Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69187)

mirox 07-05-2009 09:18

Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Witam,

Nie wiedzieć w jaki sposób linka, dzięki której możliwe jest otwarcie przedniej pokrywy silnika została zerwana - Ford Focus II (2005).
Czy miał ktoś może podobny przypadek? Jeżeli tak to proszę o info jak można otworzyć przednią pokrywę samemu, czy raczej niezbędna będzie wizyta w warsztacie?

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki.

Mirox

heon 07-05-2009 09:45

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Pokrywy maja to do siebie ze są dosyć dobrze zabezpieczone i nie wiem jak jest w foce II ale jesli chcesz to robic to powodzenia i dużo cierpliwości.

Grzes303 07-05-2009 19:49

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Pokrywę otwiera się kluczykiem.

mizi_dr 07-05-2009 20:36

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
A jest tam jakas linka ?!?

Nurek 76 07-05-2009 20:47

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał Grzes303 (Post 1157870)
Pokrywę otwiera się kluczykiem.

Cytat:

Napisał mizi_dr (Post 1157927)
A jest tam jakas linka ?!?

Dokładnie tak, maskę otwiera się z kluczyka tak jak i w moim MK1 tak i w służbowym MK2.
Dziurka jest pod znaczkiem Forda ;-)

ulrik 09-05-2009 12:08

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Tak, jak koledzy napisali - otwieranie maski odbywa sie za pomoca kluczyka. W Focusach i Mondeo (nie wiem jak w pozostalych)zrezygnowano z umieszczania przycisku i ciegien do otwierania pokrywy silnika - niby w celu lepszego zabezpieczenia przed kradzieza...W celu otawrcia maski przesuwasz polobrotem w lewo znaczek wkladasz kluczyk - przekrecasz w lewo - maska odskakuje, przekrecasz w prawo zaczep zostaje zwolniony i mozesz podniesc maske.

mirox 14-05-2009 09:14

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Oczywiście, że się otwiera kluczykiem :-) Bez przesady, nie otwierałem maski pierwszy raz. To już kolejny mój Focus.

Tylko co wtedy, kiedy przekręcasz kluczykiem w lewo, potem w prawo i nic się nie dzieje...
Po prostu maska się nie otwiera. W jaki sposób dostać się do silnika???

tomiscorpio 14-05-2009 10:15

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Kluczykiem normalnie przekrecasz?? i nic sie nie dzieje??

Probowales przekrecic w jedna strone i tak trzymac , w tym samym momencie pociagnac maske do gory?

Walut 14-05-2009 18:37

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
nieprawda ze nie ma cięgien. klucz wkłada się w otwór jakby wkładki zamka, przekręcenie go powoduje przekręcenie cięgła łączącego wkładkę zamka z właściwym mechanizmem zamykania klapy. połaczenie to jest połączeniem rozłącznym, działa jak przegub rozłaczalny. a żeby było weselej to cięgło ma zmienną długość w zależnosci od ustawienia wkładki i samego mechanizmu zamka i do tego jest z plastiku. tu może być problem, bo cieńkie wąsy na kulistym przegubiku czasem się łamią. jak zdejmiesz osłonę dolną plastikową i ktoś będzie kręcił kluczem w zamku to może podejrzysz jak obraca i czy obraca się cięgło, powinno obracać się jak kluczyk. jak się nie przekręca to jest problem przy wkładce zamka a jak się przekręca i nie otwiera to może być problem połączenia przy mechaniźmie w klapie. nie wiem jaki masz motor i czy jest miejsce żeby wsadzic łapę z pod spodu auta u mne nie ma miejsca ale chyba próbowałbym od dołu

wiwaldy 07-09-2009 22:23

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał mirox (Post 1163049)
Tylko co wtedy, kiedy przekręcasz kluczykiem w lewo, potem w prawo i nic się nie dzieje...
Po prostu maska się nie otwiera. W jaki sposób dostać się do silnika???

odgrzewam tego kotleta ,bo są wypowiedzi ale żadnej porady. Mam ten problem od wczoraj.

