Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] pluje olejem do intercoolera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147504)

Abarth9 05-01-2012 21:26

pluje olejem do intercoolera
 
Witam
Mam takie pytanie. Mianowicie od jakiegoś czasu moja foczka przy odpalaniu zaczęła kopcić na biało. Sprawdziłem wtryski i okazało się że 3 jest do naprawy. Wymieniłem zaworek i podkładki pod wszystkimi wtryskami. Auto odpaliło i pochodziło sobie 30 minut. Sprawdzając szczelność podłączeń kolega nacisnął pedał gazu i z rury doprowadzającej powietrze do intercoolera poleciał olej. Nie jakoś mało tylko naprawdę sporo. (Dodam że od wymiany oleju po przejechaniu ok 3 tys km ubyło oleju około połowę).
Założyłem intercooler i zrobiłem test drive. Po chwili samochód zaczął kopcić niemiłosiernie na biało. Tak więc wyłączyłem go i postanowiłem zapytać co wy o tym sądzicie.
Ważną rzeczą jest to że wiem że turbo jest na wykończeniu. Mechanik mówi że to jet właśnie wina turbo. Czy to może tak być? wydaje mi się to w miarę rzeczywiste ale żeby aż tak kopcił. poprostu nie da się jechać. Jest siwo.
Doradźcie co by zrobić. Stoję przed decyzją aby wydać parę łądnych stówek na naprawę turbo, ale czy to jest powód. Przed naprawą wtrysków tak nie kopcił.
pozdrawiam

pit76 05-01-2012 21:56

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
skoro płuje olejem to turbinka mówi papa

Abarth9 05-01-2012 23:34

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
myślisz że turbinka załatwi sprawę?

luckmar 05-01-2012 23:42

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
Oczywiście że turbina...
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jaką zasłonę dymną może pozostawić padnięta turbina - świata nie widać ....:)

Abarth9 06-01-2012 07:55

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
no właśnie tak jest. Lekko dodam gazu i jest biało. Jak myślicie regenerować czy kupić używkę?

Abarth9 06-01-2012 08:06

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
i jeszcze jedno. mój focus ma 100 hp. czy jak kupię turbo od wersji 115 hp to muszę coś zmieniać?

Jester 06-01-2012 12:26

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
Kup nową turbinę u autoryzowanego przedstawiciela Garretta. Mają najtaniej. W regenerowane nie inwestuj - szkoda kasy. Silniki 100 i 115KM mają identyczne sprężarki.

Abarth9 07-01-2012 08:28

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
Decyduję się na regenerację. Dają 12 miesięcy gwarancji. ale mniejsza z tym.
Wyjąłem wczoraj turbo z kolektorem. I tu są trzy pytania.
1. od turbiny wychodzą z dołu dwie rurki. cienka i grubsza ( obie metalowe). Czy powinna być uszczelka która jest pomiędzy tą grubszą rurą a turbo? Jeśli tak to jak się nazywa ta rurka żebym mógł znaleźć uszczelkę.
2. po wymontowaniu turbo zaczęliśmy je oglądać. Łopatki ok, sam wirnik nie ma luzów (o dziwo), ale sama turbina rusza się na łączeniu z kolektorem? Kolega mów że to trochę dziwne, a ja się na tym nie znam. Powinno tak być?
3. czym wypłukać/oczyścić intercooler i te wszystkie rury co są zawalone olejem?

Jester 07-01-2012 17:18

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
Cytat:

Napisał Abarth9 (Post 1762208)
Decyduję się na regenerację. Dają 12 miesięcy gwarancji. ale mniejsza z tym.
Wyjąłem wczoraj turbo z kolektorem. I tu są trzy pytania.
1. od turbiny wychodzą z dołu dwie rurki. cienka i grubsza ( obie metalowe). Czy powinna być uszczelka która jest pomiędzy tą grubszą rurą a turbo? Jeśli tak to jak się nazywa ta rurka żebym mógł znaleźć uszczelkę.

Ta grubsza to powrót oleju. Tam nie powinno być ciśnienia.
Cytat:

2. po wymontowaniu turbo zaczęliśmy je oglądać. Łopatki ok, sam wirnik nie ma luzów (o dziwo), ale sama turbina rusza się na łączeniu z kolektorem? Kolega mów że to trochę dziwne, a ja się na tym nie znam. Powinno tak być?
Na pewno nie. To połączenie jest tak ścisłe, że bez palnika nie da się odłączyc turbiny od kolektora. Jeśli potrzebujesz innego kolektora to daj znać na priv.
Cytat:

3. czym wypłukać/oczyścić intercooler i te wszystkie rury co są zawalone olejem?
Ile masz tego oleju? Trochę zawsze się tam zbiera. Jak nie kapie to jest dobrze.

Abarth9 07-01-2012 22:41

Odp: pluje olejem do intercoolera
 
oleju w intercoolerze było dużo. wylałem trochę ale chce go wyczyścić.
Tak jak pisałem. jak był zdjęty ntercooler to po dodaniu gazu olej siknął. Po zamontowaniu zrobiłem test drive i nalało się go tam sporo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.