Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nie otwiera się bagażnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267643)

pummen 15-09-2011 10:43

zacinający się zamek bagażnika
 
Witam

mam problem z bagażnikiem, niby wszystko działa, ale czasami nie mogę go otworzyć, pilotem i kluczykiem. Wygląda mi na to, że całe sterowanie działa, ale i tak nie mogę go otworzyć. Tak jak by zacinał się zamek albo coś w tym stylu. Smarowałem nie raz, ale i tak nie pomogło. Wiecie co może być?

pozdrawiam

m_g 15-09-2011 17:43

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Zaraz mnie pewnie koledzy zlinczują za głupie pomysły no ale trudno.

Ja miałem podobny problem ,tylko że jak wkładałem kluczyk musiałem trochę pokombinować aby go przekręcić i otworzyć bagażnik , tyle że była to fiesta mk4 i nie wiem do końca jak jest w mk6. Ale do rzeczy: Wziąłem WD40(nie sprzedaje tego produktu :619:) i zrobiłem kąpiel zamkowi ^ ^ , dużo ilość WD i wkładałem kluczyk i przekręcałem i tak kilka razy. Od tamtego momentu (minie jakieś 7 miesięcy) nie mam problemu i zamek otwiera się jak nowy :)

skola 19-09-2011 19:11

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
WD nie pomaga :) za osłonka zamka jest drucik który przekręca cały mechanizm . Sikanie WD nic nie da, a czy w 2005 nie było elektromagnesu czy coś w tym stylu ??

jurek502 14-11-2011 12:33

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
a mi w fiescie MK-4 całkowicie bagaznik się zaciął i nie mogę otworzyć,wchodzę od środka opuszczając siedzenie.co robić a może znacie jakiegos fachowca?

1maciej 14-11-2011 12:48

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Miałem kiedyś podobny problem. Po odkręceniu maskownicy bagażnika okazało się, że linka od siłownika elektrycznego wypadła z prowadnicy. W sumie naprawa zajęła mi 5 minut, z odkręceniem i przykręceniem maskownicy włącznie.
Najciekawsze jest to, że wcześniej prosiłem o sprawdzenie zamka podczas przeglądu w serwisie Forda. Mistrz serwisu powiedział (po oględzinach), że elektrozamek jest do wymiany i w sumie z robocizną naprawa wyniesie około 350 zł.

Pozdrawiam
1_maciej

Darium 18-11-2011 00:37

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Cytat:

Napisał m_g (Post 1709355)
Ja miałem podobny problem ,tylko że jak wkładałem kluczyk musiałem trochę pokombinować aby go przekręcić i otworzyć bagażnik , tyle że była to fiesta mk4 i nie wiem do końca jak jest w mk6

to samo przy czym u mnie jeszcze blokowało tak że jak już otwarłem to nie mogłem zamknąć klapy bagażnika, odkręciłem plastik, wykręciłem zamek co było banalnie proste, i używając smaru sylikonowego i innych środków dokładnie przeczyściłem elementy zamka, powiem wam że nie spodziewałem się takiego syfu, ale tył brudzi się najszybciej.

KFAJP 03-12-2011 00:56

Odp: zacinający się zamek bagażnika
 
Witam
W moim mondeo Mk1 mialem problem od czasu do czasu, az klapa zatrzasnieta (nie zabralem sie w pore). Czy teraz awaryjne otwarcie wiaze sie z wierceniem zamka ? Od zakupu nie moglem otworzyc kluczykiem, ale nie spodziewalem sie ze otwieranie z linki moze zawiesc.
Rozebralem juz caly tyl, szukajac linki. Niestety oslone tylnej klapy aby zdjac to klapa musi byc otwarta. Wszystkie sruby sa po bokach.

Prosze o porade

Pozdrawiam

Dawix96 03-08-2017 11:52

Nie otwiera się bagażnik
 
Witam.

Od wczoraj mam problem z otwarciem bagażnika za pomocą pilota. Otóż słychać jak mechanizm działa ale nie otwiera się i dopiero tak po 5 próbie się otwiera . Nie mam wejścia na kluczyk a nie otwiera się z pilota jak i od przycisku w środku auta. Jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam :)

slawomirro 03-08-2017 12:50

Odp: Problem z otwieraniem bagażnika
 
Wyrobiony siłownik klapy bagażnika. Na początek do wyczyszczenia, lub do wymiany. B dużo było o tym na forum co i jak. Polecam wyszukiwarkę forumową :)

marko52 03-08-2017 17:26

Odp: Nie otwiera się bagażnik
 
Słaba masa na klapie, prawdopodobnie, WD lub inny specyfik,dobrze spryskać zawiasy - mnie pomogło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.