kryzys 09-09-2009 21:58

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
ja mialem maly problem z zamkiem w klapie bagaznika, mimo krecenia kluczykiem klapa sie nie otwierala - wkladka w zamku wogole nie dzialala (efekt był taki że kluczyk się przekręcał bez żadnych oporów w wkładce tak jakby właśnie były zerwane cięgna...), mechanik powiedzial ze to przez to ze bagaznik otweram z pilota w kluczyku albo z kabiny a nie kluczykiem tradycyjnie. Polecił wpsiknać jakiś dobry środek odrdzewiająco-smarujący i zobaczyć a jak to niepomoze to wymiana wkladki zamka. Tak więc psiknołem raz i pokrecilem troche kluczykiem zeby sie dobrze rozszedl smar, nastepnego dnia nie bylo zadnego efektu ale potem jeszcze ze 2 albo 3 razy popsikałem w ciagu tygodnia ta wkladke i zamek zaczal dzialac :) od tamtego czasu od czasu do czasu otwieram bagaznik i drzwi tradycyjnie kluczykiem :) z maska nie mialem takiego problemu bo co jakis czas sprawdzam olej albo wymieniam zarowki H7 ktore sie na przemian pala co jakis czas ale moze stalo sie to samo z zamkiem co u mnie...

StigTDCI 13-09-2009 09:30

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Wczoraj naprawiłem, te przypadłość osobiście :) (focus 2005). Zabawa pod samochodem na 2 godziny :/ ale udało się. Od zamka odchodzi plastikowe "cięgiełko" zakończone kulką z nacięciami z obu stron można do niego dojść od spodu (usuwając plastikową pokrywę z pod silnika). U mnie cięgiełko wypięło się z jednej strony (zamek był sprawny).

Walut 13-09-2009 14:50

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
a co ja pisałem 3 posty wcześniej? nie czasem instrukcję naprawy tego problemu? i to dość dokładną myślę

wolf67 16-09-2009 21:34

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
a w sumie to gupota bo nowe foki i mondzia maja otwieranie machy z srodka

ford_user 13-02-2010 14:11

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Właśnie mnie dopadł ten sam problem. Przez otwory w maskownicy widzę, że wyhaczył się plastikowy łącznik od zamka do wkładki z kluczykiem i oczywiście nie moge otworzyć maski. Niestety od spodu silnika mam osłony, a że okres zimowy i brak kanału w garażu, więc niechętnie widzę teraz odkrecanie tych osłon.

Pytanie, czy przypadkiem nie wystarczy zdemontowac przedniej plastikowej maskownicy, tej w której osadzona jest wkładka z kluczykiem i logo forda? Przez szpary widze, że ta maskownica ma jakieś plastikowe zaczepy po bokach, ale na razie nie próbowałem do tego sie dobierać. Czy ktos moze próbował w ten sposób?

I dodatkowe pytanie, co zrobić, żeby sie ustrzec w przyszłości tego typu problemu?

Niestety kończy mi sie płyn od spryskiwacza, więc coś muszę zrobić, czekać do wiosny już nie mogę:razz:

saturnin 11-05-2010 08:20

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Mnie niestety też problem dopadł. W weekend wymieniałem po raz pierwszy żarówkę i żeby do niej się dobrać rozmontowałem maskownicę i wyjąłem z niej zamek. Po zmontowaniu klapa niestety się nie otwiera, więc w kolejny weekend czeka mnie zabawa w czołganie się pod samochodem i kombinowanie jak zdjąć osłony plastikowe od spodu (o ile się da).
Odpowiadając na posta powyżej - zdjęcie maskownicy IMHO nie wchodzi w grę. ma ona kształt litery L - przód (ta część z zamkiem) jest mocowany na dole od wewnątrz do zderzaka za pomocą dwóch zaczepów. Góra (pod klapą) jest mocowana też dwoma zaczepami od tyłu do przegrody pionowej biegnącej za światłami. Na dokładkę są dwie śruby wkręcane od góry przy samej krawędzi reflektorów. Nie mam pomysłu jak to zdjąć bez połamania.
Jak ktoś ma pomysł jak się dobrać do tego cholernego zamka to proszę o pomoc.

