Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] wymiana zawieszenia, na jakie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96669)

baca21 04-04-2010 11:16

wymiana zawieszenia, na jakie?
 
Witam. Otóż mam mk4 1,4 16V z 96 roku 5d. Prawdopodobnie skończyły się amorki bo strasznie przechyla i kołysze. Auto jest jeżdżone codziennie po 100km i dodatkowo ma LPG i spory 55(40-42 litry gazu wchodzi) litrowy zbiornik umieszczony w bagażniku między nadkolami po 1,5cm luzu z każdej strony, pełny zbiornik trochę waży. Chciałbym założyć nowe amorki najlepiej sztywniejsze trochę, nie chcę za bardzo obniżać zawieszenia bo w zimie każdy cm się liczy. Jakiej firmy polecacie? Na razie amorki a w lato albo jesień dojdzie wymiana sprężyn (chyba).
Pozdrawiam

maxx von sydow 04-04-2010 16:10

Odp: Mk4 zawieszenie
 
Prawdopodobnie skończyły Ci się sprężyny i amortyzatory.
Jak nie chcesz obniżać auta to kup NOWE sprężyny i najlepiej regulowane amortyzatory . Wtedy sztywność możesz sobie ustawiać wg potrzeby.
Tylko może być problem ze znalezieniem takowych, ponieważ sportowe amory są z reguły krótsze (przystosowane do krótszych sprężyn) ale trzeba by poszukać.

Budżetowym sposobem na sztywniejsze zawieszenie jest montaż amortyzatorów z większego/cięższego auta.
A najpierw dla pewności sprawdz sobie stabilizator.

Wojtek 04-04-2010 16:33

Odp: Mk4 zawieszenie
 
Proszę o poprawienie tematu postu na zgodny z regulaminem.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja " dalej "zaawansowane ".

Temat przeniosłem do działu samochody " Fiesta " , ponieważ Twoje pytanie ma niewiele wspólnego z tuningiem.

skola 04-04-2010 18:21

Odp: Mk4 zawieszenie
 
Jak stuka to byłby stabilizator. Zobacz czy nie masz wycieków z tych amorków

baca21 04-04-2010 19:33

Odp: Mk4 zawieszenie
 
Jeżeli w złym dziale napisałem to przepraszam, co do zawieszenia widziałem obniżane o 25- 30mm i to by wystarczyło. Jutro sprawdzę czy przeciekają. Lepiej zmienić same amory na lepszej klasy i później - czytaj lato/jesień zmienić też sprężyny na lepsze? czy też czekać, zbierać pieniążki i zmienić cały komplet? Acha w grę wchodzą TYLKO nowe elementy - nie mam ochoty bawić się w używki. Stabilizator jest ok ale do wymiany mam łącznik stabilizatora bo zaczyna klekotać na dziurach. A co sądzicie o tych amorkach i sprężynach TA technics, na alle.. widziałem komplet amory plus sprężyny za trochę ponad tysiąc obniżające o 25-30mm ? czy znacie i polecacie lepsze?
Pozdrawiam

skola 04-04-2010 22:02

Odp: Mk4 wymiana zawieszenia, na jakie?
 
Nie chodzi o dział lecz o zmiane tematu typu padło mi zawieszenie jakie amortyzatory polecacie , Nie masz co obniżać zawieszenia na naszych drogach im wyższe tym lepiej. Bilstain sachs to są dobre firmy 50 tyś się na nich robi a nie podróbki co masz 5 i już jest lipa.

baca21 05-04-2010 10:17

Odp: Mk4 wymiana zawieszenia, na jakie?
 
OK. Teraz już mniej więcej rozumiem. Tylko nasuwa się kolejne pytanie. Wymieniać amorki już teraz? czy poczekać i wymienić razem ze sprężynami :?:
Pozdrawiam

skola 05-04-2010 11:53

Odp: Mk4 wymiana zawieszenia, na jakie?
 
A długo jeździłeś na tych amorkach ??tzn czy na tym zestawie wyjechanych amorków

baca21 05-04-2010 17:56

Odp: Mk4 wymiana zawieszenia, na jakie?
 
amorki z tego co mi wiadomo... bo samochód mam od ojca maja koło 60 tys na pewno.. a chcę wymienić cały komplet przód i tył a także sprężyny, pytałem o Ta technics bo widziałem po prostu na alle.. cały zestaw, jeżeli lepiej wymienić cały zestaw to poczekam, i pewnie wybór będzie większy jak gotówki będzie więcej :lol: co do wyżej/niżej- to nie chcę nisko ze względu na zimę, zaspy a mieszkam w górach więc jest to dość istotne, 40 mm to max na jaki zdecydowałbym się obniżyć, tulejki- jest to ciekawa alternatywa do gumowych. Ile mniej więcej kosztuje sensowny zestaw amory plus sprężyny, jakiej firmy, jeżeli można prosiłbym kogoś o takie zestawienie a przynajmniej linki.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.