Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2014- ] Podłączenie subwoofera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277443)

yosha 02-03-2018 17:01

Podłączenie subwoofera
 
Witam wszystkich serdecznie. Debiutuję na forum użytkowników Forda więc proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym podłączyć subwoofer aktywny tak by dość łatwo go odłączyć ponownie jak zajdzie taka potrzeba.
Ze względu na SYNC 2 postanowiłem go podłączyć bezpośrednio do głośnika bo SYNC raczej nie posiada wyjścia RCA. Czy pomoże mi ktoś z kolorami kabli w wiązce tylnych drzwi do których mógłbym się podłączyć nie rozbierając tapicerki?

Mondeo MK 5 2014 kombi, Titanium. Wersja europejska SYNC 2 3.08

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Matych 02-03-2018 17:18

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Ale mondeo po doposażeniu posiada subwoofer w bagażniku z własnym wzmacniaczem więc ten wzmacniacz musi brać skądś sygnał z Sync.

yosha 03-03-2018 11:07

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Nawet jest chyba miejsce pod podłogą. Ale niestety nie ma żadnej wolnej wiązki. Nawet jeśli wydłubię sync'a to i tak bez wiedzy na których pinach szukać rca niewiele zdziałam.

tedi_k 03-03-2018 22:04

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 2942551)
...musi brać skądś sygnał z Sync.

Nie z Sync2/3 tylko zwykle z DSP (cyfrowego procesora dźwięku robiącego za zewnętrzny wzmacniacz).
Poza tym do Sync2/3 nie jest podłączony żaden głośnik.
Radio to w Fordzie moduł ACM (metalowa skrzynka ze slotem na płytę CD) i nie ma z Sync2/3 za wiele wspólnego - poza tym, że jak wszystkie moduły w samochodzie - komunikują się ze sobą po magistralach CAN.
Wyjścia głośnikowe w ACM w MK5 da się przeważnie ustawić jako niskoprądowe. Czyli każde wyjście głośnikowe (mocy) może także pracować jako niskoprądowe - wtedy normalnie jest na nim sygnał wejściowy do DSP (zewnętrznego wzmacniacza).

maciej222 15-04-2020 21:11

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Witam. Przymierzam się do podłączenia subwoofera w Mondku mk5 kombi.
Skrzynie basową mam na ukończeniu w prawym boczku bagażnika. Powycinałem trochę tapicerki posklejałem płyty myślę, że wyjdzie całkiem ładnie. Ale do rzeczy. Trzeba to teraz podłączyć.
Nie chciał bym brać sygnału z głośników tylko znaleźć oryginalne wyjście suba z DSP albo ACM w końcu inne wersje mk5 mają więc gdzieś takie wyjście jest.
Dopuszczam też wczepienie się w sygnały przednich kanałów między ACM i DSP tylko moje pytanie :
--- Gdzie jest realizowana regulacja głośności w ACM czy w DSP ?

inquinabor 15-09-2020 09:32

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Witam
Chciałbym dołożyć oryginalny wzmacniacz oraz subwoofer. Oba klamoty już mam, ale nigdzie nie mogę się doszukać jakiejś instrukcji, gdzie i jak to podłączyć.
Czy któryś z Kolegów robił już coś takiego i byłby w stanie podpowiedzieć jak to podłączyć i gdzie to później forscanem ( o ile będzie potrzeba) uruchomić.

inquinabor 16-09-2020 18:39

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Nikt nigdy tego nie robił?
To może chociaż ktoś podpowie, czy brązowa 8 pinowa kostka wielkości przekaźnika przymocowana do prawego błotnika w bagażniku pod tapicerką obok czujnika udeżenia to instalacja audio czy coś innego?

musto 19-03-2023 19:13

Jak dołożyć subwoofer do zwykłego zestawu audio w mk5?
 
Witam.
Mam mondeo mk5 titanium ze zwykłym zestawem audio (nie sony) bez subwoofera. Chciałbym dołożyć jakiś gotowy subwoofer np do bagażnika. Czy da się, gdzie i jak można łatwo podłączyć taki subwoofer bez rozpruwania wnętrza auta? Czy można to zrobić bez wzmacniacza? Co potrzebuje? Jestem w tym kompletnie zielony. Może ktoś się tym zajmuje?
Pozdrawiam.

LukW 30-07-2023 12:54

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Witam. Czy w Mondeo Mk5 2018 rok z radiem Sony Sync można dołożyć w prosty sposób fabryczny subwoofer w bagażniku ? Czy w bagażniku jest wiązka do niego?

sabaciontko 02-08-2023 07:37

Odp: Podłączenie subwoofera
 
Rozumiem że ampli fabryczne Sony kolega posiada ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.