romi 17-05-2010 19:32

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Witam, miałem ten proble:winkm i rozwiązanie jest bardzo proste. Trzeba włożyć rekę od spodu rozpinając plastikową osłonę pomiędzy zderzkiem a osłoną silnika między zderzak a chłodnicę i obrócić łącznikiem lub kulką jeżeli łącznik się wypiął podobnie jak kluczykiem. Następnie zregenerować łącznik drucikiem lub wymienic na nowy.Pozdrawiam. :wink:

qhcik 25-07-2010 13:41

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał romi (Post 1438189)
Następnie zregenerować łącznik drucikiem lub wymienic na nowy.Pozdrawiam. :wink:

Cześć,
Właśnie kombinuję jak tu otworzyć tą maskę...u mnie złamała się "łapka" tuż za zamkiem, więc próbuję samym łącznikiem otworzyć mache..niestety opór przy przekręcaniu jest tak duży że boje się że w ogóle wszystko połamię...
btw, o co chodzi z tym drucikiem? :)

pzdr.
qhcik

buniek2580 27-07-2010 06:18

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Są dwa spospby,jeden z nich to sciagnąć zderzak i atrape przednia i odciagnać srubokretem zamek,a druga to wziaśc wiertło 6 i rozwiercic,w trakcie rozwiercania samo wyskoczy z zatrzaskow. Nowy zamek na szrocie kosztuje od 30 do 50 zl. Juz raz mialem takie cos ;/ i tez sie meczylem

qhcik 27-07-2010 11:10

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Cytat:

Napisał buniek2580 (Post 1481298)
Są dwa spospby,jeden z nich to sciagnąć zderzak i atrape przednia i odciagnać srubokretem zamek,a druga to wziaśc wiertło 6 i rozwiercic,w trakcie rozwiercania samo wyskoczy z zatrzaskow. Nowy zamek na szrocie kosztuje od 30 do 50 zl. Juz raz mialem takie cos ;/ i tez sie meczylem

uuuuu :) opcja pierwsza zdecydowanie mniej boleśnie brzmi :) zobaczymy czy mi się uda to zrobić.

Walut 27-07-2010 15:56

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
przecież pisałem , ściągnąć oslonę od spodu i tak jak qhcik pisze, pozdro

Sender 28-07-2010 08:40

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
nowe foki otwieraja sie tez z zewnatrz. tam kolega pisał że od środka. nie ma racji.

Walut 28-07-2010 11:39

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
kolego sender temat brzmi : otworzyc klapę silnika gdy nie działa zewnętrzne przekręcenie kluczyka. Nie działa bo urwalo się cięgno a raczej napewno wąsiki trzymające kulkę tego cięgna łączące wkładkę zamka znajdującą się w zewnętrznej atrapie z wlaściwym zamkiem. Ja nie dyskutuję jak się otwiera bo zakladam że wszyscy to wiedzą tylko radzę jak otworzyć gdy się stanie takie właśnie nieszczęście jak w temacie. Przerabiałem i otworzyłem a guzik mnie obchodzi reszta. Pozdrawiam

coolq2 05-10-2010 09:47

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
U mnie nie chciała się otworzyć maska, bo kluczyk przekręcał się tylko na 3/4 w lewo. Pomogło jedna ręką przekręcenie na maxa kluczyka a drugą dociśnięcie maski, maska się rozszczelniła (bez charakterystycznego dźwięku) i przekręcenie kluczyka w prawo. Następnie popsikanie wd40, i maska otwiera się normalnie.

maciek1974 13-10-2010 06:34

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Witaj !
podobna sprawa mi się zdarzyła w moim Focusie. Po kilku godzinach kombinowania poddałem się i zawiozłem auto do Multeximu w Katowicach. Diagnoza: pęknięta linka i wymiana zamka + awaryjne otwarcie maski. Łączny koszt 350 pln, samo otwarcie maski zdaje się około 100 pln.
Generalnie trzeba uważać otwierając kluczem maskę i lekko podważac podczas ruchu kluczyka.
Pozdrawiam :-)
Cytat:

Napisał ford_user (Post 1361645)
Właśnie mnie dopadł ten sam problem. Przez otwory w maskownicy widzę, że wyhaczył się plastikowy łącznik od zamka do wkładki z kluczykiem i oczywiście nie moge otworzyć maski. Niestety od spodu silnika mam osłony, a że okres zimowy i brak kanału w garażu, więc niechętnie widzę teraz odkrecanie tych osłon.

