Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wideorejestrator - podpięcie zasilania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281889)

karole 05-06-2018 16:13

Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Dzień dobry,
Mam pytanie do tych co mają podpięty na stałe wideorejestrator.
Chciałbym podpiąć wideorejestrator do stałego zasilania 12V. Czy najlepiej podpiąć się pod któryś bezpiecznik w kabinie pod schowkiem? Pod który najlepiej? Drugie pytanie, skąd skubnąć masę?

Antej 05-06-2018 18:47

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Jestem przeciwny wpinaniu pochłaniaczy prądu w instalację, ale da radę w skrzynce bezpiecznikow przez baypas cos znaleźć, masa obok gdzies do obudowy.
Sam podpinam sie pod zasilanie lampki.
W Bydgoszczy ogarnę Ci to.

tomaszjan31 05-06-2018 19:32

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Cytat:

Napisał karole (Post 2988817)
Mam pytanie do tych co mają podpięty na stałe wideorejestrator.
Chciałbym podpiąć wideorejestrator do stałego zasilania 12V.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

karole 05-06-2018 20:28

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2988889)
Jestem przeciwny wpinaniu pochłaniaczy prądu w instalację

Dlaczego? Sprawa trybu parkingowego w mieście myślę nie jest do przecenienia...

Antej 05-06-2018 21:06

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
0.4A x 5V x czas i masz odpowiedź kiedy aku klęknie z powodu rozładowania przez kamerkę.

Audi'ofil 06-06-2018 18:30

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2988974)
... kiedy aku klęknie z powodu rozładowania przez kamerkę.

oj klęknie :(
zmuszony byłem kupić [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pod kamerkę.

u mnie kam. zamontowana i podpięta jest tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marekkoczta 06-06-2018 19:08

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Cytat:

Napisał Audi'ofil (Post 2989392)
oj klęknie :(
zmuszony byłem kupić [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pod kamerkę.

u mnie kam. zamontowana i podpięta jest tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To lepiej było kupić porządny akumulator a nie za taka cene mini aku

Antej 06-06-2018 19:56

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Czyste rozwiązanie, ale nie dla mnie, nie w tej cenie i nie z taka pojemnoscia aku.
Dzięki za glos poparcia w dyskusji.
Przypominam ze pojemnosci powerbankow sa podawane dla napięcia ogniwa, chyba 3,7V.
Przykladowy powerbank za 90zl z opisem 20000mAh to pojemność 13Ah dla napiecia 5V (czyli takiego w ktorym liczymy dla komorek/kamerek/itp.).
Potwierdzilem to testami wydajności i jest to satysfakcjonujący wynik, wynikjacy ze strat na przetwornicach i niepełnym rozladowywaniu.

Twój powerbank 38.4W vs wspomniany powerbank 72W.
Fakt ze ma podany czas ladowania 1h, czyli bardzo bardzo wydajnie, moje 72W trzeba karmic przez cała noc.
Świetna proporcja 1h ladowania i 12h na czuwanie z 38,4W, czyli pobór bardzo duzy ( duzo większy niż w mojej kamerce).
Ale cena dla mnie zaporowa.

karole 06-06-2018 20:43

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2988974)
0.4A x 5V x czas i masz odpowiedź kiedy aku klęknie z powodu rozładowania przez kamerkę.

Dlatego używa się adapterów zasilania pilnujących aby kamera nie rozładowała akumulatora i przy spadku napięcia w trybie parkingowym odcinała kamerę. Po odpaleniu silnika napięcie skacze i kamera znowu się podnosi.

Antej 06-06-2018 21:23

Odp: Wideorejestrator - podpięcie zasilania
 
Skoro znasz układy typu low voltage protection to zalozenie tego tematu to wynik czystego lenistwa.
Co za problem znaleźć próbnikiem jakikolwiek bezpiecznik z napięciem bez zapłonu i masę na aucie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.