Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214103)

sniady89 02-11-2014 12:41

Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tutaj nowym użytkownikiem, a zarazem jestem nowym posiadaczem (mojego pierwszego) Forda Focusa.

Mam kilka mały rzeczy które chciałbym wymienić w autku .

Jedną z nich jest właśnie tunel środkowy. W mojej wersji jest tunel bez podłokietnika. Jak bardzo może się niektórym podobać, tak moim zdaniem jest mało funkcjonalny i po prostu nie praktyczny.

Mam możliwość zakupienia tunelu z podłokietnikiem, jednak mam pewien problem i szukam możliwych odpowiedzi w sieci. Jeśli ktoś by mógł mi zaradzić będę niezmiernie wdzięczny.

Mianowicie wersje tuneli (z podłokietnikiem i bez niego) róźnią się miejsce montażu hamulca ręcznego.
Widziałem że podobnie było zrobione w poprzednim Fordzie i tak były miejsca przygotowane na przesunięcie hamulca (więc sprawa była załatwiona).

Czy ktoś się orientuje jak wyglada sprawa w nowym focusie ?

Pozdrawiam
Marek

jadja 02-11-2014 12:51

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Hamulec ręczny w wersji z podłokietnikiem ma kształt "zetki" w odróznieniu od prostej dźwigni, którą masz obecnie. Dźwignię zatem należy także zmienić. Ja kupiłem sobie dedykowany, rzemieślniczy podłokietnik i jestem raczej zadowolony. Nie wykonywałem żadnych przeróbek, jedynie go dokręciłem i gotowe.

lukasio29 02-11-2014 14:59

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Cytat:

Napisał jadja (Post 2293646)
Hamulec ręczny w wersji z podłokietnikiem ma kształt "zetki" w odróznieniu od prostej dźwigni, którą masz obecnie. Dźwignię zatem należy także zmienić. Ja kupiłem sobie dedykowany, rzemieślniczy podłokietnik i jestem raczej zadowolony. Nie wykonywałem żadnych przeróbek, jedynie go dokręciłem i gotowe.

Jadja - powiedz, czy ten podłokietnik nie rusza się pod obciążeniem jak się na nim oprzesz podczas jazdy? Czy montaż jeż łatwy? Widziałem w opisie produktu, że mocuje się go w miejsce do tego przeznaczone przez producenta... czy każdy Focus MKII ma takie miejsce?

Pozdrawiam :)

jadja 02-11-2014 17:45

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Podłokietnik trzyma się super. On jakby nakłada się na konsolę między fotelami i dokręca się go dołaczonymi wkrętami (plastik do plastiku). Ma dodatkowy schowek, otwierany do góry oraz jest "teleskopowy" - to znaczy można go przedłużyć przez wysunięcie do przodu. Cały montaż to około 10 minut. Nie wiem jak jest w wersji dla Focus II. pewnie tak samo, są dedykowane podłokietniki. Ja piszę o Focus III.

Duuuzy 02-11-2014 22:47

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Bez problemu da się założyć ten podłokietnik z dźwignią Z, tylko trzeba kupić całość razem z dźwignią oczywiście :) Zmienia się tylko tę dźwignię, tzn. jej widoczną końcówkę, ta część dźwigni wychodząca z podłogi pozostaje bez zmian...

medmatthew 05-11-2014 10:48

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Witam! Również zastanawiam się nad kupnem i wymianą tunelu środkowego na wersję z oryginalnym podłokietnikiem. Niestety w ASO życzą sobie za taki oryginalny element (wraz z montażem) 3000 zł.
Orientujecie się czy powyższa kwota to standard jeśli chodzi o ten element i czy znacie jakieś sklepy gdzie można by zakupić to taniej i ewentualnie skorzystać z ASO tylko pod kątem montażu ?

boncio 05-11-2014 15:00

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Cytat:

Napisał medmatthew (Post 2295287)
znacie jakieś sklepy gdzie można by zakupić to taniej

allegro :) ASO chce drobne 6x więcej niż kosztuje fabrycznie.

medmatthew 05-11-2014 18:46

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2295415)
allegro :) ASO chce drobne 6x więcej niż kosztuje fabrycznie.

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że ASO potrafi zdzierać, ale nie przypuszczałem, że aż około 6x więcej za coś takiego.

Jeśli chodzi o allegro i polskie sklepy internetowe, to szukałem już wcześniej, ale póki co nie zauważyłem oryginalnych i kompletnych tunelów środkowych z podłokietnikiem i kompatybilną do tego tunelu dźwignią hamulca ręcznego.
Może jednak źle szukam - nie wiem.
Stąd prośba do Was czy jednak znacie jakiś konkretny sklep posiadający takowy nowy i oryginalny element ? Wiem, że nie wszystko pojawia się w Internecie, więc może ktoś zna sklep, gdzie można coś takiego kupić.

jadja 05-11-2014 19:05

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Spójrz np tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Wiem że używany.

medmatthew 06-11-2014 06:20

Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem
 
Tak, widziałem tunel z powyższego linku, aczkolwiek słusznie zauważyłeś - używany, a mnie zależy na nowym :)
Druga sprawa to taka, że cały kokpit jest u mnie czarny i w takim kolorze szukam też tunelu - ten z allegro ma "srebrne" elementy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.