Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Podgrzewanie przedniej szyby nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272748)

gregor19710112 21-11-2017 07:36

Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Witam czy ktoś miał problem z ogrzewaniem przedniej szyby mnie najpierw tylko prawa strona grzała po zamienieniu bezpieczników przestały obie strony grzać ( bezpieczniki były oba dobre) przekaźnik słychać że załącza co może być nie tak ??

eclipse 28-12-2017 15:57

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Masy pewnie jak w innych fordach są przykręcone do nadwozia pod lampką ośw. wnętrza przy lusterku wstecznym.

ptaszysko5 03-01-2018 14:06

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Siemka gregor - i jak usunąłeś usterkę ?

gregor19710112 03-01-2018 14:41

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
dupa szyba do wymiany przynajmniej elektryk z forda tak mowi szkoda

ptaszysko5 04-01-2018 10:44

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
A nie jest tak, że lewa strona i prawa w przedniej szybie grzeje oddzielnie? Wydaję mi się, że gdzieś czytałem wątek - komuś nie grzała jedna strona szyby, bo jeśli tak jest to byłoby dziwne, że padły ci obie strony jednocześnie. :(

boncio 04-01-2018 15:41

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Oczywiście, że oddzielnie, było to nawet napisane :) Autorowi najpierw padła strona kierowcy, a po wymianie bezpieczników pasażera.

Ale nie przepalą się nagle wszystkie nitki grzewcze, no panowie.

Grzegorz pisał, że bezpieczniki były ok, a jak były sprawdzane, miernikiem?

Ja bym po pierwsze sprawdził miernikiem czy mają dobry kontakt z gniazdem zarówno bezpieczniki jak i przekaźniki. Ewentualnie oczyścił gniazda. Wyjął i włożył ponownie.
2. Wsadził nowe bezpieczniki. Mój od zapalniczki w C-maxie wyglądał na dobry, a był spalony.
3. Sprawdził przekaźniki, to że je słychać nie oznacza, że są ok. Mogły styki się wypalić i nie przewodzą. Wiem, że to mało realne, ale jednak :)
4. Sprawdził połączenia do szyby.

Dopiero na koniec działał z szybą.

gregor19710112 05-01-2018 07:10

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
niestety wiązka w kablu się zjarała prawdopodobnie mam kumpla u forda on mówi ze to nagminne trudo idzie ocieplenie :)

tomo75i8 08-01-2018 10:53

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
U mnie w ogóle dziwnie to działa. Raz grzeje jedna połowa, raz druga, czasem obydwie ale jedna z nich (najczęściej od strony pasażera) z opóźnieniem. Największy problem ze środkiem, wygląda jakby w ogóle nie grzał :-(

eclipse 08-01-2018 11:12

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Na środku pozostaje cienka kreska 0,5 cm która rozdziela obie grzałki więc nic dziwnego .

tomo75i8 08-01-2018 12:47

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 2912888)
Na środku pozostaje cienka kreska 0,5 cm która rozdziela obie grzałki więc nic dziwnego .

Tak, tylko u mnie to jakieś 10 cm szerokości bez grzania :-(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.