Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] "Trzepotanie" od czasu do czasu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287359)

Marches 15-10-2018 21:29

"Trzepotanie" od czasu do czasu silnika
 
więc tak MK3, na liczniku 167000km przebiegu, i tak od pewnego czasu obserwuje silnik, siłę ma, ładnie się zbiera i na 6 biegu potrafi mimo że ma 95kucy, od samego początku silnik zadbany, wymiany oleju i filtrów co 8-10k km. Silnik 1.6 TDCI, i tu problem jest, silnik ładnie pracuje równo, ale od czasu do czasu "trzepocze" przed 1-2 sekundy, czyżby wtryski zaczynały lać? w końcu to common rail więc kto wie. Jak by nie było silniczek zadbany, nikt mi nie zarzuci że jeździłem 50k km bez wymiany czegokolwiek. Jak macie jakieś pomysły to walcie śmiało.

maciej_b 16-10-2018 13:35

Odp: "Trzepotanie" od czasu do czasu silnika
 
W tym przypadku to tylko stwierdzenie ten typ tak ma.
Problem opisywany już na forum.

HumbleHunter 16-10-2018 13:49

Odp: "Trzepotanie" od czasu do czasu silnika
 
Potwierdzam - to normalne, byłem z tym w serwisie, sprawdzili poduszkę pod silnikiem i zaprogramowali wtryski od nowa, ale po paru tygodniach już było tak samo jak wcześniej. Te silniki mają bardzo ciasno pasek rozrządu naciągnięty - też silnik drga, tłumik drgań na kole nie daje rady :D Po czasie też pompa wody zaczyna jęczeć.

Marches 17-10-2018 10:45

Odp: "Trzepotanie" od czasu do czasu silnika
 
no własnie mi też proponowali w serwisie wymianę wtrysków i rozrządu, ale to już ładna sumka się zbiera a ja nie mam gwarancji że będzie okej. Dziwi mnie to bo gdy miałem Megane III to chodził silniczek jak benzynka, bez żadnego trzepotania, a było to oczywiście DCI, nie to że żałuję sprzedaży tamtego i kupna foczki, ale Meganka chodziła jak benzynka, tylko 2009 rok i już wiele rzeczy do wymiany było, a dbałem, ale siłą rzeczy to, tamto trzeba było wymienić.

maciej_b 17-10-2018 17:21

Odp: "Trzepotanie" od czasu do czasu silnika
 
Wcześniejsza wersja tego silnika 16 zaworowa nie grzeszyła kulturą pracy. Ta 8 zaworowa daje się we znaki tymi drganiami...

Marches 17-10-2018 18:50

Odp: "Trzepotanie" od czasu do czasu silnika
 
i co próbowałeś coś zrobić z tym "trzepotaniem" ?

maciej_b 17-10-2018 20:53

Odp: "Trzepotanie" od czasu do czasu silnika
 
W zasadzie nie. Po zaznajomieniu się ze skalą problemu stwierdziłem ze nie warto.
Lekka poprawa jest po wirusie u Heko. Zauważyłem że znacznie mniej drga jeśli się włączy klimatyzację. Ale włączenie klimy zmienia nie tylko obciążenie silnika, zmienia sie dawkowanie paliwa itp.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.