Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Poziom paliwa na Convers (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290383)

semint 02-01-2019 21:37

Poziom paliwa na Convers
 
Witam

Zaintrygował mnie ostatnio dziwny objaw. Otóż po zatankowaniu pewnej ilości paliwa (ilość nie jest istotna) komputer pokładowy wyświetla, że przejadę 200 kilometrów.

Po przejechaniu 25 kilometrów poziom jaki byłbym w stanie przejechać drastycznie spada. Zdarzają się sytuacje gdy na odcinku 10 kilometrów ze wskazań znika 50-60 kilometrów.
Prędkość od 50 do max. 100 km/h, Tryb jazdy spokojny bez żadnych szarży.

Czy ktoś miał może podobny przypadek?

Mondeo MK 4 2.0 TDCI 2008r. skrzynia automatyczna.

scorpion_1982 02-01-2019 21:41

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
A wskaźnik pokazuje ci mniej więcej dobrą ilość paliwa ??, może pływak ci się zacina w zbiorniku i potrzebuje trochę dołków by się ustabilizować ?.
Jeździsz po terenie górzystym ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

slawek-kali 02-01-2019 21:46

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
przy kazdym tankowaniu kasujesz srednie spalanie? Jesli tak to masz odpowiedz.

scorpion_1982 02-01-2019 21:51

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
Wtedy by miał zasięg niższy a później wyższy, przynajmniej jest tak u mnie.
Potrafi pokazywać średnie spalanie 13l czasem więcej, a dopiero po przejechaniu kilku km średnie mi spada na 7,2-7,5l i zasięg mam mniej więcej taki ile jestem w stanie na baku zrobić.

Gdyby rósł zasięg to by wskazywało że faktycznie kasuje średnie spalanie. Może się mylę to mnie poprawcie ale u mnie w esiu tak jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_harry 02-01-2019 22:00

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
Zdarza ci się zatankować do pełna i skasować przebiegi czy zawsze kapiesz po 50 PLN do pustego baku?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

scorpion_1982 02-01-2019 22:03

Poziom paliwa na Convers
 
_harry obstawiał bym twoją hipotezę, wtedy właśnie mogą być problemy z pływakiem.
Tylko że wtedy by mu zasięg rósł.
Pływak zacinał by się mu w położeniu niższym a dopiero po kilku dołkach by wskaźnik pokazał stan wyższy.
Chyba że pływak się podnosi swobodnie ale w dół się zacina.
Autor musi odpowiedzieć na kilka pytań bo samo z siebie się to nie bierze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

aprox99 02-01-2019 22:30

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
Witam, ostatnio miał mój kolega w 2,2 TDCi z 2012 roku tak że convers pokazywał co chciał, przy pełnym baku pokazywał np. 200 km zasięg, przy prawie pustym więcej paliwa. Ford w Niemczech chciał wymienić cały środek w baku a ja przeczytałem na niemieckim forum że kable we wtyczkach na baku śniedzieją i to prowadzi do fałszywych wskazań. Niestety żeby dojść do tych kabli na baku trzeba bak zdemontować. W innych autach po podniesieniu tylnej kanapy jest dojście do baku i pompy w Mondeo nie. Więc auto na podnośnik, bak wymontowany wymyty, wtyczki przeczyściliśmy i popryskali takim sprejem wszystko zmontowali i... jeździ już 4 miesiące bez problemów i 600 euro w kieszeni. Tak na przyszłość jakby ktoś coś podobnego miał

_harry 02-01-2019 22:42

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
Nawet ostatnio był na forum szczegółowy opis co i jak z wyciągniem baku :-)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

aprox99 02-01-2019 22:43

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
Trzeba mieć tylko ikrę i ochotę. Pozdr.

scorpion_1982 03-01-2019 12:43

Odp: Poziom paliwa na Convers
 
Coraz bardziej Ford zaskakuje, zliczając ich problemy ,które nie powinny mieć miejsca - takie usterki powinien Ford poprawiać z pocałowaniem w rękę bo nie potrafią zrobić, auta mają po 20 pare lat i w nich instalacja nie gnije, co to za miedź z rozbiórek Skody samary :)

Wyczyścić i złożyć na wazelinie technicznej, jak będzie miał kolega zbiornik na wierzchu warto zaglądnąć na stan pływaka i całego zbiornika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.