Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ceramizacja dla silnika benzynowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209998)

4kk 19-08-2014 20:43

Ceramizacja dla silnika benzynowego
 
Witam.

Mój Focus benzynka 1.6 2003r. Na kołach od stycznia 2004r. Mam go od nowości, 10 lat serwisuje w ASO, wszystkie serwisy i wymiany płynów przeprowadzane zgodnie z zaleceniem producenta. Od 10 lat na Castrol EDGE 5W30. Dziś stuknęło 186652km. Trochę zaczął brać olej. Dobry znajomy mojego ojca pracujący w branży olejów od 30 lat polecił zmianę na 10W40 w celu zmniejszenia brania oleju.

Lecz ja dziś podjąłem inną decyzję i wlałem strzykawkę Ceramizatora, czy ktoś używał? Jakieś obserwacje i zmiany? Bo słyszałem dużą większość pozytywnych opinii. Znajomy także wlał do VOLVO 745 i spala mu mniej o 4 litry gazu na baku. Także trochę mnie przekonał do użycia tego środka. Pytam tylko i wyłącznie tych co użyli, a nie gdybających "znawców", także proszę o prawdziwe opinie oparte na doświadczeniu.

Fulara 19-08-2014 21:00

Odp: Focus 1.6 Ceramizator
 
szkoda, że taki olej uzywałeś, przy lepszym, miałbyś dotarty silnik dopiero. co do tego specyfiku, leje sie to na sprzedaz i przy agoni silnika. nie słuchaj zeby zalac 10w-40 tylko uzywaj tego co zaleca producent. ile bierze tego oleju

co do specyfiku, ułatwia tarcie i "betonuje" wiec jest mniejsze tarcie, tylko ze rowniez betonuje kanały olejowe, wiec powodzenia

4kk 19-08-2014 21:31

Odp: Focus 1.6 Ceramizator
 
@Fulara

Po pierwsze co znaczy lepszy olej? Wiem co robi ten specyfik, umiem czytać co pisze na pudełku. Produkt nie zawiera teflonu ani molibdenu, więc nic nie zapycha. Kolega dawno temu wlał to i odczuwa różnice w wielu aspektach. Żadnych konkretnych danych od Ciebie, więc dla mnie jesteś gdybającym "znawcą". Oczekuję na konkretne dane w liczbach i spostrzeżenia. I jeszcze raz powiem - opinie ludzi, którzy użyli.

Undercover 20-08-2014 08:30

Odp: Focus 1.6 Ceramizator
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2257110)
szkoda, że taki olej uzywałeś, przy lepszym, miałbyś dotarty silnik dopiero. co do tego specyfiku, leje sie to na sprzedaz i przy agoni silnika. nie słuchaj zeby zalac 10w-40 tylko uzywaj tego co zaleca producent. ile bierze tego oleju

co do specyfiku, ułatwia tarcie i "betonuje" wiec jest mniejsze tarcie, tylko ze rowniez betonuje kanały olejowe, wiec powodzenia

Tu się trochę zagalopowałeś. Kolega wlał Ceramizer a nie jakiegoś Moto doktora a to jest różnica. Sam wlałem ori Ceramizer do klepiących popychaczy parę miesięcy temu i klepanie ucichło a praca V6 poprawiła się diametralnie!
4kk polecam poczytać -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Są tam opisane moje spostrzeżenia jak i innych ;)

4kk 20-08-2014 11:27

Odp: Ceramizacja dla silnika benzynowego
 
Dziekuje za link i opinie Undercover. Czekam oczywiscie na kolejne ;)

Ale mam do Ciebie pytanko jedno, 200 km do 2,5 tys obrotow czy 1500km? Moj srodek to Ceramizator(.pl) i nigdzie nie pisze chyba ile km jezdzic do 2,5tys obrotow. Doradzisz cos?

Undercover 20-08-2014 13:50

Odp: Ceramizacja dla silnika benzynowego
 
Nie mam pojęcia jak to jest w Twoim przypadku, ale na ori Ceramizer jest instrukcja i wynika z niej że przez pierwsze 200 km należy jeździć spokojnie ( nie przekraczając 2,5 tys obrotów) po tym można korzystać z pełnych możliwości silnika. Do 1500 km tworzy się pełna warstwa ochronna i do tego czasu nie należy wymieniać oleju.
U mnie pomogło choć byłem sceptycznie nastawiony do tego wynalazku, jednak koledzy Mitsumaniaki pokazali mi temat o tym i opinie więc zaryzykowałem.
Zresztą podpytaj kolegi Wedeldax jak to jest u niego ;)

wydra 20-08-2014 14:05

Odp: Ceramizacja dla silnika benzynowego
 
W przyszłym miesiącu i ja opowiem czy zauważyłem różnice :P

Undercover 20-08-2014 14:07

Odp: Ceramizacja dla silnika benzynowego
 
:one:

4kk 20-08-2014 16:34

Odp: Ceramizacja dla silnika benzynowego
 
Cieszę się bardzo, że temat się rozwija. Również miło mi, że opinie pozytywne.
Jak to się ma do tych 1500km? Bo ja niestety jeżdżę po mieście w większości. Mam nadzieję, że odległość 1500km może też być przejechana właśnie po mieście.

TomCat 20-08-2014 16:38

Odp: Ceramizacja dla silnika benzynowego
 
u mnie po zastosowaniu ceramizera zauważyłem że lżej odpalał w zimie i jakoś tak lżej pracował ( i pracuje), szczególnie na zimnym. A to już argument za.

Jednak co do brania oleju to małe prawdopodobieństwo że Ci ceramizer pomoże, on nie uszczelnia silnika.

4kk - ile Ci łyka tego oleju na 1000km ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.