Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149570)

Bosman71 31-01-2012 16:39

Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
Witam,

Mam możliwość zakupienia Mondka jak w temacie:

Ford Mondeo hatchback (kolor nibeiski policyjny :?)
Silnik: 1.8 TDCI
Rok produkcji: 2008
Przebieg: 66 450 km
Wersja: Silver X
Skrzynia: 5 biegów.

Cena około 35tyś.

Wszystko pewne tzn nie jest wypadkowy, jedna drobna poprawka lakiernicza na blotniku a poza tym nic sie z nim nie działo. Auto wykupywałbym ze swojej firmy.

Czy sądzicie, że cena w stosunku do przebiegu, wieku, silnika oraz wyposażenia jest atrakcyjna?
Czy jest jakaś wielka wada/zaleta względem silnika z 6 biegową skrzynią czy sie w ogóle tym nie przejmować?

Pozdrawiam

wojtbf1 31-01-2012 20:52

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
Jeśli nie zależy Ci na osiągach i wyposażeniu a z drugiej strony masz pewność co do pochodzenia to nie ma się chyba nad czym zastanawiać......cena dobra.

darrally 01-02-2012 15:46

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
Demon prędkości i dynamiki to nie będzie, ale jak pewny egzemplarz to można brać!

dawid 01-02-2012 16:31

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
ja posiadam takiego Mondeo tylko przebieg mam juz wiekszy. wbrew opinii tutaj na forum i narzekaniom nic sie w moim nie dzieje. tankuje i jezdze.

ocznik 01-02-2012 21:30

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
za te pieniądze bierz jak nie zależy Ci na 2.0 i lepszym wyposażeniu...

chyba ze samochodem jeżdziło 10 osób jako typową firmówką - wtedy bym się zastanawiał

Bosman71 01-02-2012 23:15

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
No właśnie jedyne co to ta dynamika.

Do tej pory jeździłem Focusem 2.0 TDCi 136KM i byłem bardzo zadowolony właśnie głównie z dynamiki bo wyposażenie było z najbiedniejszej wersji Trend.

Natomiast porównuję trochę tego Mondka do Vectry 1.9 CDTi 120KM, którym jeździ brat i ona jest według danych technicznych wolniejsza:

Vectra: 1.9 CDTI 120KM 280Nm 11.5s do 100km/h
Mondeo: 1.8 Duratorq TDCi 125KM 10.7s do 100km/h

Vectra jeździ całkiem znośnie, a przy długich trasach jakie robie (Wawa-Wroc) była przyjemniejsza od Focus w tym, że komfort jazdy i wygłuszenie było zdecydowanie lepsze. Focus cieszył niebywale przy każdym wyprzedzaniu i przyśpieszaniu :D

A może ktoś widział w Mazowieckim jakiegoś Focus 2 2.0 TDCi po liftingu w dobrym stanie technicznym i przyzwoitym przebiegiem?

MaroX 02-02-2012 10:05

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
Cytat:

Napisał Bosman71 (Post 1775939)
No właśnie jedyne co to ta dynamika

1.8 TDCi ma 125 konia w serii. Po lekkim chipsie u HEKO będziesz miał 145 kucy i 9,5 sek do 100 km/h, v-max ponad 200. Myślę, że jakoś z tym przeżyjesz. Tym bardziej, że auto jest pewne, przebieg nieduży i cena bardzo przystępna. Ja bym się nawet nie zastanawiał... 8)

Co do skrzyni 5 to do jazdy po mieście jest lepsza niż 6. Trochę miej będziesz "mielił" wajhą. 6 bieg przydaje się w dłuższej trasie. Ale w Polskich realiach raczej nie odczujesz jakiś spektakularnych różnic i oszczędności na paliwie.

the_eagle 02-02-2012 16:01

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
Cytat:

Napisał MaroX (Post 1776074)
1.8 TDCi ma 125 konia w serii. Po lekkim chipsie u HEKO będziesz miał 145 kucy i 9,5 sek do 100 km/h, v-max ponad 200. Myślę, że jakoś z tym przeżyjesz. Tym bardziej, że auto jest pewne, przebieg nieduży i cena bardzo przystępna. Ja bym się nawet nie zastanawiał... 8)

Co do skrzyni 5 to do jazdy po mieście jest lepsza niż 6. Trochę miej będziesz "mielił" wajhą. 6 bieg przydaje się w dłuższej trasie. Ale w Polskich realiach raczej nie odczujesz jakiś spektakularnych różnic i oszczędności na paliwie.

