Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216360)

Radula 11-12-2014 14:44

2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
Witam !
Chcialbym opisac moj problem z moim mondkiem z ktorym szarpie sie juz ponad pol roku, a mianowicie.
Silnik na zimno odpala bez zarzutow ( od ,,strzala" ) ale jednak ma bardzo falujace obroty. z zakresu 1100-800
Na cieplym silniku odpala jak traktor... - wskakuje najpierw na 400 obrotow , pozniej 500 , 600 i po jakis 5-8 sekundach dochodzi do oryginalnych 800?
Sporadycznie zapalajaca sie sprezynka ( restart samochodu i nie ma juz problemu ) NIGDY nie kopci tak jak diesle z uszkodzonymi wtryskami..
Falujace obroty przy wrzuceniu biegu wstecznego i cofania..
Od siebie moge jeszcze dodac , ze silnik nie byl odchipowany.
Regenerowalem turbine , wymienialem alternator , dwumase , egr 3x ( dalej jest uszkodzony ale wstawilem zaslepke , bo irytujace te gowno jest.)

Jezeli ktos mial podobny problem lub ma ,,wizje" co w nim sie moze dziac to poprosze o pomoc !

Radula 11-12-2014 22:07

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
apropo odpalania to na youtubie przeczytalem , ze moze byc to problem zwiazany z czujnikiem polozenia walka rozrzadu(lol?) lub czujnikiem temperatury , obstawiam raczej to drugie i jutro go ,,sprawdze" :D

motorek26 11-12-2014 23:21

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
sprawdź wtryski i pompe

krismk3 12-12-2014 07:35

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
podobne objawy miałem w służbówce (inne auto) mechanik także nie mógł znaleźć co się dzieje bo komputer nic nie wykazywał. okazało się, że w elektrozaworze od ciśnienia common rail uszkodzona była lekko uszczelka, która na ciepłym powodowała nieszczelności. Także proponuje sprawdzić elektrozawór na końcu są takie zielone oringi sprawdź czy są całe. u mnie pomogła wymiana elektrozaworu ponieważ oringi nie są dostępne jako części zamienne przynajmniej do mojego auta

FIXER 12-12-2014 10:47

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
nigdy nie kopci... a on nie ma dpf?

Radula 12-12-2014 22:01

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
^ ujmujac to ze ,,nie kopci" mialem na mysli ze nie kopci w taki sam sposob jak inne samochody ktore maja ,,problem" z wtryskiwaczami .

# kris sprawdze to jutro i napisze czy cos w tym jest , dzieki !

dzeryae 13-12-2014 11:16

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
Cytat:

Napisał Radula (Post 2315534)
Witam !
Chcialbym opisac moj problem z moim mondkiem z ktorym szarpie sie juz ponad pol roku, a mianowicie.
Silnik na zimno odpala bez zarzutow ( od ,,strzala" ) ale jednak ma bardzo falujace obroty. z zakresu 1100-800
Na cieplym silniku odpala jak traktor... - wskakuje najpierw na 400 obrotow , pozniej 500 , 600 i po jakis 5-8 sekundach dochodzi do oryginalnych 800?
Sporadycznie zapalajaca sie sprezynka ( restart samochodu i nie ma juz problemu ) NIGDY nie kopci tak jak diesle z uszkodzonymi wtryskami..
Falujace obroty przy wrzuceniu biegu wstecznego i cofania..
Od siebie moge jeszcze dodac , ze silnik nie byl odchipowany.
Regenerowalem turbine , wymienialem alternator , dwumase , egr 3x ( dalej jest uszkodzony ale wstawilem zaslepke , bo irytujace te gowno jest.)

Jezeli ktos mial podobny problem lub ma ,,wizje" co w nim sie moze dziac to poprosze o pomoc !

Mam 2.2 TDCI od 2008 roku i miewam podobne problemy. Falowanie obrotów gdzieś od zera stopni i palenie jak traktor - brak reakcji na pedał gazu. Przy niższych temperatorach np. -5 stopni przy przyspieszaniu sprężynka. Wymieniałem też EGR, ale to ewidentnie wtryski, dlaczego wymianiałeś dwumase? Ja wymieniłem wtryski ale... poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Radula 13-12-2014 11:38

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
^ dwumasa wymieniona , bo juz sie konczyla .

^ powodzenia w sadzie z Aso Ci zycze.
Mysle coraz bardziej nad sprzedaza samochodu .

TomekM_1983 13-12-2014 12:01

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
Cytat:

Napisał Radula (Post 2315534)
Jezeli ktos mial podobny problem lub ma ,,wizje" co w nim sie moze dziac to poprosze o pomoc !

Ja tu żadnej kumulacji nie widzę. Usterka jest jedna i ta sama - problem z układem wtryskowym. Moja szklana kula mówi mi, że pompa CR i wtryskiwacze do zrobienia. Czyli standard w Mondeo TDCI.
Cytat:

Napisał Radula (Post 2316373)
Mysle coraz bardziej nad sprzedaza samochodu .

Nowy właściciel na pewno będzie szczęśliwy :) Chociaż jak ktoś w miarę ogarnia temat Mondeo, to w życiu tego nie kupi :) No chyba, że znajdzie się jakiś naiwny.

Tvvardy 13-12-2014 12:05

Odp: 2.2 TDCI kumulacja usterek kilka pozycji wymienionych i nic co dalej ?
 
Cytat:

Napisał Radula (Post 2315534)
Jeżeli ktoś miał podobny problem lub ma ,,wizje" co w nim się może dziać to poproszę o pomoc !

Z chęcią bym podpiął pod kompa i sprawdziłł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.