koniec moich problemów z LPG.
Jak często wymieniacie filtry? Ja wymieniałem pierwszy raz po 10 kkm ale mechanik stwierdził, że jest czysto wiec zaprasza mnie po 15 kkm... nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

kordyl 04-07-2017 10:30

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
Miarą do wymiany filtra powinien być stan jego zabrudzenia. Dobry filtr jak się zabrudzi to nie puszcza gazu i wtedy przełącza Ci się na BP. Wtedy trzeba go wymienić. Ja kiedyś jak nalałem syfu to po 1k km musiałem ponownie wymieniać.
Druga sprawa, co ma dać wymiana po 10k km jak np fabia pali średnio 9l gazu a mój np 18l ? To ja mam wymieniać co 5k km czy fabia co 20k km? Bo zużywam 2x tyle LPG :)

lukaszant 04-07-2017 19:58

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
Masz rację... :one:

lukaszant 07-08-2017 21:40

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
Chciałem się pochwalić, że w drodze na wakacje - trasa 3200 km moje autko z 5 osobami (dwoje dzieci), pełnym bagażnikiem i oponami 235/45/18 Hankook spalił średnio 10 litrów gazu. Jestem pod wrażeniem. :P

Tita 12-09-2017 20:18

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2840920)
Chciałem się pochwalić, że w drodze na wakacje - trasa 3200 km moje autko z 5 osobami (dwoje dzieci), pełnym bagażnikiem i oponami 235/45/18 Hankook spalił średnio 10 litrów gazu. Jestem pod wrażeniem. :P

jestem umówiony na zagazowanie 2,5L , proszę o poradę. co lepsze: butla w kole zapasowym czy lepiej większy zbiornik w bagażniku??

cattani75 12-09-2017 20:52

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
Nie używasz bagażnika????

lukaszant 13-09-2017 08:23

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
Cytat:

Napisał Tita (Post 2857562)
jestem umówiony na zagazowanie 2,5L , proszę o poradę. co lepsze: butla w kole zapasowym czy lepiej większy zbiornik w bagażniku??

Wszystko zależy od użytkowania auta... ja mam butle w kole. która i tak wystaje kilka centymetrów nad podłogę, zatem cała podłoga jest podniesiona. Jest to butla 48 czyli mogę zatankować 40 litrów, co oznacza w użytkowaniu moim codziennym, mniej więcej co 350 km tankowanie. Dla mnie to czasem kilka wizyt w miesiącu na stacji. To jest trochę uciążliwe ale coś za coś. Ja jeżdżę zazwyczaj sam, gdybym miał jeszcze raz decydować o montażu butli wziąłbym większą...

Tita 13-09-2017 20:00

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
dokładnie o to pytam, co byście wybrali gdybyście mogli wybrać jeszcze raz. 350km to w moim przypadku co 2dni na stacji...

lukaszant 14-09-2017 21:07

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
A czy ktoś już wymieniał świece zapłonowe w swoim aucie? coś możecie polecić? I co ile powinniśmy je wymieniać... byłem u gazownika po 25 tyś od założenia instalacji to powiedział, że już czas jeśli nie wiem kiedy były ostatnio wymieniane. Obecnie mam przejechane 90 kkm

darmodziej 15-09-2017 06:14

Odp: LPG a Ford Fusion/Mondeo Mk5 2,5 l
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2858640)
Obecnie mam przejechane 90 kkm

To już czas.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.