Wg tego co piszą na brytyjskich forach i z tego co widzę w testach na hamowani praktycznie każdy silnik 1.8 125KM ma około 128-130KM niektóre nawet 132KM seryjnie. Dynamika to dla M5 10.7s wg papierów producenta a w przypadku M6 to 10.5s do 100km/h. Na pewno nie jest to wół. Samochód waży np mój 1465kg wiec jest o około 100kg lżejszy od 2.0 tdci 140KM titanium co oznacza że oba samochody będą miały praktycznie to samo przyspieszenie ... szkoda że o tym ford nie piszę... ;) Moment obrotowy 2.0 tdci i 1.8 tdci 125KM jest ten sam - tylko że w 2.0 jest bardziej płaska charakterystyka co przekłada się na zwykle lepsze przyspieszenie o ile nie jest przeładowany wyposażeniem jak titanium...bo wtedy masa robi swoje. Każde 100kg to nieco poniżej 1s w plecy przy przyspieszeniu do 100ki.

1.8 generalnie jest upierdliwy w innych kwestiach - duża turbina gareta powoduje turbo dziurę której prawie nie ma w 2.0 tdci. Silnik dość dziwnie pracuje jak jest zimno - głośno. Natomiast trzeba powiedzieć że ma to też sowoje zalety - brak DPF'a a wiec kolejnych dodatkowych kosztów związanych z dieslem. Obecne wtryski Delphi w tych silnikach są o wiele tańsze niż Simensa w 2.0 tdci bo to common rail II gen a nie III wiec wtryski są elektromagnetycznie a piezoelektryczne otwierane. 1.8 przez nieco mniejsze ciśnienie w CR będzie mniej podatny na marne paliwo, silnik ten nie ma tez tendencji do brania oleju.

Dół silnika 1.8 pamięta jeszcze transita to żeliwny kadłub natomiast korbowody i tłoki są kute - a wiec o wiele wytrzymalsze niż w 2.0 tdci. Generalnie nie licząc osławionego awaryjnego (głowniew foce MK I) osprzętu delphi który został już dawno udoskonalony i nie sprawia problemów to sam silnik jest bardzo wytrzymały - ja w poprzedniej foce wykręciłem na nim pod 300tys km i po silniku nic nie było widać aby to miał być koniec.

Bosman71 02-02-2012 16:28

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
Hmmm... po takich informacjach (oczywiście chyba nie mam podstaw żeby im nie wierzyć) to w sumie widać, że to raczej powinien być całkiem przyzwoity wybór.

Jeszcze w weekend podjadę zobaczyć parę Focus'ów 2.0 TDCi tak na wszelki wypadek i będę decydował. Obecnie wszystkie Foczki były albo z bogatą historią(czasami w komisie nie chcieli udzielić żadnych info o historii auta) albo z gwiżdżącą turbiną, z która już w poprzednim aucie miałem doczynienia.

A ten mondek wydaje się dobrą opcją. :)

Dzięki za te wszystkie informacje. Jakby, ktoś jeszcze czymś miał chęć się podzielić będę wdzięczny.

A czy turbinę przy wkręcaniu na wysokie obroty na postoju powinno być choć odrobinę słychać czy powinna być zupełni cicha?

Pozdrawiam

dawid 02-02-2012 19:26

Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.
 
jesli moge cos poradzic to jezdzilem Focusem i mondeo. Komfort jazdy w mondeo jest o wiele lepszy a jak masz rodzine to problem z pakowaniem sie tez masz zalatwiony.
Wiem kazdy chwali swoje ale az tak wielkiej roznicy nie odczujesz na polskich drogach pomiedzy 2.0TDCI a 1.8 TDCI (pewnie sie narazilem uzytkownikom tych pierwszych ;)). Do turbo dziury mozna sie przyzwyczaic ;))). a bez chipa spokojnie na autostradzie te 180-190 km/h pojedziesz nawet zapakowanym na full autem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.