Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69187)

mirox 07-05-2009 09:18

Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?
 
Witam,

Nie wiedzieć w jaki sposób linka, dzięki której możliwe jest otwarcie przedniej pokrywy silnika została zerwana - Ford Focus II (2005).
Czy miał ktoś może podobny przypadek? Jeżeli tak to proszę o info jak można otworzyć przednią pokrywę samemu, czy raczej niezbędna będzie wizyta w warsztacie?

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki.

Mirox

heon 07-05-2009 09:45

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Pokrywy maja to do siebie ze są dosyć dobrze zabezpieczone i nie wiem jak jest w foce II ale jesli chcesz to robic to powodzenia i dużo cierpliwości.

Grzes303 07-05-2009 19:49

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Pokrywę otwiera się kluczykiem.

mizi_dr 07-05-2009 20:36

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
A jest tam jakas linka ?!?

Nurek 76 07-05-2009 20:47

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał Grzes303 (Post 1157870)
Pokrywę otwiera się kluczykiem.

Cytat:

Napisał mizi_dr (Post 1157927)
A jest tam jakas linka ?!?

Dokładnie tak, maskę otwiera się z kluczyka tak jak i w moim MK1 tak i w służbowym MK2.
Dziurka jest pod znaczkiem Forda ;-)

ulrik 09-05-2009 12:08

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Tak, jak koledzy napisali - otwieranie maski odbywa sie za pomoca kluczyka. W Focusach i Mondeo (nie wiem jak w pozostalych)zrezygnowano z umieszczania przycisku i ciegien do otwierania pokrywy silnika - niby w celu lepszego zabezpieczenia przed kradzieza...W celu otawrcia maski przesuwasz polobrotem w lewo znaczek wkladasz kluczyk - przekrecasz w lewo - maska odskakuje, przekrecasz w prawo zaczep zostaje zwolniony i mozesz podniesc maske.

mirox 14-05-2009 09:14

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Oczywiście, że się otwiera kluczykiem :-) Bez przesady, nie otwierałem maski pierwszy raz. To już kolejny mój Focus.

Tylko co wtedy, kiedy przekręcasz kluczykiem w lewo, potem w prawo i nic się nie dzieje...
Po prostu maska się nie otwiera. W jaki sposób dostać się do silnika???

tomiscorpio 14-05-2009 10:15

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Kluczykiem normalnie przekrecasz?? i nic sie nie dzieje??

Probowales przekrecic w jedna strone i tak trzymac , w tym samym momencie pociagnac maske do gory?

Walut 14-05-2009 18:37

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
nieprawda ze nie ma cięgien. klucz wkłada się w otwór jakby wkładki zamka, przekręcenie go powoduje przekręcenie cięgła łączącego wkładkę zamka z właściwym mechanizmem zamykania klapy. połaczenie to jest połączeniem rozłącznym, działa jak przegub rozłaczalny. a żeby było weselej to cięgło ma zmienną długość w zależnosci od ustawienia wkładki i samego mechanizmu zamka i do tego jest z plastiku. tu może być problem, bo cieńkie wąsy na kulistym przegubiku czasem się łamią. jak zdejmiesz osłonę dolną plastikową i ktoś będzie kręcił kluczem w zamku to może podejrzysz jak obraca i czy obraca się cięgło, powinno obracać się jak kluczyk. jak się nie przekręca to jest problem przy wkładce zamka a jak się przekręca i nie otwiera to może być problem połączenia przy mechaniźmie w klapie. nie wiem jaki masz motor i czy jest miejsce żeby wsadzic łapę z pod spodu auta u mne nie ma miejsca ale chyba próbowałbym od dołu

wiwaldy 07-09-2009 22:23

Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał mirox (Post 1163049)
Tylko co wtedy, kiedy przekręcasz kluczykiem w lewo, potem w prawo i nic się nie dzieje...
Po prostu maska się nie otwiera. W jaki sposób dostać się do silnika???

odgrzewam tego kotleta ,bo są wypowiedzi ale żadnej porady. Mam ten problem od wczoraj.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.