Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219669)

kruger 11-02-2015 21:32

Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta
 
Aby nie zaśmiecać wątków, które są wyłącznie o Mondeo MK5, proponuję tu wpisywać swoje uwagi dotyczące porównań MK5 z innymi autami.

michjak 11-02-2015 21:35

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Wracając do 'tematu',w superbie widać że przemysleli sprawę i nie robili oszczednosciowych ruchow, tylko wsluchali sie w to co cenili klienci. Czyli wybrali komfort. Nie dasz 100+k za nie wygodne auto

Atlis 11-02-2015 21:43

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Każdy szuka coś innego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jeden musi mieć z bagażnik jak hala Tesco, drugi woli lepsze właściwości jezdne. Superb będzie raczej jeżdził gorzej od Passata, czyli na pewno gorzej od Mondeo. Ale będzie bardziej przestronny niż te dwa. A premia jest jeszcze mniejsza i sprzedaje się lepiej.

Jeżeli jedyne co szukasz to przestrzeń za przyzwoite pieniądze, Superb będzie dla Ciebie ideałem. Jeżeli szukasz supermainstream, czyli wyważno właściwości jezdne, dobre wnętrze ale nudny dizajn - kupujesz Passat. Jeżeli chcesz się dobrze bawić, mieć ładnie wyglądające auto i plastiki nie są na pierwszym miejscu twojej listy - bierzesz Mondeo.

kruger 11-02-2015 21:44

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Myślę, że za wcześnie oceniać Superba, nie wiadomo czy i w czym będzie lepszy/gorszy od Mondeo. Jak Fusion wszedł w 2012 r. w USA to zachwytom nie było końca, również w Europie. Teraz wiele osób jest zawiedzionych, choć myślę, że zawiedli się ci, którzy auto widzieli jedynie w salonie i nie mieli okazji się nim przejechać. Bo tak jak pisałem, moim zdaniem jeździ bardzo dobrze.

oxygene 11-02-2015 22:57

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Nowy Superb ma być szerszy od poprzednika. A pierwsze zdjęcia z autobildu o ile są prawdziwe pokazują przepiękną limuzynę. Mondeo MK5 przy nim to tania podróbka Astona Martina. Czekamy na MK6

Atlis 11-02-2015 23:23

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Nie są prawdziwe i przestań w kółko zakładać nowe konta.

oxygene 12-02-2015 00:40

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Zaczyna się kampania promocyjna Mondeo. Dziś widziałem spot na TVP HD
Zrobi się gorąco na forum.

siebek 12-02-2015 06:15

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] : Te zdjęcia z autobilda na 99% nie są prawdziwe. Podobnie było przed premierą nowego passata. Autobild wrzucił zdjęcia do gazety 2 tygodnie przed premierą i dużo osób brało za pewnik, że tak właśnie będzie nowy pasek wyglądał. Po premierze wyszło na to, że wygląda inaczej :)

A co do plastików w nowym pasku, to też mnie jakoś nie zachwyciły. Byłem obejrzeć comfortline i highline w poniedziałek i moje uczucia są raczej mieszane. Comfortline wyglądało bardzo tanio i dość tandetnie. Highline robiło lepsze wrażenie ale nie miałem w środku poczucia "premium", do którego odwołują się wszystkie testy Passata.

Poza tym wsiadłem też do Passata B7 w wersji highline i stwierdzam, że plastiki w tym samochodzie to jakaś kompletna porażka...

biner 12-02-2015 06:49

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Moje porównanie B8- MK5 jeśli chodzi o wnętrze to B8 comfortline przewyższa jakością nie wspominając o highline wnętrze MK5 Titanium nie oszukujmy się. Mówię o jakości wykończeniu i użytych materiałów, nie o designe. Jeśli chodzi o jazdę to MK5 lepiej jeździ i tu się zgodzę z kolegą kruger. Stanąłem przed wyborem zakupu i porównania cenowego i tu jest naprawdę na korzyść Passata na obecną chwilę.Jeśli Ford nie zmieni polityki rabatowej i podejścia do klienta to życzę im powodzenia. Ja już zaczynam podchodzić zdrowo rozsądkowo do zakupu. Byłem zdecydowany na Mondeo po wycenie niepracującego Ziga 92 który zrobił mi wycenę adekwatną do tego auta a nie wyimaginowaną.Niestety już mi nie sprzeda. Moje zdanie jest że przy wyrównanej cenie MK5-B8 lepszym rozwiazaniem jest wieśvagen bo mniej straci na wartości i chetnych do zakupu nie będzie brakowało , bo fani wciągną go momentalnie.

Juzek 12-02-2015 06:51

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Jeżeli nowy Superb będzie się prowadził tak jak poprzedni to nie ma się czym zachwycać. Ten, którego ujezdzalem przy 180 km/h myszkuje przodem. Super pewność w prowadzeniu :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.