Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269832)

Marphonee 18-09-2017 12:25

Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
5 załącznik(i)
Witam.
Jak wspomniałem w tytule, zamierzam kupić Forda Mondeo MK4, znalazłem ciekawy egzemplarz niestety z jednym zastrzeżeniem. Otóż po obserwacji podwozia dostrzegłem mnóstwo rdzawych nalotów, skorodowana belka poprzeczna tuż pod wentylatorami chłodnicy, podłużnice w miejscach łączeń również zaczynaja rdzewieć, rama podtrzymującą silnik również ma rdzawy nalot, a także tylny wahacz oraz rama tylnego zawieszenia.
Samochod nie nosi znamion powypadkowej przeszłości, jedynie ktoś w porę nie podjął się konserwacji podwozia. Wszystko super tylko ta rdza nie daje mi spokoju.

Czy to standard w MK4? Da się jeszcze opanować ten etap korozji czy szukać innego egzemplarza? I tu się tez nasuwa pytanie czy w ogóle znajdę takiego Mondka bez śladów korozji z lat 2007-2009,młodsze są niestety dużo drozsze

Harun 18-09-2017 14:26

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
Szukaj innego. To może być jakiś topielec.

W tych rocznikach spokojnie znajdziesz egzemplarz bez takiej rudej jak na zdjeciach.

aurerum 18-09-2017 18:28

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
praktycznie każdy mondeo jest przyrdzewiały ,a rdza wychodzi zawsze na spoinach tam gdzie jest przegrzana blacha

slawek-kali 18-09-2017 18:30

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
Ja tam tragedii nie widze.. nalot rdzawy i tyle.. Jak sie nie podoba, to oczyscic i zabezpieczać.

pasiek 18-09-2017 18:49

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
Każdy paroletni mondek tak wygląda, to tylko nalot jest.

kumpel Fordzika 18-09-2017 18:55

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
No nie róbcie jajek :) Z tych fot widać, że ruda tańczy jak szalona ;). Owszem jeszcze z 5 lat nic nie pęknie nie odpadnie :)

Harun 18-09-2017 18:56

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
Jak ktoś nie dbał o zabezpieczenie antykorozyjne, to być może o inne rzeczy też nie dbał. To oczywiście tylko gdybanie. Jeśli to tylko nalot, a nie konkretne wżery, to nie ma dramatu.

Inna sprawa, że widać tam też zardzewiale elementy zawieszenia, więc raczej dawno (jeśli kiedykolwiek) nie były ruszane. Ja tam widzę rudy amortyzator, zacisk hamulcowy itd.

slawek-kali 18-09-2017 19:01

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
Czytasz sie czasem? napisalem ze to g. a nie rdza.. oczyścić i polozyc ochrone..

Peknie? :shock: nie.. to forum schodzi na psy.. coraz wiecej mądrali, trollowania itd..

Ps. tak amorek.. tyke ze go nei widac bo jest oslona..

kumpel Fordzika 18-09-2017 19:08

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
Na podłużnych wzmocnieniach, na krawędziach gruba blacha od korozji w wafelek się zamienia. Kupcie sobie Chooopy dobre monitory i do tego okulary :)

slawek-kali 18-09-2017 19:11

Odp: Zakup Mondeo MK4 ,a widoczna korozja podwozia
 
1200zl i powiesz.. wow ale fajny dol ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.