Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Klimatyzacja nie działa po chwili od zatrzymania samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281511)

Tomek_info 28-05-2018 14:34

Klimatyzacja nie działa po chwili od zatrzymania samochodu
 
Witam
mój problem jest następujący, pojawia się przy wysokiej temperaturze powietrza:
Kompresor klimatyzacji wyłącza się na postoju.
Jadę z działającą klimatyzacją (nie ma znaczenia czy jest w trybie auto czy sam reguluję nawiewy i prędkość pracy wentylatora), zatrzymuję się, po kilku minutach przestaje działać kompresor (wentylator chłodnicy działa dalej, spalanie chwilowe z 1.3 l/h spada do 0.8 l/h), wystarczy że ruszę, przejadę 5 metrów kompresor zaczyna działać, zatrzymuję się, sytuacja powtarza się. Układ był sprawdzany pod kątem szczelności i ilości czynnika. Wszystko jest OK. Chłodnica klimatyzacji była wymieniana w zeszłym roku.
Miałem też taki przypadek jak auto stało cały dzień na słońcu (temperatura powyżej 30 stopni). Odpaliłem, przejechałem około 1-2 kilometrów, zatrzymałem się i po chwili słyszę "CYK" wyłączył się kompresor, dosłownie "bujnąłem auto" przejechało może 1-2 metry i klima zaczęła działać, jednak po chwili znowu kompresor się wyłączył. Cały czas działał wentylator chłodnicy

Jaryska 28-05-2018 17:00

Odp: Klimatyzacja nie działa po chwili od zatrzymania samochodu
 
Poczekaj dłużej, na pewno kompresor sie włączy, jak działa podczas jazdy, to i na postoju też musi działać.
A cykliczne wlączanie kompresora, to normalka.
Poczekaj na postoju na włączonej klimatyzacji, jezeli nie włączy sie kompresor, to zauważ czy po dłuższej chwili wentylatory też sie zatrzymają.

Tomek_info 28-05-2018 17:58

Odp: Klimatyzacja nie działa po chwili od zatrzymania samochodu
 
Kompresor się nie włączy. To juz sprawdzałem kilka krotnie. Z wentylatorem jest problem. Jak jadę to i tak temp jest w połowie wskaźnika i jest gorąco więc nikła szansa na to aby sie wyłączył. Zresztą tak jak pisałem spalanie chwilowe spada i z kratek dmucha powietrzem które jest czuć że nie jest po klimatyzacji

atari 28-05-2018 19:52

Odp: Klimatyzacja nie działa po chwili od zatrzymania samochodu
 
wiatrak wgl Ci dziala ? bo objawy wskazuje ze nie dziala wiatrak i na postoju wzrata cisnienie i wylacza klime

Tomek_info 15-09-2020 10:33

Odp: Klimatyzacja nie działa po chwili od zatrzymania samochodu
 
Usterka była banalna, chłodnica wody była bardzo brudna i nie przepuszczała powietrza. Obyło się bez rozbierania przodu, na warsztacie podnieśli auto do góry, wyczyścili chłodnice i wszystko. Teraz nawet wnetylator chłodnicy nie pracuje na maxymalnych obrotach jak mam włączoną klimatyzacje.
Piszę o tym dopiero teraz bo dopiero przez wakacjami to zrobiłem. Wcześniej nie myślałem o tym, bez względu na temperaturę zewnętrzną wskaźnik temperatury zawsze stał na 90 stopniach

WojtekJu 04-05-2023 13:19

Nie działa klimatyzacja podczas stania w korku.
 
Witam.
Problemem jest niedziałająca klima podczas stania w korku. Gdy tylko zaczyna się płynniejszy ruch klimatyzacja zaczyna funkcjonować normalnie.
Układ sprawdzony i poprawnie nabity tydzień temu. Okazało się że jesienią została klimatyzacja nabita ale jak to specjalista mówi, przed nabiciem nie została wytworzona próżnie tylko ktoś uzupełnij wpompowując gaz i ciśnienie było za duże. Dodam że klima podczas postoju i wolnej jazdy w korku przestaje działać gdy jest powyżej 20 stopni w zwyż. Normalnie czuć aż stęchłym powietrzem choć filter był wymieniany. Przed nabijaniem klimy jesienią wszystko było ok.

rajman 04-05-2023 13:31

Odp: Nie działa klimatyzacja podczas stania w korku.
 
wentylator nie startuje i taki tego efekt, a o tym jaki jest tego powód jest pierdyliard tematów pod tytułem "nie działa klima" ...

tomao 04-05-2023 13:32

Odp: Nie działa klimatyzacja podczas stania w korku.
 
Czy wentylatory w zespole chłodnic włączają się po załączeniu klimatyzacji?

WojtekJu 04-05-2023 13:34

Odp: Nie działa klimatyzacja podczas stania w korku.
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3455108)
Czy wentylatory w zespole chłodnic włączają się po załączeniu klimatyzacji?

Tak. Gdy wyłączę AC wentylator stoi. Po włączeniu AC wentylator działa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.