Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296357)

Marta1213 22-05-2019 11:51

Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Witam wszystkich.
Ford Fiesta 2011(1.6 TDCi), jazda głównie miejska.
Chodzi mi o informację dot.wypalania DPF. Słysze różne opinie,... że powinno się wyjechać na autostradę co tydzień ażeby go wypalić, inni mówią że wcale nie. I bądź tu mądry ...kogo słuchać.? A tak wogóle jak rozpoznać że jest własnie wypalanie DPF. Próbuje czytać różne info na ten temat,ale dla mnie to wszystko "czarna magia"...poszukuje prostej odpowiedzi .... na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie. Dowiedziałam się że u mnie jest suchy DPF, bo z tego co wiem są również mokre.
Proszę o wyrozumiałość,,,,jestem tylko kobietą:)

madamsz 23-05-2019 06:24

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Ja zwracam uwagę na:
- nigdy nie gaszę auta zaraz po przyjeździe na miejsce (dobrze odczekać 10-15 sekund, a jak się jechało szybko i dłużej to nawet do minuty)
- po zatrzymaniu słucham czy nie chodzi wentylator (jeżeli nie jest włączona klimatyzacja a wentylator silnika pracuje znaczy się trwa wypalanie filtra - podnoszę trochę obroty silnika i czekam aż skończy - albo jeszcze krótka trasa :) ale z większymi obrotami przy np. niższych biegach)
- nigdy nie uruchamiam silnika i "rura"
Akurat 1 i 3 jest dobre na turbinę :), a filtr lubi jak go czasami przedmucha się większymi obrotami. Nie koniecznie musi to być autostrada i 180km/h ale czasami nawet na odcinkach 20-30 km warto na niższym biegu potrzymać wyższe obroty.

Marta1213 23-05-2019 06:59

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Wielkie dzięki..... jestem w szoku... myślałam że jak zadam pytanie na forum forda, mnóstwo ludzi odpowie...a tu szok... 130 wejść i tylko jedna osoba.
Czy temat trudny, czy mało interesujący... no cóż (wielkie milczenie)

madamsz 24-05-2019 12:38

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
To jest forum i nie każdy siedzi cały czas na kompie :) i od razu odpowiada na posty. Czasami trochę schodzi, czasami w jednej albo dwóch odpowiedziach jest poruszone wszystko i nie trzeba nic dopowiadać. Co do DPFa "mokrego" czy "suchego" od kiedy takowe pokazały się w naszych Fordach tematów na forum było masę poruszanych - w szukajce jest sporo ciekawych rzeczy :), a nowe tematy z reguły zakładamy jak nie ma interesującego nas problemu lub naprawdę ciężko już coś znaleźć. Miłego użytkowania Forda, w brew pozorom fajne autka.

Marta1213 27-05-2019 06:51

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Zgadza się , czytam forum.... są informacje nt.DPF ale w innych modelach. Przeczytany mój post ponad 500 razy chyba świadczy o tym że temat CIEKAWY i ludziska chcieliby wiedzieć więcej. Pisząc go miałam nadzieję że ktoś spojrzy fachowym okiem właśnie na Fiestę. Jeżeli umknęły mi istotne informacje na forum Forda odnośnie DPF...proszę o wskazanie miejsc tych info na forum....chętnie skoczę tam i poczytam... Jestem tu od niedawna i może nie potrafię znaleźć się w gąszczu postów.
Pozdrawiam wszystkich.

Bump: Ktoś napisał do mnie z innego forum coś takiego..
"Podwyższone obroty na biegu jałowym, podwyższone chwilowe spalanie na komputerze i włączony wentylator, po tym możesz poznać, że procedura wypalania jest w trakcie. Należy nie wyłączać silnika podczas wypalania, tylko pozwolić autu dokończyć procedurę ". Tak w skrócie.
Czyli potwierdza to co napisał madamsz... Być może rozświetli to obraz co niektórym forumowiczom, zaciekawionym tematem DPF-a.
Pozdrowionka

madamsz 27-05-2019 17:01

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Nie jest ważne czy Fiesta czy Focus czy może inny Ford, rozwiązana filtra cząstek stałych są prawie identyczne zależnie od silnika i rocznika. Rzeczywiście zapomniałem napisać, że spalanie chwilowe, ale tylko na wolnych obrotach, też może być jakąś informacją o trwającej procedurze wypalaniu filtra :) - podczas wypalania jest większe od normalnego poziomu o 0,2-0,4 litra. Jak najbardziej nie powinno się przerywać wypalania, ale... , jak nie wiesz że było to ... poszło. Przy następnym dogodnym momencie komputer rozpocznie na nowo wypalanie i tak do momentu przeprowadzenia tej procedury - chyba, że cały czas nie da rady wypalić sadzy to wywali błąd a w najgorszym wypadku zapcha filtr.

luckyboy 28-05-2019 09:17

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Mając DPF nie powinieneś głęboko wciskać gazu i jeździć na obrotach poniżej 2000obr/min bo to generuje sądzę.

DPF/FAP wypala się kiedy zapełni się. Oznacza to tylko tyle, że wyjazd na autostradę czy jazda z wyższymi obrotami kiedy nie jest pełen nic nie da. Efekt może być taki że zapelnisz go na autostradzie, a wypali się po powrocie do miasta, bo akurat będzie pełny [emoji38]

artur_n 28-05-2019 18:42

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3136434)
Mając DPF nie powinieneś głęboko wciskać gazu i jeździć na obrotach poniżej 2000obr/min bo to generuje sądzę.

Bzdura

luckyboy 28-05-2019 18:59

Odp: Dpf-na co zwrócić uwagę mając takie ustrojstwo w aucie
 
Cytat:

Napisał artur_n (Post 3136638)
Bzdura

Przekonales mnie [emoji38]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.