Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303560)

wkm67418 29-11-2019 15:12

zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
3 załącznik(i)
Cześć, jezdze Fiesta od niedawna.
Posiadam komplet zimowych i letnich.
W poprzednim samochodzie sam zmienialem koła, czynności na pozór prosta, więc szkoda było płacić za zamianę.
W tym roku z poleglem z kluczem w ręku.
Fiesta 2009 kupiona na letnich oponach, idzie zima więc chciałem zmienić opony, ale zamiast śruby widzę jakieś... Nakładki?
Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
Udało mi się odkręcić jedna śrubę, ale reszty nie ruszam bo boję się, że nie dokrece później zimowek.
Wygląda to tak jak na zdjęciach, jak się za to zabrać?

kubaw20055 29-11-2019 15:46

Odp: Problematyczne zmiana kol
 
To są oryginalne nakrętki do felg aluminiowych na klucz 19. Klucz nie pasuje, bo pewnie ktoś użył wcześniej kiepskiego klucza lub użył dużej siły do dokrecenia i blaszane kapturki nie są już geometryczne. Proponuję użyć naprawdę dobrej jakości 19 jesli jeszcze nakretki nie sa obrobione, bo wtedy zostaje dkubanie kapsli i uzycie klucza 18 lub nasadki do zniszczonych nakretek:/

arturek 29-11-2019 15:47

Odp: Problematyczne zmiana kol
 
Witam

1) Na przyszłość proszę zmniejszyć rozdzielczość wstawianych zdjęć

2) W temacie śrub => " spuchły" => ja wymieniłem cały komplet śrub

3) Jak wymienić? => ja zastosowałem trochę luźniejszą końcówkę klucza
(chińskie wyroby nie trzymają zbytnio wymiarów), i pobijałem młotkiem aby weszła
I tak odkręciłem wszystkie śruby, a potem założyłem inne

4) Przypominam, że fordowskie śruby do alufelg mają obrotowy pierścień
Po drugie - występują w 2 odmianach
a) nie przelotowe - jak na zdjęciach
b) przelotowe

pozdrawiam
Arturek

Danielo_82 29-11-2019 18:00

Odp: zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
Akurat te nakrętki są przelotowe. Zdejmij blaszany kapturek to zobaczysz. I nie muszą być z ruchoma podkładką, te na zdjęciu zresztą nie mają. Podróbek z allegro nie polecam. Bardzo szybko rdzewieja.

Jaryska 29-11-2019 19:54

Odp: zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
Kup nasadke przedłuzana 20 mm.

wkm67418 30-11-2019 06:04

Odp: zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3198581)
Akurat te nakrętki są przelotowe. Zdejmij blaszany kapturek to zobaczysz.

Masz rację. Jedna śruba nie ma kapturka i jest przelotowa, znalazłem brakujacy kaptur w bagażniku przy kluczu do śrub. :) Problem w tym że nie bardzo wiem jak je zdjac. Z wykreconej śruby może byłbym w stanie je wybić, ale jak je zdjąć z wkreconej śruby? Przez te niewymiarowe kaptury na niektórych srubach klucz mi się slizga, nie mogę ich ruszyć.

Danielo_82 30-11-2019 06:51

Odp: zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
Musisz wbić mlotkiem nasadkę do końca, odkręcić całość a poten z nasadki wybić metalowy kapturek. Sam kapturek ciężko jest zdjąć jak jest jeszcze ze śruba na feldze.

boncio 06-12-2019 13:21

Odp: zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
Twoje nakrętki wyglądają lepiej niż moje... Ja to robię tak. Zakładam nasadkę ile się da poruszając i dociskając. Trudniej, ale da się mocniej założyć, luzuję nakrętki, ale zostawiam na gwincie. Potem ruszając na boki ściągam nasadkę, a resztę odkręcam ręką.
Ostatnio kapturek został mi w nasadce ;)

Ja jeden kapturek woziłem w schowku ;)

Marcian 27-12-2019 10:22

Odp: zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
W mondeo ze swoimu alusami też miałem podobny problem - 19 za mała, 21 przeskakiwała. Polecili dokupić nasadkę 20 mm i póki co jest idealnie z odkręcaniem. Mam w aucie żeby nie było niespodzianki na trasie.

Ze_ja 07-01-2020 12:48

Odp: zmiana kół Klucz 19 chwyta ledwo na końcu, 21 przeskakuje.
 
1 załącznik(i)
Ja wymieniłem nakrętki, bo już większość została zniszczona przez wulkanizatorów (ale i mechaników przy przeglądach) jadących kluczami pneumatycznymi od początku do końca, "bo szybciej...". Bez tych kapturków, to nasadka 18 wchodzi idealnie, dlatego taką mam do długiej grzechotki w aucie, razem z innymi rozmiarami. Nowe nakrętki mam jednoelementowe i mam nadzieję, że kilka lat wytrzymają i klucz 19 będzie trzymał, jak zły :)
I potwierdzam, że oryginalne są przelotowe - u mnie przed zakupem nowych doszedłem do tego, że z 20 śrub aż jedna miała ozdobną nakładkę. Reszta to "zwykłe z dziurą" ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.