Pytanie, czy przypadkiem nie wystarczy zdemontowac przedniej plastikowej maskownicy, tej w której osadzona jest wkładka z kluczykiem i logo forda? Przez szpary widze, że ta maskownica ma jakieś plastikowe zaczepy po bokach, ale na razie nie próbowałem do tego sie dobierać. Czy ktos moze próbował w ten sposób?

I dodatkowe pytanie, co zrobić, żeby sie ustrzec w przyszłości tego typu problemu?

Niestety kończy mi sie płyn od spryskiwacza, więc coś muszę zrobić, czekać do wiosny już nie mogę:razz:


zimny13 30-04-2011 18:51

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
A u mnie ewidentnie zniknął jakiś łącznik między cięgłem zamka na grilu a zatrzaskiem maski i du...
Może w poniedziałek spróbuję się do tego dobrać. Jak się uda to podzielę się wiedzą.

Walut 30-04-2011 19:58

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
no to kolega zimny13 przeczytał temat , nie może się nie udać:))))

conris 30-04-2011 20:32

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Warto mieć w takiej chwili assistance, przynajmniej holowanie gratis do serwisu.
A z holownikiem zawsze można się dogadać ze aku padł.

marcinv530erx 01-05-2011 07:46

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
A po co holować do serwisu z tematu wynika że koledzy nie mogą otworzyć maski a nie zapalić samochodu .

conris 01-05-2011 08:18

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Cytat:

Napisał marcinv530erx (Post 1647146)
A po co holować do serwisu z tematu wynika że koledzy nie mogą otworzyć maski a nie zapalić samochodu .

Skoro nie mogą otworzyć , zrobi to za nich serwis,(z doholowaniem za friko). A że serwisy i holowniki to czasem układ naczyń połączonych,to "cash flow."

marcinv530erx 01-05-2011 08:21

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Ale oni sa w stanie zakulac sie do tego serwisu o własnych siłach :lol:
Pozdrawiam

zimny13 04-05-2011 16:50

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
A więc:
Naprawiłem. Zabierać się za to należy od spodu auta. Demontujemy małą osłonę chłodnicy - tą od zderzaka, i ....

1) o ile jest cięło teleskopowe urwane od strony grilla lub zepsuta jest wkładka zamka i nie można przekręcić kluczyka - po prostu kręcimy cięgłem (zdjęcie1) i maska powinna się otworzyć.

2) gdy cięgło spadło, urwało się od strony zatrzasku maski albo wcale go niema - musimy włożyć rękę wyżej, i jakoś przekręcić taką częścią przy zatrzasku (zdjęcie2)

zdjęcie1

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b2376d0fc17b.jpg


zdjęcie 2

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0649e0747a4c.jpg

Naprawa u mnie polegała na połączenie cięgła zamka z zatrzaskiem - zsunęło się.

Dla wiadomości innych: zestaw naprawczy u mnie w ASO to koszt około 180PLN (nawet mieli na miejscu bo to dość częsta usterka)

Podsumowując: nie panikujemy, wchodzimy pod auto (mi nawet nie był potrzebny ani kanał ani podnośnik, położyłem się po prostu pod zderzakiem), otwieramy maskę w/g wskazówek powyżej, potem demontujemy grilla i do dzieła (wymieniamy części, łączymy to co spadło itp.)
Mnie zajęło to około 25min. Powodzenia!!!

pinez 18-07-2011 20:41

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Cytat:

Napisał zimny13 (Post 1649035)
A więc:
Naprawiłem. Zabierać się za to należy od spodu auta. Demontujemy małą osłonę chłodnicy - tą od zderzaka, i ....

1) o ile jest cięło teleskopowe urwane od strony grilla lub zepsuta jest wkładka zamka i nie można przekręcić kluczyka - po prostu kręcimy cięgłem (zdjęcie1) i maska powinna się otworzyć.

2) gdy cięgło spadło, urwało się od strony zatrzasku maski albo wcale go niema - musimy włożyć rękę wyżej, i jakoś przekręcić taką częścią przy zatrzasku (zdjęcie2)

zdjęcie1

Dla wiadomości innych: zestaw naprawczy u mnie w ASO to koszt około 180PLN (nawet mieli na miejscu bo to dość częsta usterka)

Podsumowując: nie panikujemy, wchodzimy pod auto (mi nawet nie był potrzebny ani kanał ani podnośnik, położyłem się po prostu pod zderzakiem), otwieramy maskę w/g wskazówek powyżej, potem demontujemy grilla i do dzieła (wymieniamy części, łączymy to co spadło itp.)
Mnie zajęło to około 25min. Powodzenia!!!


