Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203191)

Ricz1927 16-04-2014 20:59

Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.
 
Witam! Mam problem u siebie, wycieraczki z przodu w każdym położeniu dźwigni zatrzymują się tak jak na zdjęciu:

https://imagizer.imageshack.us/v2/52...0/835/f0oj.jpg


Dziś poprzekładałem przekaźniki bo wyczytałem na forum, że w mk1 pomogło - niestety u mnie to nic nie dało. Czekam na wasze opinie i porady.

kosteg 16-04-2014 21:42

Odp: Problem z wycieraczkami! DZIWNY :(
 
Jeśli pracują na wysokich obrotach normalnie, a problemy są z powrotem na miejsce w trybie pojedynczym i przerywanym problem jest albo z dodatkowym zasilaniem silnika albo z samym silnikiem (do wycieraczek biegną 3 przewody - (nie pamiętam czy sterowanie masą czy +) dwa stałe i sterujący)

Mariusz 16-04-2014 21:53

Odp: Problem z wycieraczkami! DZIWNY :(
 
Cytat:

Napisał kosteg (Post 2196218)
Jeśli pracują na wysokich obrotach normalnie...

Cytat:

Napisał Ricz1927 (Post 2196166)
wycieraczki z przodu w każdym położeniu dźwigni zatrzymują się tak jak na zdjęciu...

Czytałeś pierwszy post?

Robson_wroc 17-04-2014 09:05

Odp: Problem z wycieraczkami! DZIWNY :(
 
Spróbuj rozebrać i wyczyścić mechanizm silnika wycieraczki. Ja miałem podobny objaw tylko w innym aucie, pomogło rozebranie i wyczyszczenie styków przerywacza silnika wycieraczek.

kosteg 17-04-2014 19:48

Odp: Problem z wycieraczkami! DZIWNY :(
 
Kolego doprecyzuj proszę co dla Ciebie oznacza "zatrzymują się" w takiej pozycji bo zdaje się, że Mariusz ma inną niż ja wizję, czemu upust dał powyżej.

Czy wycieraczki wykonują pełen ruch po szybie, czy stanęły tak raz i nic nie ruszają, czy może jeszcze coś innego.

Jeśli się zatrzymują (liczba mnoga) tzn, że jednak jakoś pracują do tegoż zatrzymania. Opisz więc proszę jak.

Jak masz możliwość to wypnij dźwignię i spinaj na krótko, przynajmniej manetkę wykluczymy.

Ricz1927 19-04-2014 09:26

Odp: Problem z wycieraczkami! DZIWNY :(
 
Cytat:

Napisał kosteg (Post 2196218)
Jeśli pracują na wysokich obrotach normalnie, a problemy są z powrotem na miejsce w trybie pojedynczym i przerywanym problem jest...

Tak jak podsumował to kolega. Dziś może znajdę chwilę i sprawdzę wtyczkę. Może się zasyfiła przez zimę :pomysl:

kosteg 19-04-2014 12:09

Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.
 
Zakładam, że problem się pojawił a nie jest tak od zakupu auta.

Poza opcją uszkodzenia elektrycznego, którą zasugerowałem wcześniej jest jeszcze opcja "przeskoczenia" w miejscu przekazywania napędu z silnika na wodziki wycieraczek.

Aby zweryfikować czy jedną czy drugą opcję musisz w obu wypadkach dostać się do silnika w podszybiu.

salom 19-04-2014 17:18

Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.
 
A może wystarczy poluzować nakrętki zaciskajace ramiona wycieraczek,i opuścić ramiona o jeden ząbek w doł.

darmodziej 19-04-2014 18:17

Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2197690)
poluzować nakrętki zaciskajace ramiona wycieraczek,i opuścić ramiona o jeden ząbek w doł

Z tym bym uważał, bo jeżeli wycieraczki pracują w normalnym zakresie, a tylko zatrzymują się w niewłaściwym położeniu, to po takim przestawieniu uderzą w podszybie.

salom 19-04-2014 22:20

Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.
 
Darmodzieju, popatrz na obrazek w pierwszym poście, i pomyśł trochę. Wycieraczki dochodzą do podszybia, i nie wychodzą za przedni słupek .Bo gdyby , tak jak widać na obrazku, niżej już nie dochodziły, to drugie położenie byłoby poza słupkiem, a nic o tym nie pisał. Więc wystarczy zrobić, to co napisałem. Sprawdziłem to na swoim samochodzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.