Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wyciek paliwa przez złącze przelewowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254215)

kula67 21-11-2016 15:58

Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
1 załącznik(i)
Witam
Wczoraj wyczułem zapach ropy w kabinie samochodu, więc szybko zajrzałem pod maskę. Zdemontowałem osłonę i zauważyłem że przez jedno złączke/zawór wycieka ropa. Po demontażu tego złącza/zaworu okazało się że jest uszkodzony oring. Moje pytanie to czy można gdzieś kupić orginalny oring??
Ford S-Max 2006 1.8tdci - w załączniku przesyłam zdjęcie żeby ułatwić o co mi chodzi
Pozdrawiam

mm32 21-11-2016 18:48

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
W serwisie są zestawy naprawcze,ale są drogie.Jest na forum wątek bo te oringi dość często padają,były tam podane ich wymiary.

el_guapo 22-11-2016 11:43

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2697971)
W serwisie są zestawy naprawcze,ale są drogie.Jest na forum wątek bo te oringi dość często padają,były tam podane ich wymiary.

Ok. 15 zł za 4 sztuki to drogo? Mowa o tych małych oringach na przelewach.

mm32 22-11-2016 15:12

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
Cytat:

Napisał el_guapo (Post 2698392)
15 zł za 4 sztuki to drogo?

Tyle w ASO Ci powiedzieli ?

sewenpamp 22-11-2016 17:28

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
Cytat:

Napisał kula67 (Post 2697860)
Witam
Wczoraj wyczułem zapach ropy w kabinie samochodu, więc szybko zajrzałem pod maskę. .....

Cześć przeczytaj te tematy "[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]" ; "[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Masz tam namiary gdzie kupić oringi, ewentualne spinki jak byś zgubił i jak sobie pomóc przy wymianie oringów itd. Robiłem to sam wiec możesz pisać na pw to coś mogę doradzić.
Pozdrawiam.

Baxior 22-11-2016 17:56

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
1 załącznik(i)
zobacz czy nie masz ubytku w rowku (od spodu) na zabezpieczeniu u mnie uszczelnienie nic nie dało musiałem spiąć trytytką przelew albo wymiana całego przewodu powrotnego

kula67 01-12-2016 16:08

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
Witam
Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie te oringi kosztują 15zł za 4szt

qsto 08-08-2017 20:20

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
Dzień Dobry,
Wyczytałem wszystkie linki i szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie mam również wyciek z przewodu przelewowego. Ale u mnie "wybiło" końcówkę konektora czarnego - tego co na zdjęciu w poście wyżej. Założyłem nowy oring i wkładałem końcówkę na swoje miejsce. Nie wiem jednak jak działa ten drucik, który chyba ma zadanie trzymać końcówkę w miejscu. Jak auto stoi w miejscu i odpalę to nie cieknie, wystarczy się przejechać i już wybija końcówkę i ropa się leje z auta. Chyba nie ma sensu wymieniać całych przewodów skoro powodem jest drucik/spinka/zatrzask ? Nie wiem jak to ugryźć, oglądałem nawet fotostory z wymianą oringa ale to jest z Mondeo i układ jest inny i nie było napisane jak to działa dokładnie.
Proszę o pomoc.

mkaminski100 09-08-2017 08:00

Odp: Wyciek paliwa przez złącze przelewowe
 
Spinkę można włożyć przed lub po wsadzeniu króćca, ale spinka musi być dokładnie i do końca włożona w obudowę wtrysku. Krótka część w otwór górny, a dłuższa w wyżłobienie pod obudową i ma być wciśnięta do końca.
Króćce wypadają jak je ktoś na siłę wyciąga i oblamuje "zatrzask". One się rozchodzą na średnicy aż do wyżłobienia w które wchodzi spinka i jeżeli ten ząbek jest nadkruszony to króciec będzie wypadał.
Postaram się zrobić zdjęcia dzisiaj i to pokazać bo tak najłatwiej zrozumieć.
Krócce są dostępne osobno, są nawet aluminiowe żeby się nie uszkadzały.

Sent from my E6853 using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.