Potwierdzam, wejść pod auto zdjąć osłonę pomiędzy zderzakiem i osłoną silnika, włożyć ręce po pachy :lol: i przekręcić łącznik lub jeśli go nie ma to samo cięgno (to jak na zdjęciu 2).
W uzupełnieniu pokazuje patent na naprawę cięgienka bo wydawanie 180 zł aby zmienić kawałek plastiku wydał mi się absurdalny.
U mnie oberwał się jasno beżowy plastik - "haczyk" wzmocniłem go drutem.
1. rozgrzanym drutem wypaliłem otwór w tej części i okręciłem wokół czarnej kulki. Szczegóły na zdjęciach (niewyraźnie bo z telefonu) górna część się ukruszyła:
http://www.chem.umk.pl/~pinez/290.jpg

iPit 03-08-2011 14:36

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Ok dostałem się do Cięgna, otworzyłem klapę. Patrze ze się zsunęło, wieć wkładam je na tą kuleczkę co jest od strony grilla, popsikałem wszystko jeszcze Wd40, zeby chodziło lepiej, i pora na próbę. I tu niespodzianka bo spada to cięgną cały czas od strony atrapy, z drugiej strony cięgną ewidętnie wskakuje na kulkę, a z tej strony od atrapy da się go wsadzić ale kliku nie słychać.

kolacja 26-02-2012 20:27

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Źle przekręciłem kluczyk i mam ten sam problem. Cięgło spadło od strony atrapy i złamało się. Na allegro znalazłem zamiennik:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy warto go kupić? A skąd wy zdobyliście cięgła na zmianę? Ile kosztuje w ASO?

mr_matt 14-12-2012 10:23

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
I jak @kolacja, kupiłeś ten zamiennik, działa? Czy zdecydowałeś się na oryginał?

kolacja 14-12-2012 20:00

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Kupiłem ten zamiennik. Niestety nie pasował idealnie, w sumie to dało się wykorzystać tylko jedną część, ale w moim wypadku naprawa się udała. Do dziś z wielką uwagą otwieram maskę. Najpierw w lewo, potem w prawo- za każdym razem powtarzam to w myślach. Do dziś działa więc polecam.

kamilp2 21-06-2013 18:38

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Panowie,
tylko nie psikajcie tych elementów WD40, ani silikonami... ewentualnie wystarczy wyczyścić dobrze. tam tworzywo pracuje na tworzywie, więc mają wystarczający poślizg. dodatkowo wd40 (cx itd.) niszczą tworzywo i gumę (parcieją, szybko starzeją się).
jeśli psikacie olejami, nic dziwnego, że nie trzyma się jedno na drugim. chyba, że komuś się połamało.
jeszcze dziś po założeniu własnego cięgna (przez głupotę je przypadkowo zrzuciłem podczas domykania maski...) zauważyłem, że podczas przekręcania nr 1 (w lewo) jeśli delikatnie naciśniemy maskę w miejscu zamka - kluczyk obraca się bez przeszkód. następnie (to już nie jest nic odkrywczego) lekko unosimy i w prawo.

bonzo000 21-06-2013 22:07

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
TNT
http://denali.phys.uniroma1.it/twiki...rences/tnt.gif

marlang 10-07-2014 06:54

Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
3 załącznik(i)
Witam. Też niestety miałem ten problem z zerwanym cięgnem. Ale znalazłem, przynajmniej w moim przypadku, lepszy sposób na otwarcie maski. Wystarczy przez otwory nad zamkiem jakimś długim i cienkim haczykiem wypiąć cięgno i następnie długim płaskim przedmiotem na przykład śrubokrętem, lub w moim przypadku chochlą kuchenną, która ma długą płaską rączkę, przekręcić zamek najpierw w lewo a później w prawo. Może nie jest to takie proste ale mi zajęło to około minuty. Może komuś to pomoże.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.